Skocz do zawartości

Nietypowe ułożenie paneli


Jarek38s

Recommended Posts

Witam

Chcę ułożyć panele podłogowe na starej podłodze wykończonej gresem. W zasadzie nie byłoby z tym problemu gdyby nie to że wokół ścian będzie ułożony pas z gresu a panele będą w środku tej "obwódki". Główny problem jest taki, że panele i gres mają być "na styk" rozdzielone jedynie listwą aluminiową typu "L". Nie wchodzą więc w grę żadne dylatacje obwodowe z korka itp. materiałów. Myślałem o przyklejeniu paneli do istniejącej podłogi ale nie do końca jestem pewien tego rozwiązania. Czy macie jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu?
Link do komentarza
Paneli drewnopochodnych ani żadnych innych posadzek drewnianych nie wolno układać bez zachowania dylatacji. W przedstawionym układzie konieczne więc będzie utworzenie przerwy na styku panele - gres zasłoniętej listwą. Natomiast klejenie paneli nic nie pomoże, gdyż elementy drewniane i drewnopochodne zmieniają swoje wymiary pod wpływem zmian wilgotności powietrza i przy braku luzów podłoga ulegnie odkształceniu lub pojawią się szpary na połączeniach.
Link do komentarza
Niestety klient nie chce tego typu listew ani nawet korka między gresem a panelami. Klejenie chcę zastosować w celu zminimalizowania odkształceń podłogi ale nie jestem pewien czy nie spowoduje to rozwarstwienia się paneli. Oczywiście klient został poinformowany o istniejących zagrożeniach ale niestety to nie pomaga.
Link do komentarza
Cytat

Niestety klient nie chce tego typu listew ani nawet korka między gresem a panelami. Klejenie chcę zastosować w celu zminimalizowania odkształceń podłogi ale nie jestem pewien czy nie spowoduje to rozwarstwienia się paneli. Oczywiście klient został poinformowany o istniejących zagrożeniach ale niestety to nie pomaga.



Oj - ryzykowny pomysł ma ten Twój klient.
Link do komentarza
Cytat

Niestety klient nie chce tego typu listew ani nawet korka między gresem a panelami. Klejenie chcę zastosować w celu zminimalizowania odkształceń podłogi ale nie jestem pewien czy nie spowoduje to rozwarstwienia się paneli. Oczywiście klient został poinformowany o istniejących zagrożeniach ale niestety to nie pomaga.



Nie bierz zlecenia, ja raz zabrałem się do malowania kleju (tłumaczyłem, że bedzie widać zaciągnięcia, a pod słońce to już porażka)mówili, że wiedzą. A po robocie tylko pretensje, że inaczej sobie wyobrażali...
Link do komentarza
Cytat

Niestety klient nie chce tego typu listew ani nawet korka między gresem a panelami. Klejenie chcę zastosować w celu zminimalizowania odkształceń podłogi ale nie jestem pewien czy nie spowoduje to rozwarstwienia się paneli. Oczywiście klient został poinformowany o istniejących zagrożeniach ale niestety to nie pomaga.



powiedz mu ze jest DEBILEM i tyle ...możne to pomoże
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...