Skocz do zawartości

Podział domu - piętrami


Recommended Posts

Witam

Mam problem, dostaliśmy w spadku po rodzicach dom który jest praktycznie w stanie surowym. Chcemy podzielić ten dom, tak aby powstały dwie odrębne księgi wieczyste.
Jest to dość stary dom wiem że muszę wykonać inwentaryzacje powykonawczą, tak się dowiedziałam w geodezji. Wiem również że mam dokonać tzw podziału operatu aby dokonać tego podziału.
Nie wiem za bardzo co mam robić po kolei, i z jakimi kosztami sie to wszystko będzie wiązać. Z tego mi się wydaje dom był ten budowany pod dwie rodziny, ponieważ na pietro i parter są dwa osobne wejścia. Wstępnie chcieliśmy dokonać podziału w pionie w ten sposób każdy by miał swoją część wraz z działką pod domem. Jednak w tym przypadku przeróbki wyszły by bardzo dużo. Ponieważ musielibyśmy zrobić osobne wejście na parter oraz pietro (schody). Jest to dość drogo.
W przypadku podziału poziomego (piętrami) musiałabym tylko zrobić osobne wejście z drugiej strony, wiem wówczas że działka pod domem byłaby na współwłasność.
Pytanie jest czy mogę podzielić dom piętrami?
Wiem jakie są mniej wiecej koszty geodety, jednak nie wiem czy musze jeszcze oprócz tego brać architekta do podziału domu?
I jakie jeszcze mnie koszty mogą napotkać oprócz geodety?

Przepraszam że tak obszernie, z góry dziękuje za pomoc.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...