Skocz do zawartości

dom w litere L na małej działce


Recommended Posts

Witam
Mam takie pytanko może ktos relaizowal takie cosik albo wie jak to jest.
Załączam pliczek na ktorym jest działka narysowana.
Kolor czerwony to dom rodzinny z gankiem, na seledynowo garaz sąsiada w granicy za garazem stoi jedo domek z oknem na poddaszu.

I teraz pytanko: czy jest możliwe postawienie tak domku jak rozrysowany na zielono w odleglosci od garażu sąsiada o 1,5 metra, bez okien tam bedzie badz tylko drzwi.

Domek ma byc tak jako blizniak do rodzinnego(wychodzi dość wąski bo miejsca jest okolo 7 metrow ale bedzie dlugi.)
Ten kwałek działki moze byc przepisany badz ojciec moze budowac nie wiem czy to ma znaczenie.

Jak myslicie mozliwe jest otrzymanie pozwolenia z urzędu?

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz

dom.bmp

dom.bmp

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam
Mam takie pytanko może ktos relaizowal takie cosik albo wie jak to jest.
Załączam pliczek na ktorym jest działka narysowana.
Kolor czerwony to dom rodzinny z gankiem, na seledynowo garaz sąsiada w granicy za garazem stoi jedo domek z oknem na poddaszu.

I teraz pytanko: czy jest możliwe postawienie tak domku jak rozrysowany na zielono w odleglosci od garażu sąsiada o 1,5 metra, bez okien tam bedzie badz tylko drzwi.

Domek ma byc tak jako blizniak do rodzinnego(wychodzi dość wąski bo miejsca jest okolo 7 metrow ale bedzie dlugi.)
Ten kwałek działki moze byc przepisany badz ojciec moze budowac nie wiem czy to ma znaczenie.

Jak myslicie mozliwe jest otrzymanie pozwolenia z urzędu?

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz



Witaj, powinienes mieć odległość od granicy min. 4 metry - tak przynajmniej mam rozrysowane na naszym projekcie - w przeciwnym wypadku musisz mieć zgodę sąsiada. A tak przy okazji: chcesz mieć taką długą ścianę bez jednego okna? to trochę jakbyś sobie więzienie budował - przepraszam za porównanie. Może to moje "zboczenie", ale uwielbiam doświetlone pomieszczenia. A tak z praktyki - oglądałam ostatnio dom wybudowany co prawda dawno, ale jedną ścianę miał całkiem w granicy - bez okien i wszystkie pokoje były przechodnie.... mimo dobrej lokalizacji - sprzedają go juz ponad rok.
A jaką masz powierzchnię tej działki? nie masz możliwości innego połączenia obu domów?
Odnośnie własności działki - żeby wydzielić ten kawałek musisz to zrobić z geodetą, a później nie wiem, czy w gminie nie będą mieć obiekcji, co do takiej rozbudowy chyba najlepiej dopytać kogoś, kto zna lokalnych urzędników. Bo w opcji "tata buduje" jest pewne niebezpieczeństwo... to zawsze on będzie właścicielem, chyba, że później całość na Ciebie przepisze. Bo gdyby przepisał tylko tę nową część domu on pozostanie właścicielem działki. My generalnie zrezygnowaliśmy z takiej opcji - za dużo komplikacji. Tylko, że mieliśmy działkę własną... Ale pocieszę Cię, że po roku załatwiania formalności jeszcze nie mamy pozwolenia na budowę icon_sad.gif
Przepraszam, mam nadzieję, że wysupłasz z tej gadaniny coś dla siebie. generalnie jest t o temat dość skomplikowany. Ale życzę powodzenia i samych życzliwych ludzi w urzędach. icon_smile.gif Pozdrawiam K
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...