Skocz do zawartości

Ściany - kosztowna lekcja budownictwa


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
!60 000 za dom w stanie surowym jest ceną rozsądną, tyle mnie kosztował mój budowany w roku ubieglym, głupoty opowiada ten kto zbuduje za te pieniądze dwa, ściana szczytowa też nam sie przewróciła, nie jest błędem postawienie jej bez wiązania z działowymi , błędem bylo natomiast nie podparcie jej deskami do momentu postawienia ścianek działowych dlatego po konsultacji ze znajomymi budowlancami potrąciłem ekipie za zmarnowany materiał / odrobili to sobie w inny sposób ale to już inna historia/, grubością spoin się nie przejmuj i tak musisz ocieplić wszystko styropianem, najlepiej 12 cm z zakładkami
Link do komentarza
Cytat

!60 000 za dom w stanie surowym jest ceną rozsądną, tyle mnie kosztował mój budowany w roku ubieglym, głupoty opowiada ten kto zbuduje za te pieniądze dwa, ściana szczytowa też nam sie przewróciła, nie jest błędem postawienie jej bez wiązania z działowymi , błędem bylo natomiast nie podparcie jej deskami do momentu postawienia ścianek działowych dlatego po konsultacji ze znajomymi budowlancami potrąciłem ekipie za zmarnowany materiał / odrobili to sobie w inny sposób ale to już inna historia/, grubością spoin się nie przejmuj i tak musisz ocieplić wszystko styropianem, najlepiej 12 cm z zakładkami




jak ci się ściana szczytowa przewaliła to tez miałeś fajna ekipę..........a te 60.000 tysięcy to za co....
Link do komentarza
A będę nie miły i powiem tak - bardzo dobrze, dopóki ludzie będą szli na łatwiznę to tak będzie.

1. Z iloma firmami rozmawialiście zanim zdecydowaliście się na tą firmę ?
2. Gdzie był kierownik budowy, pewnie tylko na papierze bo tak taniej ?

i wiele innych pytań można by tu przytoczyć.

A wystarczyło w momencie kiedy mieliście wątpliwości popytać albo nawet napisać na forum to może ktoś z okolicy by podjechał i ocenił.

Możecie walczyć w sądzie o odszkodowanie ale będzie to trwało lata i jeszcze więcej nerwów, poza tym jeszcze możecie pozbawić kierownika budowy uprawnień za chałturę.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

<strong>Z budową od początku mieliśmy same kłopoty. Kiedy jednak jedna ze ścian szczytowych wpadła do środka, postanowiliśmy nie wykańczać budynku, tylko zgłosić się do specjalistów po ekspertyzy.</strong>

<strong>Pełna treść pod adresem:</strong>
https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/a/1281-sciany-kosztowna-lekcja-budownictwa


Wiecie, jak czytam ten artykuł to jakoś nie jest mi żal inwestora. Aby doprowadzić do takiej sytuacji musiało zadziałać wiele czynników: brak weryfikacji wykonawcy, brak choćby minimalnej wiedzy fachowej (jest wiele czasopism na rynku i jako tako można się orientować co jest na grane na budowie i wcale nie trzeba być zaraz wielkim inżynierem), brak nadzoru kierownika budowy (to chyba uderzyło mnie najbardziej, ciekawe gdzie był w czasie budowy i odbierania poszczególnych etapów robut??), i na końcu dać się zrobić w karola dopłacając tak dużą kwotę.
Myślę że zgubiła inwestora oszczędność taka "polska" czyli najtańszy wykonawca: prawdopodobnie porównując cenę postawili na niego, bo 100 tyś zł za dom z materiałami i robocizną w stanie surowym to czysta OKAZJA. A już wtedy powinna się im zapalić czerwona lampka. Acha, ciekawe w jakie gazecie wyczytali że za 160 tyś można postawić dwa domy???
Link do komentarza
Tak właśnie dwa domy chyba z kartonu, Zgadzam się z Tobą "Kingaj " w 100%. Bo niektórzy jak by mogli to by nogi ogolili i włosy na perukę sprzedali, chcecie dobrej pracy to zapłaćcie, a nie potem płacz i zgrzytanie zębów, ale 100 zł w kieszeni.
Link do komentarza
Gość Maksymilian
Jak się człowiek nie zna na budowaniu to trudno o weryfikację, a budowlaniec zawsze powie, że jest mistrzem świata w murowaniu. I tu właśnie warto wołać kierownika budowy (od tego jest), aby rozwiązywał każdą wątpliwość.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
Gość misiu52
Ja buduję domy w Systemie Thermomur i tutaj nie ma najmniejszej szansy się pomylić, zdecydowanie taniej, ciepły, ale proponuję rekuperator do wnętrza...ale co najciekawsze to, to że budujemy zdecydowanie szybciej!!! Jerzy B-K tel 0/ 504 370 528.
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Gość janlis
jestem murarzem i to co piszecie wszystkie wady w budowaniu wynikają z naszej i waszej biedy ,brak kasy doprowadza do tego że wszyscy mają tysiące problemów.robi się z gówna a my za miskę ryżu . i w tym kraju już tak będzie przez pokolenia . amen.
Link do komentarza
witam, jesli sie ściana przewróciła to niestety sprawa przykra dla inwestora, wiadomo każdy ma to co ma i by chciał zrobić sobie chatkę jak najlepiej,zwłaszcza jak sie zaoszczędziło te pare groszy i by sie chciało mieć własny kąt i kawałek gruntu pod nogami-swojego własnego.Materiały mamy nie najgorsze w stosunku do tych które sie stosuje we francji,niemczech czy norwegi,pustak to pustak rigips to rigips,cement w sumie ten sam-norma UE musi być przestrzegana(teoretycznie tak jest).Wiele naszych materiałów jest eksportowanych do tych państw i oni sobie to chwalą,ale dużo jest na naszym rynku badziewia taniego które robi syf zamiast zadowalać inwestorów którzy by chcieli zrobić dobrze i tanio-wiadomo czasami finanse nie pozwalają.Kogo winić w tym przypadku-jedynie wykonawców.Z g.... bata nie ukręci to jasne ale nawet z niedrogich materiałów jak sie ma trochę kunsztu w łapach mozna zrobić coś fajnego,wystarczy mieć troche wiedzy i doświadczenia a mozna zrobic wiele.Co do kierowników budowy to potrzebni ludzie ale są i tacy co dla nich budowa ogranicza sie do rysunku na papierze i obliczeń i wsio.Nie jest zrozumiałe dla mnie i dla wielu czytajacych ten post że są wykonawcy którzy wiele krzyczą a niektórzy nie mają zielonego pojęcia o budowie czy też wykończeniu-po co brać sie za robote gdy sie nie potrafi tego wykonać,nie lepiej robic to co sie potrafi i reszte zostawić innym.Ktoś ma te pare groszy i by chciał zainwestować by żyć lepiej a tu zonk.Niestety są ludzie którzy mają gdzieś czy inwestor jest zadowolony czy nie,ważne że robota odwalona i kasa jest-a co potem nie ważne
Link do komentarza
Cytat

jestem murarzem i to co piszecie wszystkie wady w budowaniu wynikają z naszej i waszej biedy ,brak kasy doprowadza do tego że wszyscy mają tysiące problemów.robi się z gówna a my za miskę ryżu . i w tym kraju już tak będzie przez pokolenia . amen.


chyba kolega nadużył alkoholu odurzając się zapachem choiny, stąd ta gorzka świąteczna refleksja odgrzewająca kotleta

Cytat

....

A dobry murarz zrobi dobrze nawet za miskę ryżu bo inaczej nie umie. Kiepski zresztą podobnie tylko w drugą stronę. Nawet za sowite wynagrodzenie nie zrobi dobrze bo nie umie.


i tu się zgodzę,
ino trza zauważyć, że ci dobrzy to coraz częściej w apartamentach św. Piotra się aklimatyzują,

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Jestem budowlańcem ale pewne normy trzeba przestrzegać 2 domy za 160tys z materiałem? to chyba domy z lepianki można postawić w tej cenie ale jeden za 160tys można w budownictwie są wszelkiej maści fachowcy poznałem ludzi którym bym nawet nie dał szamba postawić lecz oni nazywają się fachowcami w budownictwie wychodzi non stop coś nowego kto się nie uczy i nie idzie z postępem to...... Podstawa to doświadczenie lecz w Polsce coraz mniej takich ludzi idzie spodkać.....
Link do komentarza
Cytat

Jestem budowlańcem ale pewne normy trzeba przestrzegać 2 domy za 160tys z materiałem? to chyba domy z lepianki można postawić w tej cenie ale jeden za 160tys można w budownictwie są wszelkiej maści fachowcy poznałem ludzi którym bym nawet nie dał szamba postawić lecz oni nazywają się fachowcami w budownictwie wychodzi non stop coś nowego kto się nie uczy i nie idzie z postępem to......
Podstawa to doświadczenie lecz w Polsce coraz mniej takich ludzi idzie spodkać.....




Stary ten wątek, ale jary!
Ważne, że inwestor miał umowę i szansę na zadośćuczynienie.

Uważam, że pierwotna umowa o pobudowaniu za 100 tys domu z materiałem już była podejrzana, jednak nie znamy zakresu robót. My na SSO wydaliśmy 170 tys zł [projekt indywidualny, wykopy ogromne, ławy fundamentowe na głębokości 2,2m bo tam kończyły się grunty nasypowe a zaczynał się rodzimy grunt, zmiany dokumentacji, zmiany w projektach przyłączy, zasypanie ogromnych ścian fundamentowych piaskiem-300 m3; budynek 1040 m3 kubatury, 400 mkw, dwa pełne piętra; deskowany i papowany dach, 3 kominy w klinkierze, sami niczego nie robiliśmy ale byliśmy cały czas na budowie, pustak 25p+w wienerberger; zamawiane gruszki- ekipa niczego sama nie robiła, dostawy hds z wniesieniem na kondygnacje].

Pozdrawiam wszystkich drobnych inwestorów- stosujcie maksymę: PAŃSKIE OKO KONIA TUCZY....








dodam, że budowaliśmy w tym roku, przed miesiącem wspaniała, rzetelna ekipa ukończyła nasz dom po 2,5 miesiąca pracy z przestojami na wysychanie betonu





Edytowano przez GraM (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Bardzo przepraszam, nie zaglądałam na forum bo nic na budowie jeszcze nie robimy w tym roku.
Dom jest na pn-wsch /od Makro przy Radzymińskiej/.
Ekipa z okolic Siedlec, ale wynajmują dom w Wołominie i budują w jego okolicach.


Cytat

Do GraM a jeżeli można wiedzieć to skąd Twoja ekipa budowlana bo mam zamiar też budować.


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...