Skocz do zawartości

Jakiej firmy wełna ??


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
Njalepszą alternatywą jest izolacja celulozowa. Nie istnieje lepszy materiał izolacyjny i nie będzie istniał. Ponieważ jest naturalny tak jak drewno z którego jest wykonana. Jest to izolacja wynaleziona w latach 50tych i sprawdzona na świecie. Najwięcej domów w tej technologii jest w skandynawii oraz kanadzie a tam nie jest ciepło. Zalet tej izolacji jest wiele naprzykład brak mostków cieplnych. Warto poczytać na ten temat sami zobaczycie
Link do komentarza
Cytat

Njalepszą alternatywą jest izolacja celulozowa. Nie istnieje lepszy materiał izolacyjny i nie będzie istniał. Ponieważ jest naturalny tak jak drewno z którego jest wykonana. Jest to izolacja wynaleziona w latach 50tych i sprawdzona na świecie. Najwięcej domów w tej technologii jest w skandynawii oraz kanadzie a tam nie jest ciepło. Zalet tej izolacji jest wiele naprzykład brak mostków cieplnych. Warto poczytać na ten temat sami zobaczycie




a wełna nie jest naturalna ......
Link do komentarza
Najlepszą na rynku wełną jest wełna celulozowa ponieważ izolacja celulozowa i jej właściwości są znane i docenione przez kanadę skandynawię i europę zachodnią od lat 50 tych. Tam mało stosuje się wełen mineralnych. Izolacja celulozowa Konserwuje drewno, chroni przed szkodnikami a przedewszystkim jej właściwości cieplne i zdolności do przepuszczania wilgoci są rewelacyjne. Przy wilgotności 75% izolacja ma wilgotność do 15%.
Link do komentarza
Cytat

Njalepszą alternatywą jest izolacja celulozowa. Nie istnieje lepszy materiał izolacyjny i nie będzie istniał. Ponieważ jest naturalny tak jak drewno z którego jest wykonana. Jest to izolacja wynaleziona w latach 50tych i sprawdzona na świecie. Najwięcej domów w tej technologii jest w skandynawii oraz kanadzie a tam nie jest ciepło. Zalet tej izolacji jest wiele naprzykład brak mostków cieplnych. Warto poczytać na ten temat sami zobaczycie




to nie jest kącik reklamowy .....
Link do komentarza
Cytat

Hurtownia, w której się zaopatruję sprzedaje wełnę 3 producentów. Wg sprzedawcy kolejność jest taka
1. Isover
2. Rockwool
3. Knauff
Szklana Unimata Isover jest podobno najmocniejsza. Taką też wziąłem.




Rowniez zastosuje u Siebie Unimate Isover, hurtownik twierdzi ze jest najlepsza na rynku. Pozdr
Link do komentarza
Occzywiście że szkodliwa tak jak kawałek deski
Bo celuloza to nic innego jak drewno. Czy drewno jest szkodliwe?
Wełna celulozowa jest wykonana z papieru gazetowego i to syłko z paru rodzaji gazet. Nawet jak zjesz to ci nie zaszkodzi chyba że zjesz zadużo to możesz posiedzieć na kibelku. A takie porównania to tylko niewiedza. Dziwie się że tacy ludzie głoszą jakieś tezy. Myślałem, że tu się wypowiadają fachowcy w swojej dziedzinie. Ja za takiego się uważam.
Link do komentarza
Cytat

Occzywiście że szkodliwa tak jak kawałek deski
Bo celuloza to nic innego jak drewno. Czy drewno jest szkodliwe?
Wełna celulozowa jest wykonana z papieru gazetowego i to syłko z paru rodzaji gazet. Nawet jak zjesz to ci nie zaszkodzi chyba że zjesz zadużo to możesz posiedzieć na kibelku. A takie porównania to tylko niewiedza. Dziwie się że tacy ludzie głoszą jakieś tezy. Myślałem, że tu się wypowiadają fachowcy w swojej dziedzinie. Ja za takiego się uważam.




nie martw się FACHOWCU za 25 lat i tak ktoś stwierdzi ze ze wełna celulozowa była rakotwórcza i dodatkowo napromieniowana z byłego Czarnobyla .....
i myślę ze temat twojej wełny można zakończyć bo i tak nit nią nie jest zainteresowany (chyba sam ja produkujesz na kibelku w domu )
Link do komentarza
Cytat

a ja tylko pytałem, kto co wybrał...
i z tylu odpowiedzi nie podjąłem decyzji...



Witam,

Ja po wielu rozmowach z różnymi firmami wybrałem system Rockwool , bardzo konstruktywna i dobra technicznie była rozmowa z doradcami tej firmy - polecam! - wełna twarda 18cm jedna warstwa i na to w poprzek druga warstwa 5cm. Parę zdjęć:

Obraz025-2.jpg


Obraz027-1.jpg

Obraz024-3.jpg

Obraz026-1.jpg

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Sole boru powodują że wełna celulozowa jest produktem całkowicie nie przyswajalnym przez gryzonie i szkodniki. Nie jedzą tego a sam miałem przykład u siebie na magazynie gdzie leży tego bardzo dużo a nie ma żadnych zabezpieczeń przeciw szkodnikom. Zwykła wiata zamykana. Mysz próbowała w jednym opakowaniu się zagnieździć ale szybko zrezygnowała. Sam się martwiłem że będe miał problemy z myszami ale nie mam. Jeśli chodzi oszkodniki (isekty) to całkowicie je odstrasza jeszcze skuteczniej niż myszy. Solami boru konserwuje się drewno przed szkodnikami i grzybami. Robiłem ocieplenie na kurnikach a mieli problem ze szczurami na wełnie szklanej. Zasypałem ten cały strop z tym syfem i problem znikł.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
mam pytanko.
Zakładając, że wybrałem wełnę ISOVER. Dlaej mam do wyboru UNI-MATA i SUPER-MATA ta pierwsza ma Współczynnik przewodzenia ciepła: λD=0.039 W/mK a druga Współczynnik przewodzenia ciepła: λD=0.033 W/mK
Czy ktoś może mi wytłumaczyć czy opłaca sie i dlaczego dołożyć różnie do tej droższej czy to tylko kolejny jakiś chwyt.
Przy moich 180 m2 dachu do ocieplenia różnica w cenie wychodzi ok. 2000 zł. czy jest sens ??
Link do komentarza
Cytat

mam pytanko.
Zakładając, że wybrałem wełnę ISOVER. Dlaej mam do wyboru UNI-MATA i SUPER-MATA ta pierwsza ma Współczynnik przewodzenia ciepła: λD=0.039 W/mK a druga Współczynnik przewodzenia ciepła: λD=0.033 W/mK
Czy ktoś może mi wytłumaczyć czy opłaca sie i dlaczego dołożyć różnie do tej droższej czy to tylko kolejny jakiś chwyt.
Przy moich 180 m2 dachu do ocieplenia różnica w cenie wychodzi ok. 2000 zł. czy jest sens ??


Rzeczywisty współczynnik przewodzenia ciepła zależy nie tylko od materiału, ale też od wilgotności powietrza, stopnia ugniecenia przy montażu. Zakładając teoretycznie, że podane współczynniki są zgodne z prawdą można ocenić, że zastosowanie wełny "cieplejszej" da rocznie oszczędności rzędu 0,5 zł/m2. Różnica w cenie da odpowiedź czy taki materiał warto zastosować.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Cytat

mam pytanko.
Zakładając, że wybrałem wełnę ISOVER. Dlaej mam do wyboru UNI-MATA i SUPER-MATA ta pierwsza ma Współczynnik przewodzenia ciepła: λD=0.039 W/mK a druga Współczynnik przewodzenia ciepła: λD=0.033 W/mK
Czy ktoś może mi wytłumaczyć czy opłaca sie i dlaczego dołożyć różnie do tej droższej czy to tylko kolejny jakiś chwyt.
Przy moich 180 m2 dachu do ocieplenia różnica w cenie wychodzi ok. 2000 zł. czy jest sens ??



A jaka grubość? Bo tak ciężko okreslić jakie będą róznice. Np przy 20 cm róznica w parametrach U to 0,02 (Dla 0,039 U=0,18, dla 0,033 U=0,16 - bez mostków). W zależności od zapotrzebowania całego domu to wartości te mogą mieć znaczący wpływ na zmniejszenie strat, ale tak na oko to ciężko powiedzieć.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Ty, eWodniku, to tak o kim mówisz? I naprawdę nie sypiesz się już? Dziewczyny będą zawiedzione... skoro nie macie uczucia swędzenia... i nie wydzielacie woni...




Panie retrofood nie rozumiem za bardzo Pana odpowiedzi. Czyżby na forum nie było można opisać produktu, o który ktoś pyta?
I jeśli to tak bardzo Pana interesuję, dziewczyny są bardzo zadowolone- mogę dać Panu kilka porad icon_smile.gif

agata_i_sebastian

najlepszym rozwiązaniem na ocieplenie budynku tak aby spełniał funkcję energooszczędnego polecam położenie wełny w systemie dwuwarstwowym, czyli 20 cm wełny między krokwiami( Classic 035) oraz 10 cm pod nimi ( TP115). Taki system da nam współczynnik
przenikania ciepła 0,143.
Możecie Państwo także zapoznać się z przydatnymi kalkulatorami znajdującymi się na stronie
http://knaufinsulation.pl/pl/program-obliczeniowe
Link do komentarza
w jednym ze składów polecali nam firmę SCHWENK tyle że zupełnie nic nam to nie mówi
takie info o Schwenk dostałam na maila:
- płyty z mineralnej wełny szklanej Climowool TW1-E 037 o grubości 10cm (100 mm)
Właściwości:
- wymiary płyty1250mm x 600 mm
- współczynnik przewodzenia ciepła λD = 0,037 W/mK,
- materiał niepalny, klasa reakcji na ogień A1 wg EN 13501-1
- certyfikat CE: K1-0751-CPD-008.0-02-01/10(D)


no i niby to ma być lepsze niż isover uni mata 10 bo będzie łatwiej się rozkładało na stelaże niż taką rolowaną, isover aku-płyta, podpowiecie coś?
Link do komentarza
Cytat

w jednym ze składów polecali nam firmę SCHWENK tyle że zupełnie nic nam to nie mówi
takie info o Schwenk dostałam na maila:
- płyty z mineralnej wełny szklanej Climowool TW1-E 037 o grubości 10cm (100 mm)
Właściwości:
- wymiary płyty1250mm x 600 mm
- współczynnik przewodzenia ciepła λD = 0,037 W/mK,
- materiał niepalny, klasa reakcji na ogień A1 wg EN 13501-1
- certyfikat CE: K1-0751-CPD-008.0-02-01/10(D)


no i niby to ma być lepsze niż isover uni mata 10 bo będzie łatwiej się rozkładało na stelaże niż taką rolowaną, isover aku-płyta, podpowiecie coś?


Nie wiem ile w tym prawdy,ale jak latałem po hurtowniach za wełną to w większości słyszałem taką opinię,że wełna to wełna nie ma znaczenia jaka firma icon_eek.gif Współczynnik im mniejszy tym lepiej,też słyszałem że płyty lepiej się układa.
Link do komentarza
Włókna wełny skalnej sa krótsze, grubsze i sztywniejsze, co pozwala na łatwiejszy montaż np. pomiędzy krokwiami - można włożyć wełnę i nie trzeba jej od razu podwiązywać - trzyma się sama icon_smile.gif

Najważniejsze jest jednak zastosowanie się do wytycznych producenta oraz wskazówek poprawnego wykonania ocieplenia. Wtedy nic nas nie zaskoczy.
http://www.rockwool.pl/doradztwo/wskazowki...ywanie-izolacji
Link do komentarza
Cytat

na babski rozum patrząc i różne opinie czytając to największa chyba duża różnica między różnymi firmami jest w sypaniu się / pyleniu przy układaniu i tu mówią, że np isover jest "przyjemniejszy" niż rockwool.




Jeżeli szuka Pani wełny, którą montuję się przyjemniej oraz, która jest bezzapachowa polecam zapoznanie się z wełną produkowaną w technologii ECOSE.

Chętni odpowiem na inne pytania.

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Moje doświadczenia z wełnami mineralnymi (szklanymi): Poddasze domu mam ocieplone wełną Rotaflex, a poddasze garażu Isover i Schwenk. Rotaflex w porównaniu z tymi dwoma wełnami wypada raczej słabo. Ogólnie nie jest tak zwarta i sie rozwarstwa w porównaniu z Isover i Schwenk. Z tego powodu nie polecam Rotaflex, cena jej bowiem nie jest na tyle konkurencyjna aby przy swiadomosci tej wady ją kupić. Kupowałem w składach VOX po 10,80zł netto/m2. Schwenk po rozpakowaniu trochę śmierdzi, ale później ten zapach sie ulatnia. Isover ma podobny zapach, ale słabszy niż Schwenk. Rotaflex nie ma zapachów - to moze jedny plus
Link do komentarza
Moim zdaniem, akurat ten argument nie ma znaczenia – czy przy 600, czy 700, czy też 1000 stopni temperatury, i tak wszystko pójdzie w p…u, do wymiany (nawet jak coś się ostanie). icon_biggrin.gif

Co mnie po tym, że wełna zostanie, jak chałupy będzie brak.
A ubezpieczenie, to zapewne od ogólnej kwoty odejmie wartość pozostałej wełny – czysty zysk.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
witam,
ja juz od dłuższego czasu nosze sie z zakupem wełny na ocieplenie, byłem juz prawie zdecydowany na URSE z lambda 032 ale po rozmowie z kilkoma fachowcami wiekszosc doradzala Isover super-mate, lambda 033 i ta wełne zamawiam,
miedzy krokwie klade 10cm i w poprzek tez bede chyba chcial 10 polozyc (ale nie odrazu bo kasy braknie), takie ocieplenie powinno byc juz wystarczajace prawda?
ocieplenie raczej wykonam sam ze wzgledu na oszczednosc kosztów
krokwy u mnie to tylko 13,5 cm wiec dlatego 10 pomiedzy

mam jeszcze jedno pytanie (pewnie dla wiekszosci glupie) wieszaki do konstrukcji aluminiowej w poprzek montuje sie przed polozeniem warstwy tej pomiedzy krokwy czy pozniej... no i jakie najlepiej zastosowac esy czy grzybki (bo takie chyba sa)
prosze o odpowiedz
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

witam,
ja juz od dłuższego czasu nosze sie z zakupem wełny na ocieplenie, byłem juz prawie zdecydowany na URSE z lambda 032 ale po rozmowie z kilkoma fachowcami wiekszosc doradzala Isover super-mate, lambda 033 i ta wełne zamawiam,
miedzy krokwie klade 10cm i w poprzek tez bede chyba chcial 10 polozyc (ale nie odrazu bo kasy braknie), takie ocieplenie powinno byc juz wystarczajace prawda?
ocieplenie raczej wykonam sam ze wzgledu na oszczednosc kosztów
krokwy u mnie to tylko 13,5 cm wiec dlatego 10 pomiedzy

mam jeszcze jedno pytanie (pewnie dla wiekszosci glupie) wieszaki do konstrukcji aluminiowej w poprzek montuje sie przed polozeniem warstwy tej pomiedzy krokwy czy pozniej... no i jakie najlepiej zastosowac esy czy grzybki (bo takie chyba sa)
prosze o odpowiedz
pozdrawiam


Te 20 cm to takie minimum ale przy tym współczynniku wystarczające.Natomiast zaciekawiły mnie te krokwie 13,5 cm to jakiś nietypowy rozmiar,albo źle zmierzyłeś, czy masz dach kryty blachodachówką czy jakimś innym lekkim pokryciem?Czemu dajesz aluminiowe profile jeżeli piszesz,że kasy Ci braknie na ocieplenie a kupujesz drogie profile, metalowe też są dobre a o wiele tańsze.Profile montujesz po ułożeniu pierwszej warstwy wełny między krokwie a te esy czy grzybki to są wieszaki do sufitu i zależy ile chcesz obniżyć sufit takie wieszaki zastosujesz, grzybki są tańsze i wystarczą do obniżenia sufitu o te 10 cm aby druga warstwa wełny weszła.
Link do komentarza
Cytat

Te 20 cm to takie minimum ale przy tym współczynniku wystarczające.Natomiast zaciekawiły mnie te krokwie 13,5 cm to jakiś nietypowy rozmiar,albo źle zmierzyłeś, czy masz dach kryty blachodachówką czy jakimś innym lekkim pokryciem?Czemu dajesz aluminiowe profile jeżeli piszesz,że kasy Ci braknie na ocieplenie a kupujesz drogie profile, metalowe też są dobre a o wiele tańsze.Profile montujesz po ułożeniu pierwszej warstwy wełny między krokwie a te esy czy grzybki to są wieszaki do sufitu i zależy ile chcesz obniżyć sufit takie wieszaki zastosujesz, grzybki są tańsze i wystarczą do obniżenia sufitu o te 10 cm aby druga warstwa wełny weszła.



oczywiscie chodzilo mi o metalowe profile (moj blad), co do obnizenia 2 warstwy to chodzi mi wlasnie o 10 cm zeby druga warstwa wełny weszla, tylko teraz pytanie co NAJLEPIEJ zastosowac do takiego obnizenia, tak zeby wszystko bylo stabilne, 2 warstwa bedzie pewnie dopiero kolo jesieni kladziona takze chce zeby bylo dobrze bo kasiore to sie jakos odlozy do tego czasu
co do krokwi to napewno 13,5cm (?) dach jest z blachodachówki, dom kupilem w stanie surowym otwartym takze nie mialem wielkiego wplywu na to. a tak z ciekawosci jakie sa standarty?
Narazie przyczepilem sznurki miedzy krokwiami 3 cm od folii, wiem ze nie bylo to konieczne ale chcialem mmiec pewnosc ze welna nie bedzie dochodzila do foli i zostanie otwor wentylacyjny, to chyba bledem nie jest
pozdr Edytowano przez fokafromck (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witajcie

Także zabieram sie za ocieplenie stropu i jednego pomieszczenia na poddaszu.
Nastawiony jestem na wełnę ROCKWOOL megarock 20+10 lub 15+15. Jednak wełna innej z firm szokuje niską cenąicon_smile.gif a mianowicie wełna KNAUFA co prawda 0,044 ale za 9zł można dostać 20cm wiec dajac 2x20cm bedzie gruba warstwa ocieplenia za 18zł za m2.

Może wiecie czym spowodowana jest ta przepaść cenowa? Czy jakość i izolacyjność Knaufa jest tak kiepska że tylko ludzie na cene patrzą? A może faktycznie warto zainteresować sie produktem KNAUFA i dać te 40cm ocieplenia?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

No średnio licząc przy moim metrażu do ocieplenia czy to rockwool czy isover koszt dwóch warstw 20+10 to 8000zł przy współczynniku 0,039.
Knaufa 40 cm 2x20 0,044 wychodzi 4500. Nie kumam:P


Co tu kumać, trza porównywać wełnę z identycznym współczynnikiem i wtedy masz skalę odniesienia co do ceny bo z jakością to uważam,że wełna to wełna.Ja kupiłem i kładłem u siebie schwenka 0,039 dawałem 15+10 cm i cenowo wypadła bardzo korzystnie co do innych.
Link do komentarza
Cytat

Co tu kumać, trza porównywać wełnę z identycznym współczynnikiem i wtedy masz skalę odniesienia co do ceny bo z jakością to uważam,że wełna to wełna.Ja kupiłem i kładłem u siebie schwenka 0,039 dawałem 15+10 cm i cenowo wypadła bardzo korzystnie co do innych.




Chyba nie rozumiesz, pisałem że współczynnik Knaufa jest 0,044 ale za taka cene mozna połozyc 85-90cm wełny w cenie isovera czy rockwoola 0,039(więc żadna rewelacja) 30cm.

Więc chyba widzisz różnicę ??
A że współczynnik ma troche gorszy to też za połowę ceny można zamiast 30cm dac 40cm. Kurcze chyba 10 dodatkowych centymetrów zbilansuje nam nierówny współczynnik ale nadal kanuf wypada o połowe taniej. Dlatego pytałem dlaczego Knauf ma wełne za 1/2 ceny nawet przy zwiekszonej grubości.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Chyba nie rozumiesz, pisałem że współczynnik Knaufa jest 0,044 ale za taka cene mozna połozyc 85-90cm wełny w cenie isovera czy rockwoola 0,039(więc żadna rewelacja) 30cm.

Więc chyba widzisz różnicę ??
A że współczynnik ma troche gorszy to też za połowę ceny można zamiast 30cm dac 40cm. Kurcze chyba 10 dodatkowych centymetrów zbilansuje nam nierówny współczynnik ale nadal kanuf wypada o połowe taniej. Dlatego pytałem dlaczego Knauf ma wełne za 1/2 ceny nawet przy zwiekszonej grubości.


No to zobacz za ile ma roockwol wełnę 0 wsp 0,044 (o ile taka produkuje). To tak porównujesz jak np ytonga bym dał zamiast 36, dałbym 24X 2 czyli 48 i który będzie cieplejszy?I dlatego jest tańsza ta wełna bo zimniejsza.
Link do komentarza
Cytat

Kurcze chyba 10 dodatkowych centymetrów zbilansuje nam nierówny współczynnik ale nadal kanuf wypada o połowe taniej. Dlatego pytałem dlaczego Knauf ma wełne za 1/2 ceny nawet przy zwiekszonej grubości.


Masz rację
Knauf (lambda 0,044) przy 40cm grubości daje opór cieplny R= 9,09m2K/W, czyli uzyskuje współczynnik przewodzenia ciepła "U" - 0,11Wm/K
Z kolei xxxxx (lambda 0,39) przy 30cm grubości daje opór cieplny R= 7,672m2K/W, co daje "U" na poziomie 0,013Wm/K.
Drąż więc dalej temat, bo jeśli dołożenie w Twoim przypadku 10cm izolacji nie stanowi problemu i wychodzi taniej dając dodatkowo lepszy opór cieplny, moim zdaniem warto się temu przyjrzeć. Edytowano przez Jani_63 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
W sumie mhtyl nie bedziemy się kłócićicon_smile.gif) Rozumiem twój punkt widzenia, ja jednak patrze na to z innego:)

Znalazłem rockwolla domrock 0,045 i tez był drozszy:) i to znacznie. Przy 40cm warstwach wychodził 2x drożej w stosunku do knaufa 0,044 tez 40cm:)

Moje pytanie nie polegało na dokopaniu rokwoolowi czy isoverowi że maja drogo:)
Ciekawi mnie tylko skąd knauf ma tak niską cene.Czy ktoś robił na knaufie? Może znajdzie się na forum fachowiec od wełny:) który pracował z różnymi wełnami w tym na knaufie. Wtedy będzie porównanie czy warto.
Nie chce kupić jakiegoś shitu-więc na dzień dzisiejszy nr1 to rockwool , nr2 isover, knaufa nie znam ale zastanawiam się z uwagi na dobra cenę.
Link do komentarza
Cytat

W sumie mhtyl nie bedziemy się kłócićicon_smile.gif) Rozumiem twój punkt widzenia, ja jednak patrze na to z innego:)

Znalazłem rockwolla domrock 0,045 i tez był drozszy:) i to znacznie. Przy 40cm warstwach wychodził 2x drożej w stosunku do knaufa 0,044 tez 40cm:)

Moje pytanie nie polegało na dokopaniu rokwoolowi czy isoverowi że maja drogo:)
Ciekawi mnie tylko skąd knauf ma tak niską cene.Czy ktoś robił na knaufie? Może znajdzie się na forum fachowiec od wełny:) który pracował z różnymi wełnami w tym na knaufie. Wtedy będzie porównanie czy warto.
Nie chce kupić jakiegoś shitu-więc na dzień dzisiejszy nr1 to rockwool , nr2 isover, knaufa nie znam ale zastanawiam się z uwagi na dobra cenę.


Bo i nie ma o co się kłócić icon_biggrin.gif
Z tymi cenami to tak jak z takim samym towarem różnych firm. Jedni idą na ilość drudzy na jakość icon_biggrin.gif A tak na serio to jak mi powiedział fachowiec od ociepleń gdy miałem podobny problem do Twojego wełna to wełna . Ja uważam,że jedynie współczynnik jest ważny a firma to już na drugim planie no i cena.Nie chcę Cie namawiać czy narzucać ,ale czy zaglądnąłeś na ofertę Schwenka? Uważam,że maja dość dobry towar za dobrą cenę. Jeszcze co do ceny to jak ja szukałem wełny to takiej rozbieżności cenowej jaka podajesz w stosunku do Knaufa nie widziałem.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • I was really itching to fix it some wager some monied on some sports matches that are happening right now. I wanted to disillusion admit you guys recall that I did spot what I weigh to be the kindest plat in the USA. If you poverty to confound in on the spirit, authenticate it out-moded: [url=https://pokeronline.guru/online-gambling/]real online gambling[/url]
    • A ja się zastanawiał czemu czuć dym jak sąsiad pali i to dwa piętra niżej albo czemu tak czuć smażone nie moje 🤣 Jak widać dodatkowe otwory kanału wentylacyjnego 😁   Jak to zrobić dobrze ? Ponownie pakuł napchać i zapianować?
    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...