Skocz do zawartości

PYTANIE, ile za geodetę?


Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Mamy jeszcze jednego pana ale u tej pani juz zalatwialismy podzial dzialki wiec tym razem tez ja wybralismy


Wiesz , w interesach nie ma skrupułów. No chyba ,że chcesz wydąć swoje pieniążki.
Dla przykładu powiem, że w rodzinie mam kuzyna (brat cioteczny) murarza co ma firmę budowlaną i myślałem ,że jak po rodzinie to powie mi cenę przystępną a powiedział taką ,że musiałem mu podziękować i od tego czasu jestem w rodzinie (w jego rodzinie) nie miło widziany icon_biggrin.gif konkurencja wymurowała za prawie 9 tys a On zażyczył 15 tys.
Link do komentarza
Cytat

Wiesz , w interesach nie ma skrupułów. No chyba ,że chcesz wydąć swoje pieniążki.
Dla przykładu powiem, że w rodzinie mam kuzyna (brat cioteczny) murarza co ma firmę budowlaną i myślałem ,że jak po rodzinie to powie mi cenę przystępną a powiedział taką ,że musiałem mu podziękować i od tego czasu jestem w rodzinie (w jego rodzinie) nie miło widziany icon_biggrin.gif konkurencja wymurowała za prawie 9 tys a On zażyczył 15 tys.


widocznie takie mamy.ceny w okolicy bo watpie zeby brala.sobie az tak.drogo w porowaniu do waszych cen. Inaczej nie mialaby klientow a z tego co mi wiadomo to moze sobie przebierac w klientach wiec taki mamy region.
Link do komentarza
Cytat

nepotyzm jest dobry, ale jako dodatkowy warunek wyboru a nie podstawowy ;)

Gdy mam do wyboru przy zblizonej jakości i cenie rodzinę albo obcego to wybiorę rodzinę. Gdy rodzina jest droższa albo gorzej robi to wybiore obcego.

To moja kasa i JA decyduję gdzie ją wydam.


Nie jest to regułą, ale stare powiedzenie , że z rodziną to się najlepiej na zdjęciu ( i to jeszcze bardzo blisko, obok siebie aby nie wycieli) wychodzi jest w większości przypadków prawdą icon_biggrin.gif
I dla świętego spokoju i oby nie było konfliktów lepiej wsiąść obcego, bo w razie czego to obcemu "odpyskujesz" a swojemu to wiesz, zaraz obraza majestatu.

Cytat

widocznie takie mamy.ceny w okolicy bo watpie zeby brala.sobie az tak.drogo w porowaniu do waszych cen. Inaczej nie mialaby klientow a z tego co mi wiadomo to moze sobie przebierac w klientach wiec taki mamy region.


W moim przypadku ceny były od tych 450 zł aż po 600 zł.
A cena była taka bo ten geodeta też wszystko u mnie robił, czyli taki rabat za lojalność icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie jest to regułą, ale stare powiedzenie , że z rodziną to się najlepiej na zdjęciu ( i to jeszcze bardzo blisko, obok siebie aby nie wycieli) wychodzi jest w większości przypadków prawdą icon_biggrin.gif
I dla świętego spokoju i oby nie było konfliktów lepiej wsiąść obcego, bo w razie czego to obcemu "odpyskujesz" a swojemu to wiesz, zaraz obraza majestatu.


W moim przypadku ceny były od tych 450 zł aż po 600 zł.
A cena była taka bo ten geodeta też wszystko u mnie robił, czyli taki rabat za lojalność icon_biggrin.gif


co rejon to inaczej sie cenia
Link do komentarza
Cytat

co rejon to inaczej sie cenia


Być może, ale co Ci szkodzi popytać się po innych geodetach. Nie jest powiedziane ,że musi on być z Twojego rejonu.
W sumie pytałaś ile płaciliśmy, więc jak na razie maksymalna kwota padła 600 zł a u Ciebie 800 zł to ciut więcej niż średnia krajowa icon_biggrin.gif
Ostateczna decyzja i tak należeć będzie do Ciebie. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Być może, ale co Ci szkodzi popytać się po innych geodetach. Nie jest powiedziane ,że musi on być z Twojego rejonu.
W sumie pytałaś ile płaciliśmy, więc jak na razie maksymalna kwota padła 600 zł a u Ciebie 800 zł to ciut więcej niż średnia krajowa icon_biggrin.gif
Ostateczna decyzja i tak należeć będzie do Ciebie. icon_smile.gif



święte słowa, zapytać innych nic Cię nie kosztuje, a jeśli i tak już pogodziłaś się z utratą takiej kwoty to zaoszczędzone pieniążki możesz podarować na hospicjum lub inny szczytny cel (np kupić sobie nowe buty) icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Być może, ale co Ci szkodzi popytać się po innych geodetach. Nie jest powiedziane ,że musi on być z Twojego rejonu.
W sumie pytałaś ile płaciliśmy, więc jak na razie maksymalna kwota padła 600 zł a u Ciebie 800 zł to ciut więcej niż średnia krajowa icon_biggrin.gif
Ostateczna decyzja i tak należeć będzie do Ciebie. icon_smile.gif


No tak,decyzja należy do mnie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

święte słowa, zapytać innych nic Cię nie kosztuje, a jeśli i tak już pogodziłaś się z utratą takiej kwoty to zaoszczędzone pieniążki możesz podarować na hospicjum lub inny szczytny cel (np kupić sobie nowe buty) icon_wink.gif


He he dziękuję za podpowiedź,szczególnie z tymi butami,lecz wbrew pozorom odnoszących się do kobiet ja nie muszę mieć kilka par butów icon_smile.gif wystarcza mi 2-3 które już posiadam icon_smile.gif

Cytat

spróbuj chociaż wynegocjować rabat na dalszą współpracę.


No tak a dalsza współpraca na pewno będzie icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 5 miesiące temu...
Wytyczenie granic działki. Powinny być wkopane betonowe słupki geodezyjne w narożnikach działki, wtedy wytyczenie działki jest zbędne. Jeśli nie ma, to wtedy zależy, gdzie są najbliższe słupki i czy chcesz mieć takie wkopane betonowe, czy tylko tymczasowe paliki. Tę pracę można ująć w zleceniu mapy do celów projektowych.
Mapa do celów projektowych. To zależy, za jaki obszar, i jakie jest uzbrojenie terenu. Każda kreska, to konkretna robota w terenie. Nie wszystko musi być naniesione na urzędowych mapach. Za każdy dodatkowy egzemplarz też trzeba dodatkowo zapłacić. Ale powinno zamknąć się w kilkuset złotych.
Wytyczenie budynku. Zależy od ilości osi, a zatem i ławic do naciągnięcia drutu. Skomplikowana bryła, to więcej osi przez rzut środka ścian nośnych. Ale ilość wyznaczonych osi należy do ciebie. Pozostaje jeszcze wysokość posadowienia i poziomowanie ławic - to ostatnie niekoniecznie. Tutaj jest jeszcze wpis do dziennika budowy i rysunek wyznaczonych osi i punktów wysokości. Tutaj łącznie raczej wokoł tysiąca złotych.
Na koniec geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza. Tutaj cena zależy od liczby elementów do pomierzenia, nie tylko wymiary budynku. Np. wymiary strefy wjazdowej umiejscowienie śmietnika, furtki i bramy. Jeśłi masz szambo lub oczyszczalnię ścieków w planie, albo kolektory podziemne czy GWC, to są to dodatkowe pozycje do naniesienia. Tej ceny jeszcze nie znam.

Cytat

rozmowa z geodeta -----


--wytyczenie działki
--wytyczenie domu
--mapka do celów projektowych (wszystko tym związane)
--końcowe załatwienie sprawy w urzędzie (po zakończeniu budowy domu )

cena 5700 po negocjacjach 4500 >>>>>podobno cena do przyjęcia

to jest po prostu Śląsk


To ty chyba całe osiedle budujesz.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Wytyczenie granic działki. Powinny być wkopane betonowe słupki geodezyjne w narożnikach działki, wtedy wytyczenie działki jest zbędne. Jeśli nie ma, to wtedy zależy, gdzie są najbliższe słupki i czy chcesz mieć takie wkopane betonowe, czy tylko tymczasowe paliki. Tę pracę można ująć w zleceniu mapy do celów projektowych.
Mapa do celów projektowych. To zależy, za jaki obszar, i jakie jest uzbrojenie terenu. Każda kreska, to konkretna robota w terenie. Nie wszystko musi być naniesione na urzędowych mapach. Za każdy dodatkowy egzemplarz też trzeba dodatkowo zapłacić. Ale powinno zamknąć się w kilkuset złotych.
Wytyczenie budynku. Zależy od ilości osi, a zatem i ławic do naciągnięcia drutu. Skomplikowana bryła, to więcej osi przez rzut środka ścian nośnych. Ale ilość wyznaczonych osi należy do ciebie. Pozostaje jeszcze wysokość posadowienia i poziomowanie ławic - to ostatnie niekoniecznie. Tutaj jest jeszcze wpis do dziennika budowy i rysunek wyznaczonych osi i punktów wysokości. Tutaj łącznie raczej wokoł tysiąca złotych.
Na koniec geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza. Tutaj cena zależy od liczby elementów do pomierzenia, nie tylko wymiary budynku. Np. wymiary strefy wjazdowej umiejscowienie śmietnika, furtki i bramy. Jeśłi masz szambo lub oczyszczalnię ścieków w planie, albo kolektory podziemne czy GWC, to są to dodatkowe pozycje do naniesienia. Tej ceny jeszcze nie znam.


To ty chyba całe osiedle budujesz.


ja za mape do celow projektowych dalam 800 zl i tez jestem ze slaska
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam wszystkich.
Potrzebuje pilnie pomocy bo jestem zielony w sprawach budowlanych.
Odziedziczyłem dom, który jak się okazało nie ma dokończonych wszystkich spraw związanych z zakończeniem budowy, brak księgi wieczystej oraz brak naniesionych mapek w urzędzie, a musze to wszystko załatwić żeby zapłacić podatek od wzbogacenia. Od czego zacząć ? ile może kosztować geodeta który sporządzi mapki i jaka dalsza kolejność postępowania w celu załatwienia Księgi wieczystej ?
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich.
Potrzebuje pilnie pomocy bo jestem zielony w sprawach budowlanych.
Odziedziczyłem dom, który jak się okazało nie ma dokończonych wszystkich spraw związanych z zakończeniem budowy, brak księgi wieczystej oraz brak naniesionych mapek w urzędzie, a musze to wszystko załatwić żeby zapłacić podatek od wzbogacenia. Od czego zacząć ? ile może kosztować geodeta który sporządzi mapki i jaka dalsza kolejność postępowania w celu załatwienia Księgi wieczystej ?


Zapraszam:
Formalności po zakończeniu budowy domu
https://forum.budujemydom.pl/odbior-budynku...ego-t12241.html
Dokumentacja do odbioru domu jednorodzinnego [film]

Odpowiedź na pytanie o koszt sporządzenia mapki jest w tym temacie.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam

Pytanie: czy po wytyczeniu budynku (osie fundamentów) geodeta robi mapkę ?? Czy taka mapka (jeśli ma być) jest potrzebna do odbioru. Czy wystarczy szkic polowy.

Pozdro



dopiero po zakończeniu budynku geodeta zrobi inwentaryzację.
Tak samo po odbiorze wodociągu/kanalizacji - będzie robiona inwentaryzacja geodezyjna
Dopiero jak już wszystko będzie zinwentaryzowane, to będziesz potrzebować mapkę do odbioru



a tak w ogóle jak kształtują się ceny mapek potrzebnych do wpisania służebności?
Link do komentarza
Cytat

dopiero po zakończeniu budynku geodeta zrobi inwentaryzację.
Tak samo po odbiorze wodociągu/kanalizacji - będzie robiona inwentaryzacja geodezyjna
Dopiero jak już wszystko będzie zinwentaryzowane, to będziesz potrzebować mapkę do odbioru



a tak w ogóle jak kształtują się ceny mapek potrzebnych do wpisania służebności?


Dzięki, ale doprecyzując - u mnie na budowie (przemysłówka) jak geodeta zrobi tyczenie i nabije mi sznurki na osiach to daje mi szkic tyczenia. A jak jest przy domku - czy mam żądać od geodety szkicu ?? Bo jak się rąbnie (jesteśmy tylko ludźmi) to mogę go ścigać za błąd ( i tak sprawdzę se przekątne) Będę budował domek w kredycie - przyjdzie mi inspektor z banku i zapyta o szkic tyczenia. Przyjdzie mi nadzór budowlany i zapyta :kto panu tyczył budynek?? Pan ?? a ma pan uprawnienia ...... a ja mu bach - szkic tyczenia z pieczątką uprawnionego geodety icon_biggrin.gif Spotykamy się z takimi absurdami, że lepiej być przezornym.

P.S. W sumie to sam sobie odpowiedziałem na pytanie he he .... icon_cool.gif Edytowano przez Cabanos (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam

Pytanie: czy po wytyczeniu budynku (osie fundamentów) geodeta robi mapkę ?? Czy taka mapka (jeśli ma być) jest potrzebna do odbioru. Czy wystarczy szkic polowy.

Pozdro


Zacytuję siebie z wcześniejszego wpisu tej dyskusji: "Tutaj jest jeszcze wpis do dziennika budowy i rysunek wyznaczonych osi i punktów wysokości."

Cytat

Nie ściany tylko punkty (narożniki) są liczone.


A "tyczone" są osie przez środek ścian nośnych fundamentu. Najlepiej czterech zewnętrznych, ale przy obwodzie nie prostokątnym budynku, łatwiej mieć zaznaczony każdy jego kąt zewnętrzny.
Link do komentarza
Cytat

Zacytuję siebie z wcześniejszego wpisu tej dyskusji: "Tutaj jest jeszcze wpis do dziennika budowy i rysunek wyznaczonych osi i punktów wysokości."


A "tyczone" są osie przez środek ścian nośnych fundamentu. Najlepiej czterech zewnętrznych, ale przy obwodzie nie prostokątnym budynku, łatwiej mieć zaznaczony każdy jego kąt zewnętrzny.


Czyli reasumując:
1) Geodeta wytycza osie fundamentu budynku
2) Robi szkic oraz wpisuje do dziennika budowy - szkic dołączamy do DB lub robi szkic w DB (jest na to specjalna strona w DB)

Link do komentarza
Cytat

Czyli reasumując:
1) Geodeta wytycza osie fundamentu budynku
2) Robi szkic oraz wpisuje do dziennika budowy - szkic dołączamy do DB lub robi szkic w DB (jest na to specjalna strona w DB)


Wpis do DB robi kierownik, a żadnego szkicu nie dołącza się ani nie robi żadnego szkicu w DB.
Geodeta wytyczy Ci osie ścian ale i nie raz wytycza też obrys ścian zewnętrznych. Dobre jest takie wytyczanie po obwodzie gdy fundamenty kopie maszyna.
Geodeta powinien dać Ci szkic wytyczenia fundamentów z wyraźnie opisanym szkicem jakie są to wymiary.
Link do komentarza
Cytat

Wpis do DB robi kierownik, a żadnego szkicu nie dołącza się ani nie robi żadnego szkicu w DB.
Geodeta wytyczy Ci osie ścian ale i nie raz wytycza też obrys ścian zewnętrznych. Dobre jest takie wytyczanie po obwodzie gdy fundamenty kopie maszyna.
Geodeta powinien dać Ci szkic wytyczenia fundamentów z wyraźnie opisanym szkicem jakie są to wymiary.



hmmm, a mi geodeta robił wpis w DB :scratching:
szkicu żadnego nie było...i nie był potrzebny
Link do komentarza
Cytat

hmmm, a mi geodeta robił wpis w DB :scratching:
szkicu żadnego nie było...i nie był potrzebny


No widzisz, a mi nie robił icon_smile.gif
Ja tylko zgłosiłem czy raczej powiadomiłem Kierbuda, że kopię fundamenty i będę zalewał, a co kierownik zrobił nie wiem. nie dociekałem.
A tak na marginesie to DB posiada Kierbud i to on go prowadzi, bynajmniej mój Kierbud tak robi icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Czyli reasumując:
1) Geodeta wytycza osie fundamentu budynku
2) Robi szkic oraz wpisuje do dziennika budowy - szkic dołączamy do DB lub robi szkic w DB (jest na to specjalna strona w DB)


Dokładnie tak. Wpis do dziennika robi geodeta, kierbud co najwyżej może wykonać osobny wpis. Szkic jest roboczy, nie na mapce i nie musi być wrysowany do dziennika budowy, za to musi być podpisany przez geodetę, najlepiej dołączyć go do dokumentacji projektu budowlanego. Chodzi o potwierdzenie odległości budynku od granic działki zgodnie z projektem, oraz ustalenie, które osie zostały wyznaczone, bo nie ma potrzeby wyznaczać wszystkich możliwych, które można wyznaczyć samodzielnie.

Cytat

No widzisz, a mi nie robił icon_smile.gif
Ja tylko zgłosiłem czy raczej powiadomiłem Kierbuda, że kopię fundamenty i będę zalewał, a co kierownik zrobił nie wiem. nie dociekałem.
A tak na marginesie to DB posiada Kierbud i to on go prowadzi, bynajmniej mój Kierbud tak robi icon_smile.gif


W takim razie powinieneś go zwolnić, bo powinien być obecny przy wytyczeniu, żeby podać dziennik do wpisu i sprawdzić, czy cię geodeta nie naraził na odmowny protokół odbioru. Albo "pożyczyć" ci twój dziennik, żebyś go w tym zastąpił.
Czy dziennik nie powinien być zawsze dostępny na terenie budowy?
Link do komentarza
Kolego
DB to nie plastusiowy pamiętnik, żeby każdy w nim mazał
być może są dzienniki, gdzie jest przygotowane miejsce na wpis geodety, jego szkice gołej babki, co nie oznacza, że to jest obowiązek
obowiązek to inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza, która musi być, bo stwierdza zgodność z PT i WT
pod budowę budynku tyczyć geodeta nie musi, nie ma takiego obowiązku, to Twoja sprawa - musi to być zgodne z usytuowaniem budynku w projekcie zagospodarowania terenu oraz zgodne z WT - i tyle
Link do komentarza
Cytat

Kolego
DB to nie plastusiowy pamiętnik, żeby każdy w nim mazał
być może są dzienniki, gdzie jest przygotowane miejsce na wpis geodety, jego szkice gołej babki, co nie oznacza, że to jest obowiązek
obowiązek to inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza, która musi być, bo stwierdza zgodność z PT i WT
pod budowę budynku tyczyć geodeta nie musi, nie ma takiego obowiązku, to Twoja sprawa - musi to być zgodne z usytuowaniem budynku w projekcie zagospodarowania terenu oraz zgodne z WT - i tyle


Kolego, nie unoś się, bo już zdążyłem zauważyć, że ilekroć odezwie się mhtyl, tyle razy w jego obronie (godniejszej lepszej sprawy) staje wasza paczka i autorytatywnie próbuje ośmieszać naiwnych. Nigdzie nie napisałem, ze jest obowiązek wrysowania szkicu do DB, tylko wpis o dokonaniu wytyczenia. Nie traktuj mnie, jak słomianego dekarza, bo nie będę się wykłócać o bzdury. Człowiek pytał, człowiek otrzymał odpowiedzi, człowiek dokona wyboru. Już kiedyś napisałem, że nie trzeba kończyć studiów z matematyki, żeby wiedzieć, ile jest dwa razy dwa. Wniosek jest taki, że trzeba mieć wpis dla własnego bezpieczeństwa i lepiej mieć szkic, niż go nie mieć. Taki jest interes inwestora. Koniec i kropka.
Link do komentarza
po pierwsze primo - się nie unoszę
po drugie primo - sam nie pisz farmazonów typu sprawdzić, czy cię geodeta nie naraził na odmowny protokół odbioru
po trzecie - też primo - z pewnością nie byłoby to autorytatywne ośmieszanie naiwnych, gdyby było po Twojej myśli
no i po czwarte primo - inwestor inwestorowi nierówny, uniwersalnie nie dogodzisz, kwestia świadomości konsekwencji podjętych decyzji; jednemu wystarczy metrówka, innemu nawet BIM nie pomoże
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...