Skocz do zawartości

Sąsiad rozpoczyna budowę


Recommended Posts

Witam
Mieszkam na ulicy domków jednorodzinnych, cicha i spokojna ulica.
Około roku temu działkę graniczącą z moją na której posiadam dom zakupił pewien pan.
I jak było można się domyślić postanowił na tym terenie wyburzyć uprzednio stojący dom i postawić dwa szeregi domków.
Jako, że okolica do tej pory była spokojna i wszyscy się znali nie bardzo jest nam na rękę tworzenie tego "osiedla", stąd moje pytanie jak można próbować powstrzymać tego pana przed jego zamiarami i do kogo ewentualnie kieruje się jakieś pisma. Z Urzędu Miasta otrzymałem zawiadomienie o planowanej budowie i informacje że do 2 tygodni można wnosić jakieś zażalenia. Stąd też chciałbym wiedzieć na co ewentualnie można się skarżyć
Poniżej zamieszczam mapkę
Brak obrazka

Dodatkowo będąc posiadaczem działki 814 mam pytanie czy może ten pan stawiać szereg domów prawie przylegający do mojego domu. Dom ten był wybudowany w czasach przedwojennych także domniemam iż z tego powodu od ściany budynku do granicy działek jest zaledwie 20 cm. A jak wnioskuję z zamieszczonej mapy budowany przez tego pana szereg domów będzie niemalże przylegał do mojego domu. Czy ma on takie prawo ?
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...