Skocz do zawartości

TYNKI!!!--Pomocy


kryle2118

Recommended Posts

Proszę o pomoc!! icon_sad.gif mam ogromny problem i nie wiem jak z nim sobie poradzić. Mam położone na ścianach tynki cementowo wapienne były kładzione jakieś 7 miesięcy temu dom jest świeżo wybudowany .Tynki są nie równe i chropowate są okropne !! i to mój problem jak to naprawić i czym żeby nadawało się do pomalowania i żeby było super . Proszę o pomoc i z góry dziękuję icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Proszę o pomoc!! icon_sad.gif mam ogromny problem i nie wiem jak z nim sobie poradzić. Mam położone na ścianach tynki cementowo wapienne były kładzione jakieś 7 miesięcy temu dom jest świeżo wybudowany .Tynki są nie równe i chropowate są okropne !! i to mój problem jak to naprawić i czym żeby nadawało się do pomalowania i żeby było super . Proszę o pomoc i z góry dziękuję icon_smile.gif





Najpierw to pasowałoby znaleźć dobrego fachowca, który wyprowadzi winkle wewnętrzne, a następnie położyć gładź szpachlową. To spowoduje, że ściany będą gładkie a winkle proste(przynajmniej wizualnie). Jeżeli chodzi o wyrównanie ścian (płaszczyzn) to jest problem...chyba, że postanowisz położyć tynk cienkowarstwowy (maszynowy). Wszystko o czym napisałem wiąże się z dość dużymi kosztami. PS. Jestem tynkarzem od 18lat
Link do komentarza
Cytat

A tak na marginesie to szukam dobrego tynkarza i fachowca co zna się na tych rzeczach (w okolicach szczecina) icon_biggrin.gif




Ja mieszkam w okolicy Krakowa i niestety nie znam kolegów z branży na północy Polski. Jeśli chodzi o Twoje pytania to już mówię: zawsze jest ryzyko pękania tynku jeżeli budynek pracuję (jest nowy). Osobiście nie bawiłbym się w tynk cienkowarstwowy(ze względu na duży koszt-cena porównywalna z pierwszym tynkowaniem). Aczkolwie solidnie zrobione nie ma prawa odpaść. Siatki w takich przypadkach też nie ma sensu stosować. Wszystkie kąty wewnętrzne(np.połączenie ściany z sufitem. lub ściany ze ścianą) są winklami, a wszystkie kąty zewnętrzne(np.szpalety przy oknach-) są narożnikami. Najprostszym sposobem poprawienia jakości tynku jest tak jak pisałem wcześniej wyprowadzenie winkli tak, aby wizualnie sprawiały wrażenie prostych(a nie "fale Dunaju"). Są masy szpachlowe, które można nakładać grubiej tam, gdzie "krzywizna" tego wymaga(nawet kilka cm).Ściany wyszpachlować gładzią aby były gładkie. W tynkach najważniejsze są winkle!!!!!!!!! Po umeblowaniu nierówności na płaszczyznach ścian nie są zauważalne(a sfałdowane winkle rzucają się od razu w oczy).
PS. Trudno mi się wypowiedzieć, ponieważ nie widziałem "problemu". Zresztą ciężko komuś doradzać pisząc, a nie rozmawiając osobiście. Jeżeli ma Pan jeszcze jakieś pytanie to proponyję zadzwonić do mnie(będzie mi łatwiej). Mój tel. 608353349(proszę dzwonić między 20-22,30 codziennie)
Link do komentarza
icon_biggrin.gif DZIĘKUJE!!!!!!!! za pomoc ,na pewno zadzwonię jak będę potrzebował pomocy ale to za jakiś miesiąc jak będę szukał nowych pracowników , teraz jestem za granicą za 3 tygodnie wracam do Polski .A tak na marginesie na pewno masz już sprawdzone materiały budowlane może polecisz mi co stosować jakie masy do grubszego nakładania i do cieńszego( napewno lepiej zapytać fachowca) a tak za przeproszeniem to jeszcze raz czy tej siatki nie stosować ze względu na koszty czy że to nie dobre bo spotkałem gościa który gwarantował mi to że jak dam siatkę to będzie to bardziej wytrzymałe i nie będzie to pęka ??? A stare tynki to mają tylko zagruntować??? icon_smile.gif i jeszcze raz dzięki..
Link do komentarza
Witaj kryle2118!
Jeśli chodzi o siatkę, to nie miałem na myśli jej ceny. Po prostu uważam, że jeśli bydynek pracuje, "siada"(a może to mieć miejsce nawet do 5lat) to siatka nie pomoże-jeśli pękną pustaki to siatka również, a co za tym idzie i tynk. Nigdy się nie spotkałem z sytuacją żeby ktoś kładł siatkę pod gładź ale może jest to jakieś wyjście! Ja tynków nie widziałem(może fachowiec, z którym rozmawiałeś je widział) i daleki jestem od krytykowania innych!
Jeśli chodzi o masę to mogę polecić MEGARON(do grubszego nakładania) a jeśli chodzi o gładzie szpachlowe(na ściany) to jest tyle opini ile fachowców(ja używałem KNAUF-a)
Jak coś to zadzwoń jak wrócisz! Pozdrawiam!
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Witam ponownie, sorki że nie zadzwoniłem ale nie miałem zbyt dużo czasu jestem z powrotem w Szwecji z tynkami nie zrobiłem nic tylko tyle że znalazłem jakieś dwie firmy, muszę tylko wybrać którą i w lutym jak zjadę do polski na 2 tygodnie to oni będą robić bo inaczej się nie zgodzę muszę przy tym być, myślę że tak będzie najlepiej .Za wszystko dzięki i pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...