Skocz do zawartości

Ogrodzenie działki.


tufus

Recommended Posts

Dzień Dobry,

Chciałbym uzyskać informację w sprawie ogrodzenia działki. Działka z dwóch stron graniczy z innymi działkami i z tego co wiem mogę postawić ogrodzenie w granicy działki do 2,2 m bez zgłoszenia. Z jednej strony działka graniczy z drogą gminną i muszę odsunąć ogrodzenie o osiem metrów od granicy działki, co z pozostałą częścią, ja zapłaciłem za całość czy można się gdzieś odwołać? Jedna ze stron graniczy z drogą prywatną, której jestem współwłaścicielem, czy od niej również muszę odsunąć ogrodzenie, czy gmina może mi to nakazać?

Dziękuję za odpowiedź.
Link do komentarza
Cytat

Dzień Dobry,

Chciałbym uzyskać informację w sprawie ogrodzenia działki. Działka z dwóch stron graniczy z innymi działkami i z tego co wiem mogę postawić ogrodzenie w granicy działki do 2,2 m bez zgłoszenia. Z jednej strony działka graniczy z drogą gminną i muszę odsunąć ogrodzenie o osiem metrów od granicy działki, co z pozostałą częścią, ja zapłaciłem za całość czy można się gdzieś odwołać? Jedna ze stron graniczy z drogą prywatną, której jestem współwłaścicielem, czy od niej również muszę odsunąć ogrodzenie, czy gmina może mi to nakazać?

Dziękuję za odpowiedź.


Witaj. Nie chcę Ci niczego sugerować, ale powinieneś chyba dokładnie przeczytac warunki zabudowy jakie otrzymałes z gminy. Wydaje mi9 sie,że źle interpretujesz warunki zabudowy. Jesli przeslesz mi skan warunków zabudowy na mail to postaram Ci sie to wyjasnic.
Link do komentarza
Ogrodzenie od strony drogi wymaga zgłoszenia niezależnie od jego wysokości.
Jeśli urząd zgłosi sprzeciw do postawienia ogrodzenia w granicy działki musi go jakoś uzasadnić. Prawdopodobnie gmina planuje poszerzenie drogi i chce pozostawić sobie rezerwę terenu pod przyszłą inwestycję. Jeśli zajęcie terenu uwzględnione zostało w planach zagospodarowania przestrzennego to należy wystąpić do gminy o wykup tego pasa gruntu.
Link do komentarza
tufus czy to odsunięcie na 8 m to Ci gmina zapisała w uzgodnieniu planowanego ogrodzenia? bo to coś dużo...
taka odległość to bardziej na linię zabudowy pasuje
od drogi która jest prywatną własnością nie trzeba się odsuwać, wogóle to ogrodzenie nie podlega zgłaszaniu, obowiązek zgłoszenia jest tylko od "dróg, ulic i placów publicznych"
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...