Skocz do zawartości

Prosże o poradę...


sebaloz

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkch w swoim pierwszym poście.

Jestem na etapie wykańczania ścian i sufitów w szeregowcu.
Mam kilka pytań.
Po pierwsze. Podwieszany wykonywała pewna firma. Stelaż (podwójny) został przymocowany do drewnianego stropu. Kilka osób zwóciło mi uwagę iż ten sufit po zaklejeniu połaczeń między płytami oraz między płytami i ścianą, popęka. Jeden "majster" doradził mi zdemontowanie wszystkiego i podłożenie pod profile przyścienne taśmy z gabką, która amortyzowałaby "ruchy" drzewa. Belki stropowe będą się ponoć kurczyć i rozkurczać w zależności od wilgotności...
Czy trzeba podkładać tą gabkę czy wystarczy zaklejenie połączeń zaprawą zbrojoną np. Cekol C40(nie pamiętam dokładnie) plus dodatkowo siatkę lub fizelinę?
Czym wykonać połączenie sufitu ze ścianą? Również siatką lub fizeliną. Czy jest jakiś fachowy łącznik tych dwóch powierzchni?

Po drugie. W dwóch pomieszczeniach mam puszczone dwa przewody na sufit a do nich włącznik podwójny, osobny klawisz do kazdego przewodu. Kazdy z tych przewodów chciałbym rozgałęzić na 4 punkty świetlne (halo 230V). Dodam, że z takich spraw jestem kompletnie green. Z tego co mi się zdaje to pewnie takie sprawy rozwiązuje się kostką/puszką. Mozna takie punkty świetlne łączyć od żarówki do żarówki szeregowo? Aha, przewód jest 3-żyłowy.
Czy taki przewód ułozony na podwieszanym musi biec w peszlu? Czy obudowa halogenu może się stykać z wełną?

Po trzecie. Z racji mojego nikłego doświadczenia w wyrównywaniu powierzchni ścian mam pytanie. Mam na ścianach łącznie 250m2 tynków cementowo-wapiennych. Są względnie proste lecz sypkie i z niezbyt glebokimi "bliznami" (raczej nie przekraczają 5mm). Zostały mi polecone wyroby Megaron. Z racji dużej powierzchni do obrobienia czy moge zrezygnowąc z gipsowania i od razu położyć gładź? Czy gładzie Megaron można obrobić na mokro by wyeliminowac szlif?
Muszę to zrobić sam bo jak mi "majster" zaśpiewał 7000zł za te 250m2 to aż mi się nóż w kieszeni otworzył... Jak zrobię tak zrobię, a kasa zostanie w kapsie icon_biggrin.gif

Po czwarte. Mam zamiar łączyć na podłodze płytki z panelami. Którą okładzinę wykonuje się jako pierwszą? W miejscu połączenia tych dwóch powierzchni stosuje się specjalny łącznik?

Pozdrawiam
Sebastian
Link do komentarza
Sufit podwieszany na łącznikach elastycznych pracuje niezależnie od drewnianej konstrukcji i z tego powodu pęknięcia nie powinny wystąpić
Gładzie gipsowe można nakładać wielokrotnie w celu uzyskania grubszej warstwy wyrównującej. Natomiast konieczność szlifowania zależy od dokładności nałożenia gładzi i pożądanego efektu.
Ze względu na możliwości zabrudzenia najpierw układa się płytki ceramiczne a później panele. Na styku tych posadzek należy ułożyć listwę maskującą, przykrywającą niezbędną szczelinę dylatacyjną.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam

Szczeliny miedzy płytami wypełniłem akrylem, łączenia płyt sufitowych wzmocniłem siatką zatopioną w gipsie, a później w gładzi Megaron. Połączenia płyt ze ścianą tak samo. Akryl + siatka + gips + gładź.
Co do ścian to tynk oczyściłem z luznych elementów, a nastepnie zagruntowałem. Później dwie warstwy gipsu, szlif, gładź Megaron, szlif i jeszcze raz gładź i jeszcze raz szlif icon_biggrin.gif.
Ściany i sufit gładziutkie jak dupcia niemowlaka...

Z pradem również sobie wstępnie poradziłem. Dzieliłem jeden przewód na dwa kostką. Niebieski stały, plus żółto-zielony do jednego, a brązowy do drugiego przewodu...działa.
Teraz tylko kostki do puszek i kontakty/włączniki.

Mam pytanie odnośnie zapalania, gaszenia punktu świetlnego z dwóch/trzech miejsc. Trzeba zastosować włączniki schodowe przy dwóch miejscach gaszenia/zapalania, a przy trzech takich miejscach dwa schodowe a w środku krzyżowy???

Teraz czeka mnie glazura i sanitariaty...
Nigdy tego nie robiłem...tak jak i ścian i sufitów, a sobie poradziłem więc dam radę.
Łącznie łazienka + WC mają około 30m2 ścian i podłóg do oklejenia płytkami...

Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...