Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

szum wokół wienerbergera

Recommended Posts

Gość
ostatnio podniósł się wielki szum na temat czarnej listy materiałów konstrukcyjnych i zakwestionowanej ich jakości. Pierwszym "bohaterem" tej listy są pustaki porotherm firmy wienerberger. Co na to redakcja BD, w którym tak bardzo reklamuje sie te wyroby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
No właśnie. Zaplanowałam swój dom z pustaków MAX. Czy mam zmienić decyzję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
W niemieckim katalogu Poroton (ichnia nazwa Porotermu) jest mocno od środka izolowany wełną i folią. Poroton, profile z wełną, hydroizolacja i g-k lub fermacell.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
w głowie się nie mieści. przecież wienerberger to globalna firma, której materiały stosuje cała europa. Czy to nie krecia robota konkurencji ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śledzimy informacje na ten temat, znamy też stanowisko firmy, które zamieszczamy dalej na forum. Według naszej wiedzy sprawa ta ma charakter jedynie incydentalny i popełniono nadinterpretację. Z faktu, że błędnie opakowano niewielką partię "pozaklasowych" produktów nie wynikają żadne negatywne wnioski odnośnie produktu Porotherm. To świetny materiał- i nadal z pełnym przekonaniem będziemy go promować w 'Budujemy Dom'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OŚWIADCZENIE FIRMY WIENERBERGER POLSKA

W związku z pojawieniem się w dniu 2 września 2004 roku wyrobów firmy Wienerberger w „Krajowym wykazie zakwestionowanych wyrobów budowlanych” na stronie internetowej Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego przekazujemy Państwu poniższe informacje.

Spółki grupy Wienerberger we wszystkich swoich zakładach produkują i sprzedają wyłącznie wyroby budowlane spełniające wszelkie obowiązujące normy i przepisy.

W dniach 8 – 13 lipca 2004 roku Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Olsztynie przeprowadził kontrolę w zakładzie produkcyjnym „Wienerberger Ceramika Cegielnie Lębork” w Lajsach. Firmie Wienerberger został postawiony zarzut niewłaściwego oznakowania produktów sprzedawanych jako ceramika użytkowa, tj. produkty pozaklasowe, stosowane do celów innych niż budowlanenie stanowiące wyrobu budowlanego, przeznaczonego do zastosowania przy konstrukcji budynków.

Produkty te były wyraźnie oznaczone jako „pozaklasa”, oferowane hurtownikom i klientom jako pozaklasowe.

W „Krajowym wykazie zakwestionowanych wyrobów budowlanych” pojawił się zarzut nie przedstawienia przez producenta deklaracji zgodności na skontrolowane wyroby budowlane przy jednoczesnym oznaczeniu produktów znakiem budowlanym. Taki dokument jest standardowo dołączany do pełnowartościowych produktów. Otóż zgodnie z prawem deklaracja ta nie mogła być przez firmę Wienerberger przedstawiona, ponieważ ceramika użytkowa została zakwalifikowana przez producenta jako produkt pozaklasowy. Znak budowlany został umieszczony na opakowaniach tych produktów omyłkowo.

W wykazie tym pojawiła się także bezpodstawna informacja o braku wytrzymałości produktów pozaklasowych na ściskanie. Ponadto, w opublikowanym przez GUNB wykazie wymienionych jest 8 rodzajów produktów firmy Wienerberger. W rzeczywistości tylko 3 z nich zostały wprowadzone do obrotu.

Ważne informacje uzupełniające

Na początku br. zakład produkcyjny w Lajsach został gruntownie zmodernizowany. Taka modernizacja wymaga przeprowadzenia prób technologicznych, podczas których można dokonać właściwego ustawienia wszystkich parametrów technicznych urządzeń. Podczas takich prób w sposób nieunikniony powstają produkty niespełniające wymogów stawianych przez producenta. Jako produkt pozaklasowy, nie stanowiący wyrobu budowlanego i nie przeznaczony do zastosowania przy konstrukcji budynków, ceramika użytkowa sprzedawana była po obniżonej cenie.

Po rozruchu nowej linii produkcyjnej w Lajsach, wprowadzono do obrotu 696 palet ceramiki użytkowej. Stanowiły one znikomą część całej produkcji Wienerbergera w Polsce. Błędem popełnionym przez naszą firmę było opakowanie palet (potrzeba zabezpieczenia produktów przed uszkodzeniem zewnętrznym) w standardowa folię z nadrukowanym znakiem budowlanym.

Urzędnicy z WINB zwrócili nam uwagę na wymogi, zawarte w nowej Ustawie o Wyrobach Budowlanych obowiązującej w Polsce od 1 maja br., dotyczące oznakowania wyrobów. Wszystkie produkty pozaklasowe pozostające jeszcze w obrocie zostały wycofane z rynku natychmiast po kontroli – na długo przed wydaniem oficjalnej decyzji przez GUNB.

Dostosowując się do najnowszych wymogów stawianych przez polskie prawo budowlane, ze wszystkich opakowań zawierających produkty pozaklasowe usunęliśmy znak budowlany.

Klienci mogą być pewni, że otrzymują pełnowartościowy produkt, spełniający oczekiwania najbardziej wymagającego inwestora.Andrzej Stolarczyk, Rzecznik Prasowy Wienerberger Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Komunikat prasowy

23 września 2004 r.

GUNB skorygował informacje zawarte w Krajowym Wykazie Zakwestionowanych Wyrobów Budowlanych

Na wniosek firmy Wienerberger, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego skorygował informacje dotyczące wyrobów tej firmy, zawarte w wykazie znajdującym się na stronie internetowej GUNB.

Wprowadzone 21 września 2004 r. zmiany dotyczą następujących kwestii:

1. Z wykazu wykreślono 5 wyrobów firmy Wienerberger – pustak POROTHERM 38 P+W, pustak POROTHERM 30 P+W, pustak POROTHERM 18,8 P+W, pustak U-220, cegła K-3 AM 25x12x22, które znalazły się w nim bezpodstawnie. Teraz w Krajowym Wykazie Zakwestionowanych Wyrobów Budowlanych znajdują się 3 wyroby budowlane firmy Wienerberger zamiast 8.
2. Sprecyzowana została wielkość partii, której dotyczył wydany przez GUNB nakaz wycofania z obrotu handlowego. Oznacza to, że decyzja dotyczyła niewielkiej ilości wyrobów (łącznie 656 palet) oznaczonych jako „pozaklasa”, lecz pomyłkowo opakowanych w folię zawierającą znak budowlany B. Brak określenia wielkości partii w poprzedniej wersji Wykazu mógł sugerować, że zakwestionowane zostały wszystkie wyroby pochodzące z zakładu Lajsy.
3. Zmieniono wpis w rubryce „zagrożenia, jakie może spowodować wyrób budowlany”. Poprzednie sformułowanie GUNB stwierdzające, że „ściany murowane z pustaków wymienionych w wykazie będą miały mniejszą wytrzymałość na ściskanie – istnieje możliwość pękania ścian, a tym samym zniszczenia obiektu budowlanego” zostało zastąpione informacją o braku danych dotyczących zagrożeń oraz uwagą, że jedynie oznaczenie wyrobu (przez producenta) jako „pozaklasa” pozwala na interpretację, że nie spełnia on wymogów normowych w zakresie wytrzymałości na ściskanie.

Andrzej Stolarczyk, Rzecznik Prasowy Wienerberger Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam maxa z wienerbergera - zakupiony w maju 2005 i jestem 'happy'
reklamowac tego producenta nie zamierzam (chyba ze mi zaplaca icon_cool.gif ) bo jest kilku innych, rownie dobrych
Cytat

No właśnie. Zaplanowałam swój dom z pustaków MAX. Czy mam zmienić decyzję?


... a malo jest innych producentow?
dlaczego masz rezygnowac ze wspanialej ceramiki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • To trochę tak jak z Moim Prądem, do 50% dotacji, ale tak naprawdę, realne dofinansowanie to około 20-30%, bo 5 tysięcy złotych to koszt w zaokrągleniu tylko 1 kW, a instalacje 2 kW to na Polskie gospodarstwa za mało. 
  • ja rozmawiam z Ekspertem, z nim sie nie policzkuję, więc nie wiem skąd ta uwaga. Dyscyplinuj urobosa, który nadal się skupia na mnie, nie na tematach. Fobia?   To zrozumiałe. a ja odniosłem sie do zdania:   Wg mojej obserwacji na podłożu papy dachowej zgrzewalnej dobrej jakości mech nie tyllko zawilgocił powierzchnię, ale też nieusuwany niszczył ją wrastając stopniowo, tworzył też powierzchnię ziemi (z obumarłych roślin). To samo mówił mi sąsiad z gontem bitumicznym. Myślę, że przy dachówce cementowe, a tym bardziej goncie drewnianym wnikanie korzonkow w podłoże jest jeszcze łatwiejsze. Blacha ma o wiele większą odporność na taką penetrację, a zabezpieczona, pewnie całkowitą,  prócz odbarwienia.   Dlatego zapytałem Eksperta o te podłoża!
  • Ekspert się wypowiedział!!! Dodał do mojej wypowiedzi podziękowanie i widać uznał, że nic więcej nie warto zenkowi dopisywać!!! Tego zdania nie doczytało się naszemu dyskutantowi   Ja ręki do policzkowania nie podnoszę...
  • to akurat jest bzdura na resorach.  Im mniejszy i cieplejszy dom (a kanadyjczyki należą do grupy cieplejszych) - tym mniejszy sens ma w ogóle myślenie o PC. W twoim przypadku, szczególnie jeśli ma być tanio - trzeba wziąść pod uwagę kable grzejne w wylewce lub zwykłe konkwektory jak w przypadku domu gawła. Oczywiście, od samego początku prawdopodobnie trzeba będzie dać PV na dach - ale to ze względu, że inaczej nie będziesz w stanie wyjść ze wskaźnikami narzuconymi przez Warunki Techniczne. To bardzo utrudnia budowanie domów ogrzewanych tylko prądem. Trzeba stosować różne myki i sztuczki ;)
  • Gość Radek
   Polecam zapoznać się z ofertą od Bowim - ja mam właśnie wszelkie zbrojenia od nich i wiem że są solidne.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...