Skocz do zawartości

Mokra ściana przy kominie


Recommended Posts

Witam!!

Mam ogrzewanie gazowe. Mieszkam w starej kamienicy na parterze, posiadając ogrzewanie gazowe. Piec gazowy znajduje się w kuchni, z której wychodzi komin na zewnątrz. Ogrzewać zacząłem z początkiem listopada, ale dziś pojawiła się mokra ściana przy kominie, a komin jest mokry (są na nim ślady wody. Wczoraj w nocy był pierwszy porządny przymrozek).

Informuję iż ściana nie jest ocieplona, brak styropianu. Co może być przyczyną mokrego komina??

Z góry dzięki za informację.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam!!

Mam ogrzewanie gazowe. Mieszkam w starej kamienicy na parterze, posiadając ogrzewanie gazowe. Piec gazowy znajduje się w kuchni, z której wychodzi komin na zewnątrz. Ogrzewać zacząłem z początkiem listopada, ale dziś pojawiła się mokra ściana przy kominie, a komin jest mokry (są na nim ślady wody. Wczoraj w nocy był pierwszy porządny przymrozek).

Informuję iż ściana nie jest ocieplona, brak styropianu. Co może być przyczyną mokrego komina??

Z góry dzięki za informację.
Pozdrawiam


No tu odpowiedź prawdopodobnie podałeś sam. W wyniku spalania w nowoczesnych kotłach temperatura spalin jest stosunkowo niska i nie jest w stanie (zwłaszcza jeśli praca odbywa się w cyklach) rozgrzać osadzonego na zewnątrz przewód kominowy na tyle aby nie powstawało w nim zjawisko kondensacji pary wodnej. Poza tym gaz to czyste paliwo ale produkuje ono stosunkowo dużo pary wodnej.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...