Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Stropy prefabrykowane i żelbetowe stropy półprefabrykowane


Recommended Posts

 • 6 years later...
 • 4 years later...
Gość Budmater

Stropy prefabrykowane to produkty, które mają wiele zalet - są szybkie i wygodne w montażu i pozwalają szybko zrealizować budowę domu. Skracając czas wznoszenia budynku mieszkalnego pozwalają inwestorom na spore oszczędności. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto wspomnieć, że tego typu rozwiązania są często uwzględniane przez projektantów. Może już zapomnieliśmy o stropach w systemie kanałowym i popularnym systemie żerańskim, ale ta technologia powraca w nowych odsłonach. Są firmy, które się w tym specjalizują i wykorzystują np. stropy SMART do budowy całych osiedli mieszkaniowych.

369398-konbet-co-jest-potrzebne-do-wycen

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Planuje budowę domu z wysunięciem stropu poza obrys budynku o ok 2,5 m. Czy tak duże wysunięcie jest możliwe? Bez podpór, piętro na ok 2,5 m miałoby być wiszące. Jaki wówczas strop należy zastosować?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtedy prawdopodobnie będzie ten strop poza obrysem budynku pracował jako wspornik. Takie działania musza być poprzedzone obliczeniami konstrukcyjnymi. Widuje się duże balkony, widuje się nawisy bez poparcia w różnych budynkach biurowych i administracyjnych, ale najpierw zaprojektował to człowiek z uprawnieniami a potem zrealizował wykonawca zgodnie z projektem. Obecna technologia w budownictwie pozwala na realizację dowolnych zamysłów.

 • Dziękuję 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Widuje się duże balkony, widuje się nawisy bez poparcia w różnych budynkach biurowych i administracyjnych, ale najpierw zaprojektował to człowiek z uprawnieniami a potem zrealizował wykonawca zgodnie z projektem.

Każdy budynek powinien projektować projektant (projektanci) z odpowiednimi uprawnieniami - i realizować projekt powinno sie potem zgodne z projektem.

Jest to działanie i ułatwiajace organizacje budowy, ekonomicznie wskazane i przyspieszajace budowę.

Oczywiście projekt musi być dobry!:14_relaxed:

 

Można zmieniać pewne ustalenia projektowe  trakcie, ale w porozumieniu z projektantem - ale zazwyczaj komplikuje to budowę, podraża. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Jeśli dasz wentylator, to ra rura nie musi być długa... Ale musisz liczyć się z faktem, że, mimo ocieplenia tej rury, skraplać się będzie w niej  para wodna i wracać przez otwór z wentylatorem (chociaż będzie on pracował) do łazienki. Również na tym grzybku zbierać się będą skropliny i będą spływały po rurze i ścianie... Trzeba na wyjściu ze ściany na zewnątrz budynku pomyśleć o trójniku, "łapaczu kropli" i odprowadzeniu wody na ziemię...
  • Odbiegając minimalnie od tematu. Powiedzcie mi Panowie. Podłogówka w kabinie prysznicowej, to dobre rozwiązanie? Zastanawiam się po co - skoro tam jest zawsze ciepło pod nogami od gorącej wody lecącej ze słuchawki. Warto sobie komplikować na przyszłość?
  • Jeśli mówisz o tej poziomej spoinie, trzeba tam podbarwić najlepiej silikonem. Zniwelujesz te widoczne dysproporcje w kolorze.
  • Na drugiej fotce widać, że wyrysowana jest na ścianie pozioma linia - pewnie przez wylewających posadzkę - jej położenie spowodowało, że pisząc:   tą 0,01 część procenta zostawiłem właśnie na tą nadzieję...
  • Witam serdecznie forumowiczów :) Mam problem z wentylacją w toalecie. Jest ona wyprowadzona przez ścianę na zewnątrz (nie ma możliwości górą przez dach). W tej chwili mam po prostu zainstalowaną kratkę z dwóch stron i jak się możecie domyślać to po prostu nie działa. Przy kąpieli praktycznie nie ma możliwości wyprowadzenia wilgoci na zewnątrz. Chciałem zainstalować instalację mechaniczną (wiatraczek) w momencie zapalania oświetlenia plus izolowaną rurę z kolanem 90 st. na zewnątrz zakończoną grzybkiem. Pytanie jak długa ma być ta rura i czy będzie to działało ? W załączniku podaje rysunek jak to mniej więcej wygląda aktualnie i jak chciałem to zrobić.  Nie powiem, że nie ma za bardzo budżetu na coś drogiego, czy zamiast izolowanego ocynku można użyć izolowanej spirali aluminiowej ?  Z góry wielkie dzięki za pomoc :) 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...