Skocz do zawartości

Recommended Posts

mam poważny problem od paru lat mieszkamy w altance działkowej o powierzchni 30 m2 wybudowana jest z gazo-beton 25 jest ocieplona styropianem 5 okna sa drewniane w dobrym stanie izolacja od fundamentu jest zrobiona poprawnie ogrzewanie jest na piec kaflowy na suficie w pokoju w jednym z rogów jak i również w kuchni przy wentylacji i w łazience w rogu szafy wnekowej a sufitem pojawia sie czarny nalot i w tych miejscach skrapla sie woda jak zagotuje wode na gazie momentalnie okna sa zaparowane a jak gotuje cos dlużej to na sufitach w wyżej wymnienionych miejscach skrapla sie woda uchylenie okna nic nie daje ta sytuacja pojawia sie porą jesien-zima w lato tego problemu niema temperatura mnieszkania jest powyżej 20 stopni prosze o pomoc jak temu zaradzić serdecznie dziekuje i prosze o odpowiedz na e-mailaDZIEKUJE
Link do komentarza
Cytat

mam poważny problem od paru lat mieszkamy w altance działkowej o powierzchni 30 m2 wybudowana jest z gazo-beton 25 jest ocieplona styropianem 5 okna sa drewniane w dobrym stanie izolacja od fundamentu jest zrobiona poprawnie ogrzewanie jest na piec kaflowy na suficie w pokoju w jednym z rogów jak i również w kuchni przy wentylacji i w łazience w rogu szafy wnekowej a sufitem pojawia sie czarny nalot i w tych miejscach skrapla sie woda jak zagotuje wode na gazie momentalnie okna sa zaparowane a jak gotuje cos dlużej to na sufitach w wyżej wymnienionych miejscach skrapla sie woda uchylenie okna nic nie daje ta sytuacja pojawia sie porą jesien-zima w lato tego problemu niema temperatura mnieszkania jest powyżej 20 stopni prosze o pomoc jak temu zaradzić serdecznie dziekuje i prosze o odpowiedz na e-mailaDZIEKUJE


Moja rada taka: dobry okap z wyciagiem mechanicznym nad kuchnia--wlaczac zawsze!!!!--przy gotowaniu!!!, wentylator sufitowy wyciagowy mechaniczny w lazience-wlaczac zawsze w czasie korzystania z prysznica!!!!!, mysle ze wentylator wyciagowy mechaniczny sufitowy w pokoju tez. Bardzo polecam zakup i stosowanie--wlaczanie. A takze--przenosny, elektryczny odwilzacz powietrza--bardzo, bardzo przydatne urzadzenie--szczegolnie w porach roku jak jesien i zima. Poza tym taki elektryczny odwilzacz powietrza "produkuje"-oddaje cieplo do pomieszczenia--a wiec podwojna korzysc. Wilgoc w pomieszczeniach mieszkalnych nie powinna przekraczac 50. Najlepsza jest w granicach 35-50. Kup przyrzad-instrument do pomiarow zawartosci wilgoci w powietrzu--hygrometr--podobne w dzialaniu do termometra. Poza tym musisz sprawdzic czy jest wogole i w jaki sposob jest wykonane ocieplenie nad sufitem. Jesli jest ocieplenie-- to moze w jakis sposob przesunelo sie lub odsunelo od rogow pomieszczen. Wytworzyl sie w ten sposob mostek termiczny. Dosc czesto tak sie zdarza, gdy w okapach budynku umieszczone sa otwory wentylacyjne--wentylatory (nie mechaniczne-tylko proste, grawitacyjne w celu wentylowania poddasza). Ruch powietrza--ktore wpada przez te otwory wentylacyjne szczegolnie przy silniejszych podmuchach wiatru, mogl przesunac ocieplenie od rogow, a nawet na pewnej dlugosci sciany na poddaszu. Musisz to sprawdzic--szczegolnie teraz przed zima. W lecie gdy temperatura powietrza wewnatrz i na zewnatrz jest zblizona--nie ma mostku termicznego. Poza tym w lecie wilgoc powietrza jest o wiele mniejsza niz szczegolnie na jesieni i w zimie. Sa to pory roku z duza zawartoscia wilgoci w powietrzu. Do tego dochodzi wilgoc jaka sie wytwarza w Twoim mieszkaniu i pewnie klopot z ociepleniem na poddaszu--i problem gotowy. Ja mam zamontowane wentylatory wyciagowe w lazienkach. Stosuje--wlaczam prawie codziennie--szczegolnie teraz-jesien-zima- przenosny elektryczny odwilzacz powietrza--na dwie, trzy godziny--wieczorem. Takie sa moje rady. Moze beda inne rady takze od reszty forumowiczow. Zycze Ci powodzenia, pozdrawiam, Ela.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...