Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Masy samopoziomujące


Recommended Posts

Niemal wszystkie układane obecnie posadzki - panele, wykładziny i płytki ceramiczne na zaprawie cienkowarstwowej - potrzebują idealnie równego i wytrzymałego podłoża. Takie wymagania można spełnić stosując masy (zaprawy) samopoziomujące, nazywane także samorozlewnymi, wyrównującymi lub niwelującymi.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/chemia-budowlana/a/1308-masy-samopoziomujace

Link to postu
Układanie płytek ceramicznych na drewnianej podłodze jest zawsze ryzykowne, gdyż drewno "pracuje" pod wpływem zmian wilgotności, a w przypadku długotrwałego zawilgocenia i braku wentylacji podpodłogowej może dojść do jego butwienia.

Najlepiej więc zdjąć drewnianą posadzkę i płytki układać na betonowym podłożu (jeśli jest).

Innym rozwiązaniem będzie ułożenie tzw. suchego jastrychu z płyt gipsowo-włóknowych na podsypce wyrównującej z suchego piasku lub granulatu z betonu komórkowego. Na płytach tych można bezpośrednio układać na klej elastyczny płytki gresowe. Natomiast wylewek betonowych w tym przypadku nie stosuje się ze względu na ich duży ciężar (grubość przynajmniej 4 cm) jak też "zamknięcie" drewnianej podłogi, co sprzyja jej gniciu.
Link to postu
  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata temu...
Wylewki które proponujecie w artykule nie nadają się pod posadzki drewniane, np. pod deskę podłogową, są po prostu za słabe. Przestańcie pisać o markach które występują wyłącznie w marketach i nie mają nic wspólnego z dobrej jakości masą samopoziomującą. Poszperajacie trochę w necie na temat firm Uzin, Codex, Sopro. Polecam Uzin NC 145, cena 53zł a stabilność i twardość nieporównywalna, może być stosowana na starych podłożach...
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...