Skocz do zawartości

kolektory słoneczne


Michalina123

Recommended Posts

pomóżcie!!Jesteśmy przed podjeciem decyzji czy w domu bedziemy robić instalację gazowa ( potrzebną jedynie do ciepłej wody i kuchenki gazowej) czy lepiej założyć kolektory słoneczne, do których osobiscie nie mam przekonania.Mąż uparł sie do kolektorów, ja wkurzam sie, ze nie bedzie ciągle ciepłej wody a gotowac mam na butli gazowej!!!!!(z racji oszczednosci nie chce kuchenki indukcyjnej) Co lepsze? Moze juz ktoś ma doświadczenie w tym temacie?
Link do komentarza
Absolutnie nie można traktować kolektorów jako jedynego źródła do podgrzewania wody.Jest wiele dni bez słońca.
konieczne jest jakieś główne źródło ciepła,a kolektory mogą być źródłem dodatkowym.
Jednak z ekonomicznego punktu widzenia to jest bez sensu.Kolektory zaczną być opłacalne jak gminy będą je dotować,tak jak jest to na zachodzie.
Link do komentarza
Cytat

pomóżcie!!Jesteśmy przed podjeciem decyzji czy w domu bedziemy robić instalację gazowa ( potrzebną jedynie do ciepłej wody i kuchenki gazowej) czy lepiej założyć kolektory słoneczne, do których osobiscie nie mam przekonania.Mąż uparł sie do kolektorów, ja wkurzam sie, ze nie bedzie ciągle ciepłej wody a gotowac mam na butli gazowej!!!!!(z racji oszczednosci nie chce kuchenki indukcyjnej) Co lepsze? Moze juz ktoś ma doświadczenie w tym temacie?



witam,

na dzien dzisiejszy najlepszym i ekologicznym rozwiazaniem jest pompa ciepla powietrze- woda specjalnie skonstruowana do ogrzewania c.w.u. Jest to urzadzenie kompaktowe wraz z zasobnikiem ok. 300l . Moc pompy ok. 1,8 kW, przy poborze ok. 0,4 kw daje wsp. Cop ok. 3,5. Koszt z montazem oK. 9 tys zlotych.
Jesli potrzebujez wiecej informacji napisz: info@systron.pl
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Witam
Cytat

na dzien dzisiejszy najlepszym i ekologicznym rozwiazaniem jest pompa ciepla powietrze- woda specjalnie skonstruowana do ogrzewania c.w.u. Jest to urzadzenie kompaktowe wraz z zasobnikiem ok. 300l . Moc pompy ok. 1,8 kW, przy poborze ok. 0,4 kw daje wsp. Cop ok. 3,5. Koszt z montazem oK. 9 tys zlotych.
Jesli potrzebujez wiecej informacji napisz: info@systron.pl


Wszystko pięknie i ładnie ale do ogrzania wody ta pompa ciepło pobiera z miejsca w którym stoi a jeżeli jest podłączona do komina wentylacyjnego to COP zimą nie jest już taki rewelacyjny. Jest jednak to dobre rozwiązanie na lato. Pobiera ciepło z budynku o oddaje je w c.w.u. czyli jako klimatyzator
pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...