Skocz do zawartości

Wjazd gospodarczy


Recommended Posts

Witam,

posiadam tylko jeden wjazd na moją posesję, do którego prowadzi droga dojazdowa w zarządzie miasta i przy której leżą 4 posesje. Z moim jedynym wjazdem graniczy wjazd gospodarczy na posesję sąsiada, który oprócz niego posiada też wjazd główny. Obydwa wjazdy sąsiada (główny i gospodarczy) dochodzą do wspomnianej drogi dojazdowej w zarządzie miasta.

Sąsiad użytkuje ten wjazd gospodarczy właściwie tak jak by był wjazdem głównym i powoduje tym samym duże utrudnienia w korzystaniu przeze mnie z mojego wjazdu głównego, gdyż obydwa są położone w narożniku drogi dojazdowej, pod kątem 90 stopni względem siebie. Nigdy nie wyraziłem zgody na urządzenie w tym miejscu wjazdu gospodarczego, a plany go też nie przewidywały.

Czy mogę nakazać sąsiadowi w tej sytuacji zaprzestanie korzystania z wjazdu gospodarczego? Jakie przepisy lub orzecznictwo regulują usytuowanie i korzystanie z wjazdu gospodarczego?

Dziękuję z góry za pomoc i cenne uwagi.

Pozdrawiam
Wojh
Link do komentarza
Cytat

Lokalizację wjazdów na posesje określa plan zagospodarowania działki do której one prowadzą i nie ma znaczenia w jakich celach są one wykorzystywane. Natomiast kwestie organizacji ruchu na drodze należą do zarządcy drogi i wjazdy na posesję mogą wymagać uzyskania jego opinii.




Dziękuję za odpowiedź. Gdzie mogę znaleźć wspomniany przez Pana plan zagospodarowania działki jak i ew. opinie zarządcy drogi, czyli Urzędu Miasta.

Próbowałem się posiłkować mapami geodezyjnymi, ale niestety nie na wszystkich działkach były naniesione wjazdy.

Pozdrawiam
WH
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...