Skocz do zawartości

Dom murowany czy szkieletowy?


Recommended Posts

Gość Wojtek.
Hej. Panowie. Mieszkam w szwecji 15 lat,budujemy domy szkieletowe,większość tych żeczy co piszecie to mity i teoria od impregnacji po ogrzewanie i grubość ścian,nie macie raczej pojęcia,rzecz jest bardziej złożona niż teoretykom się wydaje. Domy murowane też są dobre,trzymajcie się tego na czym się znacie. Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
Gość Teściowa
Mieszkam w domu drewnianym juz od 5 lat i nic się nie dziej . żadnych pęknięć, żadnego trzeszczenia strzelania NIC, jest również w domu cicho chociaż mieszkam przy drodze która jest ruchliwa no i powiem że z roku na rok drzewo jest piękniejsze. Jestem młodym gościem ale zależy co się podoba. Na marginesie wszystko zależy jak to ktos poskłada i wykończy.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość Zbigniew
Buduje domy szkieletowe w Szwecji od 10 lat,remontowałem tez parę starych budynków,i powiem tylko tyle że w Polsce nadal popełniamy bardzo wiele poważnych błędów,największym moim zdaniem jest styropian.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Mam zamiar budować dom widzę zalety i wady murowanego i systemu kanadyjskiego jedno jest pewne, oba rozwiązania są dobre - trwałe i bez obawy można wybrać jedną czy drugą opcję. Przemawia do mnie system drewniany kanadyjski dom suchy oraz fajny mikroklimat z wykorzystaniem materiału naturalnego to duży plus. Dobrze zbudowana kanadyjka z dbałością o tynk zewnętrzny oraz dach przetrwa 3 i więcej pokolenia - murowany dom nie ma tu przewagi. Mowa coś o wiatrach też schowajmy między bajki, każdy murowany ma dach drewniany i zawsze tym dachem się cieszymy i chwalimy. Dlatego uważam że wybierajcie co lubicie a bajki zostawmy młodszym pociechą. Domy drewniane jak i starodawne kościoły stoją po kilka set lat i dalej żyją.
Link do komentarza

Ano to, że nie łapiesz w czym rzecz bo pytanie dotyczy Twojego domu a w zasadzie dachu. Płaski to rodzaj dachu a nie z czego jest wykonany. Dach dwu spadowy może być też betonowy.

uroboros pytał Ciebie jaką masz więźbę  metalową oraz wymienił rodzaj dachu czyli płaski.

 

Link do komentarza
7 godzin temu, uroboros napisał:

To jaką Ty masz więźbę? Stalową?

Może dach płaski?

 

4 minuty temu, Elfir napisał:

uroboros spytał czy mam płaski dach i odpowiedziałam, że mam płaski.

Nie wiem po co próbujesz komplikować proste odpowiedzi i to nie skierowane do ciebie?

Nie kompromituj się i nie odwracaj kota ogonem ok? Dla przypomnienia zacytowałem o co pytał uroboros.

I nie komplikuję tylko doprecyzowałem że dach płaski to rodzaj dachu a nie z czego jest wykonany i że może taki dach mieć konstrukcje drewnianą.

A jeżeli już tak bardzo podpierasz sie stwierdzeniem Gościa Murdrew który stwierdził że 

20 godzin temu, Gość Murdrew napisał:

każdy murowany ma dach drewniany

nie napisał jaki rodzaj czy dwuspadowy, czy kopertowy itd itp tylko drewniany a w domyśle chodzi o więźbę więc nie dyskutuj o czymś o czym nie masz pojęcia.

Link do komentarza

Oj, mhtyl'u....

Nie lubisz ty Elfie...i próbujesz za wszelką cenę ją upupić... Tak samo jak Chaton w innym temacie...

 

Napisałem

7 godzin temu, uroboros napisał:

To jaką Ty masz więźbę? Stalową?

I jak to opublikowałem, to wpadło mi do głowy, że przecież wylany strop można ocieplić i pokryć, czyli zrobić dach płaski i dopisałem

27 minut temu, mhtyl napisał:

Może dach płaski?

I wtedy Elfie mi odpowiada:

1 godzinę temu, Elfir napisał:

dach płaski :)

To wszystko!

 

 

Wyluzuj mhtyl'u!

Link do komentarza
1 minutę temu, uroboros napisał:

Oj, mhtyl'u....

Nie lubisz ty Elfie...i próbujesz za wszelką cenę ją upupić... Tak samo jak Chaton w innym temacie...

 

Napisałem

I jak to opublikowałem, to wpadło mi do głowy, że przecież wylany strop można ocieplić i pokryć, czyli zrobić dach płaski i dopisałem

I wtedy Elfie mi odpowiada:

To wszystko!

 

 

Wyluzuj mhtyl'u!

Wiesz co, lubisz to? to twoje hobby? czy  faktycznie jesteś tak ograniczony jak Elfir w rozumowaniu o co pytałeś.

Z prostej odpowiedzi i uzyskaniu dodatkowej odpowiedzi robicie jak zwykle ze mnie nie wiem jakiego wielkiego debila.

Pytałeś  czy ma więźbę metalową i czy dach płaski więc o co buczysz? Odpowiedziała że dach płaski i co dalej? dzwoniłeś do wróżbity Macieja że wiesz że ma stropodach betonowy?

A Elfir jak nie umie czytać ze zrozumieniem  i po raz kolejny uraziłem jej ego to niech przyzna się do błędu albo nie rozpisuje się i użala jaki ze mnie typ i tyle w temacie.

Ma dach płaski ale jakiej konstrukcji to już nie napisała, a o to ją pytałem.

Natomiast co do Chaton to co masz mi znowu do zarzucenia? Widzę że wali cie na całego i dyskutować inaczej jak poprzez atak nie umiesz.

Nie umiesz ze mną rozmawiać merytorycznie to się nie odzywaj i nie bądź obrońcą z urzędu, bo z Chaton dyskutujemy bez emocji.

Z tym luzowaniem to daj sobie ty na wstrzymanie i jak chcesz ze mną rozmawiać to bez wycieczek osobistych.

 

 

19 minut temu, Elfir napisał:

mhtyl - dla wszystkich, oprócz ciebie wymiana zdań jest jasna. Na szczęście nie pisałam do ciebie, nie musisz rozumieć.

Dobrze że ty rozumiesz :) 

Link do komentarza

Prosta logika:

teza:  dom murowany musi mieć drewniany dach (w domyśle więźbę)

ja: nie musi, mój nie ma

uroboros pyta: nie ma, bo konstrukcja stalowa czy dach płaski (domyślił się, że skoro napisałam,że nie ma drewna, konstrukcja mojego dachu płaskiego będzie bez drewna. A ponieważ wymienił osobno konstrukcję stalową, niewiele pozostaje już alternatyw obejmujących konstrukcję dachu płaskiego)

ja: dach płaski 

 

nie wiem jak można wpaść po tej wymianie zdań, że mój dach płaski mógłby być drewniany?

 

 

 

 

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
2 minuty temu, Elfir napisał:

nie wiem jak można wpaść po tej wymianie zdań, że mój dach płaski mógłby być drewniany?

Bo samo stwierdzenie że dach jest płaski nic nie mówi o jego konstrukcji, rozumiesz? Tak samo jak sama nazwa dach dwuspadowy, nic nie mówi jakiej jest konstrukcji.

Napisałem że dach płaski może mieć konstrukcję drewnianą? napisałem i sądziłem że to Cię pobudzi do myślenia aby twoja logika zadziała i odpisała że masz stropodach czy nie wiem jaki bo chyba sama nie wiesz, wiesz że płaski ale jaka jego konstrukcja to już czarna magia dla Ciebie widzę. bo nie napisałaś do tej pory i nie musisz odpisywać.

Tobie zwrócić delikatnie uwagę to sie nie da bez nakręcania się nawzajem aby na proste pytanie odpowiedzieć jednym zdaniem, trzeba odpowiedzieć poprzez kilka postów :) 

 

Link do komentarza
3 minuty temu, mhtyl napisał:

czy ma więźbę metalową 

To było pierwsze skojarzenie... i pierwsze opublikowanie odpowiedzi...

 

19 minut temu, uroboros napisał:

wpadło mi do głowy, że przecież wylany strop można ocieplić i pokryć, czyli zrobić dach płaski

To było drugie skojarzenie i jak pewnie wiesz, jak chwilę później napiszesz kolejny post i zaraz go opublikujesz, to pokazuje się komunikat

 

Twoje posty zostały scalone (czy jakoś tak...)

 

i ta druga publikacja jest w tym ssamym pościeoście.

 

I tak wyszło.

Link do komentarza
12 minut temu, mhtyl napisał:

Bo samo stwierdzenie że dach jest płaski nic nie mówi o jego konstrukcji, rozumiesz? Tak samo jak sama nazwa dach dwuspadowy, nic nie mówi jakiej jest konstrukcji.

Napisałem że dach płaski może mieć konstrukcję drewnianą? napisałem i sądziłem że to Cię pobudzi do myślenia aby twoja logika zadziała i odpisała że masz stropodach czy nie wiem jaki bo chyba sama nie wiesz, wiesz że płaski ale jaka jego konstrukcja to już czarna magia dla Ciebie widzę. bo nie napisałaś do tej pory i nie musisz odpisywać.

Tobie zwrócić delikatnie uwagę to sie nie da bez nakręcania się nawzajem aby na proste pytanie odpowiedzieć jednym zdaniem, trzeba odpowiedzieć poprzez kilka postów :) 

 

określenie "dach płaski" pojawiło się w toku rozmowy i jego konstrukcji można się  domyślić z jej przebiegu.

Jak czytasz na wyrywki, to potem nie rozumiesz.

Ale skoro napisałam,że mój dach NIE JEST drewniany i jest  płaski, to nie wiem, jak ci wyszło, że może być drewniany?

 

Chciałeś się przyczepić na siłę i nie wyszło.

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
8 minut temu, uroboros napisał:

To było pierwsze skojarzenie... i pierwsze opublikowanie odpowiedzi...

 

To było drugie skojarzenie i jak pewnie wiesz, jak chwilę później napiszesz kolejny post i zaraz go opublikujesz, to pokazuje się komunikat

 

Twoje posty zostały scalone (czy jakoś tak...)

 

i ta druga publikacja jest w tym ssamym pościeoście.

 

I tak wyszło.

A ja stwierdziłem że dach płaski też może mieć konstrukcję drewnianą. Czy napisałem nieprawdę?

A czy dach płaski nie może mieć konstrukcji metalowej? może bo takie dachy są.

A czy dach płaski może może być stropodachem betonowym? też może być.

A czy Elfir napisała jakiej konstrukcji jest jej dach? ja się nie doczytałem jakiej.

Wiesz jakiej? bo ja nie.

2 minuty temu, Elfir napisał:

że może być drewniany?

 

Jeszcze raz powtórzę. Stwierdziłem że dach płaski też może być drewniany czyli mieć konstrukcję drewnianą odnosząc się do stwierdzenia które napisał Gość Murdrew. Nie pisałem że Ty masz drewniany tylko dałem a raczej chciałem dać Ci do zrozumienia że samo określenie dach płaski nic nie mówi, a że nie zrozumiałaś no cóż nie miej do mnie pretensji.

Link do komentarza

mhtyl - przecież nikt nie pisał, że nie może. Jak zwykle piszesz sobie a muzom, zupełnie nie na temat, udowadniając coś, co nikogo nie obchodzi poza tobą samym.

 

Ja pisałam o swoim dachu. I z uroborosem rozmawiałam o swoim dachu.

Najważniejsze, że uroboros zrozumiał jaką konstrukcję ma mój dach. I pewnie wszyscy inni czytelnicy, prócz ciebie. 

 

Więc nie kręć, że odpowiadałeś Gościowi, bo to on napisał, że dach w domu murowanym jest drewniany. Więc jaki sens miałby twój wpis, że dach płaski może być drewniany? Powtarzasz za Gościem? 

Zaczyna się robić śmiesznie.

:)

Link do komentarza
32 minuty temu, Elfir napisał:

Zaczyna się robić śmiesznie.

 

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

A czy Elfir napisała jakiej konstrukcji jest jej dach? ja się nie doczytałem jakiej.

Wiesz jakiej? bo ja nie.

 

1 godzinę temu, uroboros napisał:

Aleeeeee się narobiłoooooooo....

No....

Kochani - proszę was - dialogujcie - śmiesznie jest od samego początku. Ale w dobrym znaczeniu.

Wygasiłem kabaret w TV - tu jest fajniej.

I nic więcej nie piszę - co by nie zepsuć :)

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 7.10.2019 o 22:59, Elfir napisał:

Ja pisałam o swoim dachu. I z uroborosem rozmawiałam o swoim dachu.

Najważniejsze, że uroboros zrozumiał jaką konstrukcję ma mój dach. I pewnie wszyscy inni czytelnicy, prócz ciebie

A ja pisałem nie o twoim dachu, zrozumiesz to w końcu? Pisałem że dach plaski tez może mieć konstrukcje drewnianą, ba nawet nie odpowiadałem tobie tylko to było stwierdzenie ogólne, bo gdybym tobie chciał odpowiedzieć to bym cie zacytował tak jak to robię teraz.

To ty rozdmuchałaś całą dyskusję wywalając wielkie żale na mnie.

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
Gość Zawiedziony

Ja od pół roku mieszkam w nowym parterowym domu szkieletowym 100 m2. Dom powstał szybko w 4 miesiące i wprowadziliśmy się po następnych kilku. Jakie wrażenia ... ? Hmm jeśli miałbym wybór i aktualne doświadczenie i trochę więcej pieniędzy to nie wybrałbym to ponownie na pewno. Dom jest bardzo akustyczny. Wszystko słychać między pokojami. Nie ma żadnej przez to prywatności jakby mieszkać w jednym dużym pokoju przedzielonym ścianami. Z salonu słychać ciśnienie telewizora , który głośność ma ustawiony cicho , bo zaledwie 10 na 100. Dom jest ciepły to prawda 120 m3- 150 m3 gazu na mięs. czyli ok 250 zł. W lecie gorąco , bo widziałem u kolegi więc od razu 2 klimy założyliśmy. Nie wiedziałem , że będzie tak głośno , bo wtedy na pewno bym się nie zdecydował. Poddasza nie użytkuję , bo nie zrobione a wtedy od góry by pewnie jeszcze by było słychać. Dom myślę , że nie ma jakiś błędów w wykonaniu. Ma podwójne wełnę mineralną w ścianach. Budował to Gość , który kilkanaście szkieletówek postawił w Polscea , a fachu uczył się w Kanadzie i Holandii. Poprostu taka specyfika tych domów. Wię jeśli komuś zależy na ciszy, prywatności to na pewno nie pod adresem domu szkieletowego. Proszę więc dobrze się zastanowić, aby się nie rozczarować jak ja. Pozdrawiam i spełnienia marzeń o Swoim wymarzonym domu. Najlepiej uczyć się na czychś błędach.

 

Dom akustyczny okrutnie . Nie daje prywatności, wszystko słychać między pokojami mimo podwójnej wełny mineralnej w ścianach. Odradzam stanowczo.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...