Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Masy samopoziomujące

Recommended Posts

Niemal wszystkie układane obecnie posadzki - panele, wykładziny i płytki ceramiczne na zaprawie cienkowarstwowej - potrzebują idealnie równego i wytrzymałego podłoża. Takie wymagania można spełnić stosując masy (zaprawy) samopoziomujące, nazywane także samorozlewnymi, wyrównującymi lub niwelującymi.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/chemia-budowlana/a/1308-masy-samopoziomujace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek
Jakiej wylewki mam uzuc pod płytki dokładnie pod gres jesli podłoga jest drewniana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Układanie płytek ceramicznych na drewnianej podłodze jest zawsze ryzykowne, gdyż drewno "pracuje" pod wpływem zmian wilgotności, a w przypadku długotrwałego zawilgocenia i braku wentylacji podpodłogowej może dojść do jego butwienia.

Najlepiej więc zdjąć drewnianą posadzkę i płytki układać na betonowym podłożu (jeśli jest).

Innym rozwiązaniem będzie ułożenie tzw. suchego jastrychu z płyt gipsowo-włóknowych na podsypce wyrównującej z suchego piasku lub granulatu z betonu komórkowego. Na płytach tych można bezpośrednio układać na klej elastyczny płytki gresowe. Natomiast wylewek betonowych w tym przypadku nie stosuje się ze względu na ich duży ciężar (grubość przynajmniej 4 cm) jak też "zamknięcie" drewnianej podłogi, co sprzyja jej gniciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maro
ile potrzeba workow zaprawy samopoziomujacej wylewanej na styropian w pomieszczeniu o 20m i jak grubo ja wylewac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykonawca
Wylewki które proponujecie w artykule nie nadają się pod posadzki drewniane, np. pod deskę podłogową, są po prostu za słabe. Przestańcie pisać o markach które występują wyłącznie w marketach i nie mają nic wspólnego z dobrej jakości masą samopoziomującą. Poszperajacie trochę w necie na temat firm Uzin, Codex, Sopro. Polecam Uzin NC 145, cena 53zł a stabilność i twardość nieporównywalna, może być stosowana na starych podłożach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Ja właśnie w ostatnim  czasie urządzałam swój wymarzony dom, i z polecenia znajomych kupowałam prawie wszystkie meble na https://meblarnia.com.pl/ Meble są z dobrych materiałów, górna półka jak to się mówi. Firma dostosowuje wymiary mebli do tego co potrzebujemy po prostu podchodzi indywidualnie do klientów. jestem bardzo zadowolona.
  • Niestety, prawda jest inna. Badania zostały wykonane w warunkach polowych, w kamienicy, w której opomiarowano 2 mieszkania. Jedno ogrzewane gazem, a drugie promiennikami podczerwieni. Tak działa fizyka kwantowa. Wszystkie dotychczasowe systemy grzewcze bazują na prawach fizyki klasycznej (termodynamiki). To jest tylko część dostępnej wiedzy. Fizyka kwantowa otwiera nam nowe horyzonty i możliwości. Rewolucja już trwa. Cały nasz współczesny, skomputeryzowany i informacyjny świat opiera się na fizyce kwantowej. Czas na rewolucję w ogrzewnictwie! Przedstawiam oryginalny plik w pdf, aby uniknąć posądzeń o manipulację w tłumaczeniu. Dla kumatych nie powinno być problemu by to przeczytać, lub sobie przetłumaczyć. Nasze uproszczone pomiary zużycia energii, w wybranych domach opomiarowanych, przy zastosowaniu ogrzewań płaszczyznowych, potwierdzają te badania.  Rozważamy możliwość podjęcia współpracy z Technicznym Uniwersytetem w Kaiserslautern, by rozpocząć metodyczne badania powierzchniowych ogrzewań na podczerwień. Celem tych badań, byłoby wprowadzenie unijnych norm na tego typu ogrzewnictwo.   W połowie tego roku, oczekiwane jest wprowadzenie norm unijnych na promienniki podczerwieni i ich klasyfikacja. Skończy się sprzedawanie płaskich grzejników elektrycznych, jako promienników podczerwieni.  Jak do tej pory, każdy może sprzedać grzejnik elektryczny i promować go jako promiennik! Co nie zawsze jest prawdą. Na lodzie zostaje klient, który zamiast promiennika podczerwieni nabył zwykły, płaski, konwektorowy grzejnik elektryczny! Zapłacił jak za promiennik, a otrzymał panel grzewczy! ForschungsberichtIR (1).pdf
  • ograniczenie ilości postów w 12/24/36/48h po zalogowaniu? skoro ktoś musi zadać pytanie \araz po zalogowaniu to niech ma to ograniczone z poinformowaniem go, że tak to wygląda?
  • Koszt 1 kW z gazu to dla kotła kondensacyjnego 0,21 a dla prądu 0,6 z tego co pamiętam więc jakim cudem może być taniej. Panie to się nie da, cen nie da się oszukać !. A to zużycie porównawcze to pewnie w jakichś domkach badawczych, więc tak wiarygodne jak zużycie paliwa dla aut  w warunkach laboratoryjnych.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...