Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Czym się kierować wybierając pompę ciepła?

Recommended Posts

Jestem zainteresowany pompą ciepła, ale nie wiem, który system wybrać. Czym powinienem się kierować w wyborze źródła dolnego i źródła górnego (sposobu rozprowadzenia ciepła w domu)? 

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/pompy-ciepla/porady/6279-czym-sie-kierowac-wybierajac-pompe-ciepla

Gość 659C5
Trudno się z tym zgodzić ,że przy ogrzewaniu podłogowym nie występuje konwekcja. Tradycyjne grzejniki też nie wymagają tak wysokiej temperatury , jężeli jest ich odpowiednio wiecej, dokładnie jeżeli pow. wymiany ciepła jest odpowiednio duża.

Gość systemogrzewania
Nie występuje, bo powietrze jest ogrzewane w całej objętości stykającej się z podłogą w porównaniu z punktowym ogrzewaniem powietrza grzejnikami tzw radiatorami, konwektorami, grzejnikami konwekcyjnymi....

Cytat

Nie występuje, bo powietrze jest ogrzewane w całej objętości stykającej się z podłogą w porównaniu z punktowym ogrzewaniem powietrza grzejnikami tzw radiatorami, konwektorami, grzejnikami konwekcyjnymi....

Chyba raczej ogrzewane jest na powierzchnii styku, a nie w "całej objętości"...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• A jak się wypowie właściciel domu, to już nie będą pewne informacje. Domy future nie mają stolarki " w cały świat", bo ludzi stać. To jakaś bzdura. Domy energooszczędne a nawet pasywne mają przemyślane bryły, a zysk ciepła jest również uwzględniany przez okna. Pakiety szybowe też są przemyślane co do kilku parametrów. Nie tylko U okna jest tu ważne. Pomieszczenie łatwo przegrzać. Zimą to może jest zaleta, ale latem bez żaluzji się w wielu przypadkach nie obejdziemy i bez nawisów od strony południowej.
    • Witajcie,   jestem tu nowy, ponieważ szukam odpowiedzi na pytanie dotyczące izolacji stropu drewnianego między dwoma ogrzewanymi kondygnacjami. Otóż jest wiele informacji na tym forum i ogólnie w internecie ale nigdzie nie mogę znaleźć takiego przypadku. I tak: 1. mam ułożone belki 12x20 2. na nich chce położyć legary 5x10 co 30cm żeby wyrównać podłogę 3. między legary pójdzie docieplenie czyli zapewne wełna 10cm 4. na legary pójdzie płyta MFP 25mm i na to już podkład i panele 5. między belki i legary chcę dać przekładki filcowe a miedzy legary i płytę MFP też filc lub taśmę akustyczną 6. między belkami będzie ułożony stelaż około 2cm i do tego płyty KG (belki zostają w większej części na wierzchu)   Pytanie moje brzmi: w którym miejscu i na jakim etapie zastosować folię paroizolacyjną? Przed ułożeniem legarów?   Pozdrawiam, Marcin
    • Przede wszystkim trzeba dopasować przepływ, który daje pompa do możliwości studni. Duży przepływ może szkodzić, często to właśnie on jest problemem.
    • Ekogroszek piec z podajnikiem na piecu 60 stopni
    • Za wysoka temperatura jest na piecu... Czym i jak grzejesz?
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...