Skocz do zawartości

Zewnętrzny komin spalinowy - jak zbudować?


yakubek

Recommended Posts

Witam.
Chciałbym postawić zewnętrzny komin spalinowy do którego będzie podłączony piec CO na miał, problem w tym że wysokość komina to ok 12m a dodatkowym utrudnieniem jest to ze komin a w zasadzie jego kanał musi być oddalony od ściany ok 30cm. W przypadku komina ceramicznego z gotowymi bloczkami np. Schiedel miedzy komin z scianę można wmurować cegły w związku z tym mam kilka pytań:

1. Jaki komin polecacie?
2. W jaki sposób przytwierdzić komin do ściany ( to 12m wysokości)
3. Czy taki komin trzeba obmurować cały, czy tylko tynk na zewnątrz?
4. Jak głęboki musi być fundament?
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Chciałbym postawić zewnętrzny komin spalinowy do którego będzie podłączony piec CO na miał, problem w tym że wysokość komina to ok 12m a dodatkowym utrudnieniem jest to ze komin a w zasadzie jego kanał musi być oddalony od ściany ok 30cm. W przypadku komina ceramicznego z gotowymi bloczkami np. Schiedel miedzy komin z scianę można wmurować cegły w związku z tym mam kilka pytań:

1. Jaki komin polecacie?
2. W jaki sposób przytwierdzić komin do ściany ( to 12m wysokości)
3. Czy taki komin trzeba obmurować cały, czy tylko tynk na zewnątrz?
4. Jak głęboki musi być fundament?


Na wszystkie Twoje pytania napewno odpowie przedstawiciel firmy Schiedel z ktorym umowisz sie na spotkanie na miejscu budowy komina. Ja rowniez stawiam komin zewnetrzny i firma Schiedel polecila kontakt z ich przedstawicielem ktory odpowie na wszystkie pytania. Napisz do Schiedel na ich e-mail. Pozdrawiam, Ela.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...