Skocz do zawartości

Dom - zbuduje sam!


Recommended Posts

Cytat

No właśnie - kasujecie za postawienie domu jak za zborze, popełniacie błędy, oszczędzacie na materiałach pod nieobecność właściciela, zaopatrujecie siebie i budowy w koło - a później pretensje, że ludzie budują domy systemem gospodarczym i radzą sobie jak potrafią. Sam postawiłem swój dom metodą do której nie trzeba mieć uprawnień budowlanych, mój kierownik budowy bardzo zadowolony, czasem nawet twierdził, że przesadziłem ze zbrojeniem, a u sąsiada buduje ekipa, dom wyszedł 30 metrów większy niż w projekcie, budowa wstrzymana na 2 miesiące bo w wieńcu za mało zbrojenia, a nadproża wylane tak, że się kruszą.
gratuluję pomysłowości i namawiam do szerszego podejścia do tematu



Sami jestescie sobie winni nieumiecie dopilnowac firmy na wlasnej budowie a chcielibyscie sami budowac jak widzac ze cos niepasuje to odrazu wyjazd drugie nie rozumiem jak mozna dac zamalo zbrojenia do wienca no i nigdy jeszcze niewidzialem tak zle namieszanego betonu zeby sie kruszyl hyba ze swiazy wiec prosil bym zeby niewypisywac takich glupot na forum a firmy skladajace sie z samych alkocholikow to bym najlepiej sam zlikwidowal pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Sami jestescie sobie winni nieumiecie dopilnowac firmy na wlasnej budowie a chcielibyscie sami budowac jak widzac ze cos niepasuje to odrazu wyjazd drugie nie rozumiem jak mozna dac zamalo zbrojenia do wienca no i nigdy jeszcze niewidzialem tak zle namieszanego betonu zeby sie kruszyl hyba ze swiazy wiec prosil bym zeby niewypisywac takich glupot na forum a firmy skladajace sie z samych alkocholikow to bym najlepiej sam zlikwidowal pozdrawiam





Proszę skończyć podstawówkę i nie wciskać, że ma się dyslekcję i dysortografię, a później pisać posty- a jeśli chodzi o budowę i wymienione błędy- to widziałem je na własne oczy razem z inspektorem nadzoru, który wstrzymał budowę sąsiada. A ekipa budowlana to 20 osobowa firma kierowana przez doświadczonego "budowlańca", który woli zarobić ale się nie narobić. Tylko nie wiem po co ta dyskusja poszła w złym kierunku. Kochani każdy buduję jak uważa i ponosi tego pełną odpowiedzialność. A mój fachowiec elektryk - to prawdziwy fachowiec, który wykonał piękną instalację "bezpuszkową" w 140 metrowym domku, a doświadczenia nabierał przez kilkanaście lat robiąc takie rzeczy w kilkudziesięciu domach i instytucjach użytku publicznego - nie wiesz - to się nie czepiaj.
pozdro icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
Witam wszystkich użytkowników
Z tego co tu czytam i na innych forach bardzo dużo ludzi budują sami domy icon_smile.gif bardzo podziwiam takich ludzi i szacunek wszystkim ,robie w tym fachu kilka lat i wiem że nie jest lekko ale satysfakcja jest niesamowita jak juz zobaczy sie chodz troszke tego nad czym tak się pociliśmy:)
Ja sam też chce budowac dom od podstaw heh zaoszczedze dużo pieniążków które bede mógł zainwestowac w wykończenie domu:)
Planuje wybudowac domek o max metrażu 80m2 z poddaszem mieszkalnym i w pózniejszym etapie rozbudowy o garaz i dodatkowe pomieszczenie nad garażem zawsze to mniejsze koszty na początek są.
Mam działke 25 arów i z pewnością mi wystarczy na kawałek sadu i ładne ogrodzenie heh
jestem na etapie szukania projektu morze ktos ma jakieś pomysły chętnie zobacze zdięcia waszych inwestycii
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Jak już budować, to od razu w całości. Prowizorki mają to do siebie, że nigdy nie będzie tej nadbudowy i bylejakość będzie trwać wiecznie.

Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski



Jerzy Zembrowski, Sylwek Z nie pisał o prowizorce, tylko o dobudowaniu garażu. Skąd bylejakość, bo Ci zarobić nie da? U mnie też byś nie zarobił z takim podejściem.
Link do komentarza
BDB całkiem fajna stronka - ale to nachalne reklamowanie...

Ja też jestem informatykiem.
I tak jak w poprzednich postach mam zamiar prostować plecy po siedzeniu za biurkiem.
Oprócz tego jestem też, a właściwie mam papiery mechanika samochodowego i technika budowlanego..

Budować będę samemu bo.. bo mam ochotę i poraża mnie nieudolność wszelkiej maści fachmanów.
W ub. roku postawiłem budynek gospodarczy. 80% roboty sam z ojcem zrobiłem. 10% ekipa do montażu bramy - po co samemu skoro taniej jest z montażem ( VAT 7% zamiast 22% ) 10% cieśla/dekarz - te ostatnie 10% to bym pogonił..
luzy na 2-3 cm przy murłatach... taki fachowiec.
Więc dziękuję postoję..., pomyślę, zakasam rękawy i porobię dalej sam.
W ostatnim czasie robiłem generalny remont mieszkania w bloku włącznie z wymianą instalacji. Zabudowałem sufit z G-K, położyłem kable elektryczne i sieć komputerową tez ( ładnie zalana betonem icon_smile.gif ) Zmontowałem płytki dekoracyjne i lustro.. Tylko hydraulik i glazurnik byli opłacani z czego glazurnik przepłacony ( dlatego później płytki kładłem sam.. ) Elektryk przyłącze bezpieczników zrobił mi za flaszkę.. Meble w kuchni - czekałem dwa miesiące ale zadowolony jestem. Ale sypialniane meble drewniane z litego drewna sam zaprojektowałem i zrobiłem, panele podłogowe też sam kładłem.
Jedyne co mi się nie udało to kładzenie gładzi gipsowych. Natomiast tynkowanie szło mi bezproblemowo icon_smile.gif
Nie powiem ile zaoszczędziłem bo nigdy się nie pytałem ekip o remont. Ale swego czasu poraziło Mnie, że ktoś za projekt i remont łazienki w bloku zapłacił 17000 zł i był bardzo zadowolony, że tak tanio. Mnie całość włącznie z robocizną w/w, z meblami ,RTV i AGD kosztowała 26000 zł.

A tak a propo - lubię piec chleby i bułki oraz pizze - ale fachu piekarza nie mam icon_smile.gif Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 6 lata temu...

W zasadzie też uważam, że trzeba wszystkiego doglądać samemu, nawet jeśli zatrudniasz firmę i kierownika budowy. Mnie osobiście też pomaga rozmawianie z różnymi ludźmi i wypytywanie o różne rozwiązania. Dowiedziałam się np, że istnieją pręty kompozytowe do wzmacniania betonu.   Tradycyjnie do wzmacniania betonu używano stalowych prętów żebrowanych. Jednak pręty stalowe mają sporo ograniczeń.  Firma Nanofiber http://nanofiber.pl/prety-kompozytowe-zebrowane/  wprowadziła nowoczesne pręty kompozytowe, które znakomicie zastępują pręty stalowe w budownictwie. Dzięki opracowaniu specjalnej mieszanki żywic epoksydowych można uzyskać znacznie trwalszy materiał.

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...