Skocz do zawartości

Problemy z deweloperem?


Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Mam pytanie bo szykuje sie do kupna mieszkania na ich nowym osiedlu -Fort Chrzanów- od grupy deweloperskiej Makdom. Zastanawiam sie czy ktos z was mial cos z nimi do czynienia czy sa jakiekolwiek problemy, przy podpisywaniu umowy, odbiorze mieszkania itp?
Pozdrawiam Michal W.



MakDom znany jest w szczecinie z wielu Ciekawych projektow mieszkaniowych ktore ludzie sobie chwalą więc wypowiadam się na podstawie opinii znajomych. Myślę że godny polecenia. Dosyć przystępne ceny w ostatnim czasie (znajomy porównywał oferty)
Link do komentarza
Rozmawialem z kuzynem ktory odbieral mieszkanie od MakDomu oraz mialem okazje byc na ogledzinach, w sumie zadnych powazniejszych usterek sie nie dopatrzylismy a co do umowy nie wspominal o zadnych problemach co do niej, przypuszczam ze gdyby takowe problemy wystapily odrazu zagryzal by zeby wiec powinno byc ok, a te bloki na forcie widzialem calkiem niezle, osiedle z przyszloscia
Pozdrawiam
Link do komentarza
Referencje sprawdzi każdy sam. Trzeba poprosić wykonawcę czy developera o adresy jego realizacji. Następnie trzeba sprawdzić (najlepiej osobiście) kilka z nich, ale wyłącznie użytkowane nie krócej niż 3 lata. Zasięgnij opinii użytkowników lub inwestorów. Dopiero wtedy uzyskasz własny osąd o jakości obiektów. Oczywiście, nie jest to dowód poprawności wykonawctwa na obiekcie, którym się interesujesz. Podczas oględzin zabierz ze sobą specjalistę. W ten sposób zmniejszysz do minimum przegapienie usterek.
Piszę o tym, gdyż w mojej praktyce, konsultowałem ponad 1700 obiektów dużych i jednorodzinnych i w żadnym przypadku nie spotkałem obiektu bez błędów. Nie sądzę, żeby było i w tym przypadku inaczej. Jest tylko kwestią, czy usterki są istotne czy nie.
Pozdrawiam,
Link do komentarza
Dokladnie to przynajmniej da Cie pewne swiatlo na sytuacje developera, jezeli o Warszawe to mozesz rozejrzec sie wsrod osiedli domów Marysieńska, Park Wilanowski badz Rezydencja Janczarów. Tak jak przedmowca przedstawil nie ma mieszkan bez bledow a z tego co pamietam u kuzyna wszystkie te usterki ktorych sie dopatrzylismy zostaly poprawione
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Jest tylko kwestią, czy usterki są istotne czy nie.
Pozdrawiam,



dlatego jak czytałem kiedyś forum makdomu jakieś i tam ludzie narzekali jak to jest źle to śmiech mnie ogarnial - wydziwianie że kontaktu brakuje to usterka "istotna" i ze nie zapłacą to jakiś aburd

jak to mawiał mój dziadek - co Polak to inne zdanie/opinia
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...