Skocz do zawartości

Kolektory słoneczne i...


larog

Recommended Posts

Witam.
Jestem zdecydowany na kolektory słoneczne do ogrzewania(całorocznie) c.w.u.
Do ogrzania domku chciałbym zastosować kocioł na paliwa stałe , kocioł zgazowujący drewno + pellety-cos takiego-

http://www.atmos.cz/poland/kotle-003-kombi...-eto-zemni-plyn

i połączyć to ze sobą.
W okresie zimowym c.u. wspomagane przez kolektory.
Czy jest to mozliwe? Czy w okresie letnim kolektory wystarczą do ogrzania c.w.u.? A co jesli c.w.u. w okresie letnim braknie, a w kotle chciałbym palić tylko w okresie zimowym, Czym wspomoc kolektory w okresie letnim gdy c.w.u. braknie? Czy mozna dodac do tego przepływowy podgrzewacz wody - gazowy? Czy moze kocioł na paliwa stałe ,zamienić na gazowy kocioł kondensacyjny?
Chodzi o domek 120m2 , rodzina 4 osobowa, domek nowy , z poddaszem uzytkowym bez podpiwniczenia. Sciany beton komorkowy gr. 30 ocieplony wełna mineralną.Bryła zwarta, dach dwuspadowy. Bez garazu. Dodam ze mam gaz przy działce.
Bardzo prosze o pomoc.

Link do komentarza
Cytat

Czyli gazowy kocioł kondensacyjny? A same kolektory sa wystarczające do ogrzania c.w.u. w okresie letnim? Moze sie ktoś jeszcze wypowie?




Są całkowicie wystarczajace, nawet zimą w słoneczne dni. Czesto latem musisz ciepło z kolektorów puścic np. na podłogówkę aby temp. nie była na nich za wysoka.
Firma mojego ojca zajmuje się instalacjami min. kolektorów więc potwierdzam to n wielu przypadkach.

Sam mam zamiar uzyskiwać w ten sposób c.w.u. a c.o. z pieca na ekogroszek(nie mam niestety dostępu do gazu ziemnego bo wtedy wybrałbym gaz z piecem kondensacyjnym + kolektory).


Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...