Skocz do zawartości

Terezjasz-Domena


Toy

Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
Cytat

ooooo jak bardzo sie cieszę,że ktoś też dostrzegł ten wspaniały projekt!!!!!

Zaadaptowalismy bez zmian bo tak będzie dla nas taniej-za każdą zmianę trzeba płacić.Obawiam się,ż po adaptacji coś tam może mi się nie spodobać a wyjdzie to dopiero na budowie.Oczywiście zmiany będą ale w trakcie budowy na bieżąco.Na pewno nie będzie okien w garażu i prawdopodobnie w garderobie.Kuchnia nie będzie otwarta -wstawiamy ścianę.Na piętrze prawdopodobnie zlikwidujemy jeden balkon.Może zabudujemy z tyłu garaż,bo jest cofnięty i bedzie tam dodatkowe pomieszczenie gospodarcze.I to tyle,chyba że coś wyjdzie w trakcie.

Jestem z Nowej Soli k.Zielonej Góry-zapraszam na wiosnę-każda para rąk sie przyda he he he icon_smile.gif

Pozdrawiam

A co tam Wy zmieniacie?

Tercio-ty już jesteś członkiem klanu(patrz podpis )



My likwidujemy garaż,bo duży i drogi ,likwidujemy też balkon z tyłu, kuchnię tez otwartą robimy,i tez ruszamy na wiosnę bo papiery wiesz nabierają icon_wink.gif mocy urzędowej
a w jakiej technologi budujecie i czy macie już może wycenę?
Link do komentarza
Cytat

Hej
Mam pytanie-czy ktos zakupił takowy projekt?
Jestem na etapie adaptacji i chętnie posłucham dobrych rad.
Pozdrawiam icon_biggrin.gif


Witam ja jestem na etapie fundamentów mam działke z 3 kategoria szkod górniczych i poszło mi stali za 18 tys. zł,stropy zmieniłem z teriwy na betonowe, zlikwidowałem okno z garderoby na pietrze ,zlikwidowałem jeden komin z kotlowni, a tym samym poszezylem drugi,garaż mam dłuzszy o 1,5 metra po to aby z tyłu garazu była kotłownia z bunkrem na węgiel jest to duzo bardziej praktyczne,a z kotlowni mam pomieszczenie gospodarcze ,garaz sie nezmniejszył,zakupiłem porotcherm 30 -3000szt.,1500szt bloczow,800szt -25cm na sciany nośne, koszt 24 tys.zl, stal na całość 18 tys zł,dachówka robena czarna ceramiczna ,z oblachowaniem 18 tys.zł, narazie tyle wydałem ,pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Witam ja jestem na etapie fundamentów mam działke z 3 kategoria szkod górniczych i poszło mi stali za 18 tys. zł,stropy zmieniłem z teriwy na betonowe, zlikwidowałem okno z garderoby na pietrze ,zlikwidowałem jeden komin z kotlowni, a tym samym poszezylem drugi,garaż mam dłuzszy o 1,5 metra po to aby z tyłu garazu była kotłownia z bunkrem na węgiel jest to duzo bardziej praktyczne,a z kotlowni mam pomieszczenie gospodarcze ,garaz sie nezmniejszył,zakupiłem porotcherm 30 -3000szt.,1500szt bloczow,800szt -25cm na sciany nośne, koszt 24 tys.zl, stal na całość 18 tys zł,dachówka robena czarna ceramiczna ,z oblachowaniem 18 tys.zł, narazie tyle wydałem ,pozdrawiam.



Witaj Waldi -razem raźniej,to ty już wiesz pełną parą-po zakupach mniemam ,ze budujesz systemem gospodarczym nie deweloperka i na gotowe?

Toy my budujemy pod Szczecinem,mamy dosc dużą działkę i chcemy oddzielnie garaż,żeby spaliny nie szły na dom.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witaj Waldi -razem raźniej,to ty już wiesz pełną parą-po zakupach mniemam ,ze budujesz systemem gospodarczym nie deweloperka i na gotowe?

Toy my budujemy pod Szczecinem,mamy dosc dużą działkę i chcemy oddzielnie garaż,żeby spaliny nie szły na dom.




witam wszystkich mam zamiar również budować terezjasza - ze zmian to rezygnuje z garażu i 1 balkonu likwiduje podcień od strony ogrodowej . Mam pytanie czy ktoś wie ile m2 mają ściany zewnętrzne i dach bez garażu
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich na forum,
Mam pytanie czy na poddaszu w projekcie Terezjasz, pokoje są ścięte pod skosem do samej podłogi, czy też jest kawałek prostej ścianki (ścianki kolankowe chyba). Proszę o odpowiedź
Malina800 icon_biggrin.gif




domek ma ściankę kolankową około 50 cm
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
Witam wszystkich.Ja też buduje TEREZJASZA w Mosinie koło Poznania.Sprawy papierkowe mam załatwione-jestem na etapie wiązania zbrojenia.Kupiłem cegłe Porotherm 25 WP,bloczki fundamentowe no i pręty zbrojeniowe.
Ze zmian które wprowadzam to:likwidacja balkonu z przodu i powiększenie garażu.

Czy mógł by mi ktoś powiedzieć ile betonu jest potrzebne na zalanie fundamentów?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
witam witam prosze napisac czy jakies zmiany robiliscie ,ja buduje systemem gospodarczym i troche powoli mi to idzie,troche pozmienialismy w domku ,a mianowicie powiększyliśmy garaż po to aby z tyłu zrobic kotłownie,powiększyłem troche lukarny , został jeden komin,w srodku znikła klatka schodowa bendą schody podwieszane w salonie,a po zatym bez zmian ,prosze o pare zdjec ze srodka no i oczywisce jak bedziecie mieli gotowy dach ja sie postaram wrzucic jakies zdjęcie,narazie pozdr.moj nr.gg11860014
Link do komentarza
witam wszystkich serdecznie icon_smile.gif
ja dopiero się decyduję na ten projekt, widzę że kilka osób już prawie skonczyło budowę
mam kilka pytań do osob budująch systemem gospodarczym - jakie pooniesliscie do tej pory koszty?
zastanawiam sie na budową tego domku bez większych zmian ( brak okna w garderobie, likwidacja scianki działowej w kuchni) systemem gospodarczym i chcialabym sie finansowo przygotować
a także czekam na dobre rady icon_wink.gif
jakie ogrzewanie zastosowac, jakies nowinki, co macie u siebie?
do Pana Toya z Soli - jestem z Raculi koło Zielonej, gdzie Pan poleca kupować? do kogo po poradę?
prośba do wszystkich - czy mogę prosic o fotki ze środka? żebym mogla sobie dogłębnie przeanalizowac jak to wyglada w realu?
pozdrawiam
Link do komentarza
a właśnie,
czy z tymi w sumie niewielkimi zmianami w projekcie trzeba isć do projektanta?
jak to jest z tymi zmianami, bo widzę, że raczej sie zdecyduję na podwyzszenie poddasza i zrobie tak samo z tym oknem w jadalni jak Toy, a kuchnię zrobie otwartą całkowicie, a i jeszcze zlikwiduję okna w garderobie i prawdopodobnie w garażu i na tym chyba zakonczę zmiany, chyba że jeszcze cos mi wpadnie w oko na wizytacji u Toy icon_wink.gif

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam wszystkich Terazjuszy!!!!

Jestesmy juz po adaptacji projektu i czekamy na pozwolenie...Budujemy sie w dolnoslaskiem, 45 km od Wroclawia...
Z checia wyslucham rad odnosnie samej budowy,cen, zalecanych materialow czy tez rozwiazan konstrukcyjno-instalatorskich juz wewnatrz projektu...
Na poziomie adaptacyjnym niewiele zmienilismy: poszerzony garaz o 1.5m , scianka kolankowa podniesiona o jeden pustak do ok 75cm , okno nad garazem zlikwidowane - w zamian 2 uchylne w dachu od strony ogrodu...
Caly czas myslimy co zrobic z kominami - zostawic oba, moze ten salonowy przesunac bardziej pod schody albo wogole z niego zrezygnowac...no i otwarta jest sprawa z oknem w garderobie-najprawdopodobnie go nie bedzie i oba pokoje powieksza sie kosztem garderoby...Ale te dodtakowe zmiany zrobimy juz z kier.budowy i zalatwimy projektem powykonawczym...
Link do komentarza
hej,
no ja po wizycie u Toy jestem zachwycona,
w swoim projekcie zrezygnuję z okna w ścinaie w graderobie, tez okien nie bedzie w garazu, w pokoju nad garazem okno bedzie dachowe, kuchnie robię otwartą, sciany kolo schodow od strony salonu nie bedzie, chce miec wneke,
a i podwyzsze poddasze o trzy bloczki i to okno od jadalni przesuwane zamieniam na normalnej wielkosci i , tak sadze ,ze bedioze dobrze icon_smile.gif
woiekszosc zmian takie jak u Toy
jeszcze raz dziekuję Toy za mozliwosc obejrzenia budowy
info o studniach dam w przyszlym tygodniu:)
a co do tego,
tesciu proponuje ogrzewanie podlogowe, sadze,ze parter bedzie z podlogowka,a gora - grzejniki,
co do pieca...sadze,ze na biomase lub eko-groszek- sa doplaty, taki do co i cwu
chcialabym przydomowa oczyszczalnie, bo tez wyczytalam o doplatach i kolektory do podgrzewania wody
kominek zrobie taki normalny, klasyczny, otwarty, to ma byc tylko dla mnie na walory estetyczne icon_smile.gif i tak sadze,ze bedzie ok
teraz pelna zapalu zbieram fundusze icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

wejdz na profil Toy i dalej na galerię-tam są fotki ze środka Terezjasza

My podnieślismy o 3 porotony,trochę zmienił się wygląd ale jest za to więcej miejsca.Zmiejszylismy okna dachowe za 160 na 140 ze względu na to,że podnieslismy ściankę kolankową.Zrezygnowaliśmy z okna w garderobie i w garażu,Od przodu dodaliśmy okno nad garażem a nie jak w projekcie-z boku.okno w jadalni-na witrynę,bo przesuwne tak jak w projekcie jest dosyś drogie.Kuchnia bedzie zamknięta.Strop zamieniliśmy z Terivy na płyty-kupione W RPBE(czy cos takiego,nie pamiętam nazwy)-na Wojska Polskiego za Uniwersytetem.
Stan surowy otwarty z oknami dachowymi-150 tyś.
Faktycznie,najdrożej wyniósł dach-55 tyś z oknami i rynnami.Dachówka angobowana ceramiczna -niemiecka Coramic przywieziona z Niemiec,podobno lepsza niż polska Coramic.

Materiały kupowaliśmy u siebie -w PEAMCO,zapewniaja bezpłatny transport.Nie wiem jak jest w Zielonej,pewnie dla nas byłaby jakaś opłata.Ważne aby walczyć o upusty!!!!
Co do ogrzewania-to gazowe,ale głównie kominkiem,zresztą do tego jeszcze daleko...



Witam, pozwoliłem sobie zajrzeć na waszą galerię - zdjecia robią wrażenie.
Mam pytanko - gdzie sie wybudowaliści i czy jest to daleko od Wrocławia???
My zaczynamy na wiosne i w związku z tym chciałem sie wstępnie przygotować i przy okazji również spytać o pare szczegółów:
- ile poszło wam betonu na fundamenty ( lawa + chudziak) oraz stali na zbrojenia ???
- na jaką wys. wyszliscie z fundamentami - po zdjęciach widze że chyba 6 warstw... i ile orientacyjnie poszło Wam bloczków na to wszystko????
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
Witam,

Wlasnie dostalem wycene TEREZJASZA - jestem z zona na etapie doboru ekipy na Dolnym Slasku (ok.Swidnicy)...
Powiekszylismy garaz o 1,5m oraz podwyzszylismy scianke kolankowa a takze rezygnujemy z schodow "lanych"(po zmianach 183m2 uzytkowej) - panowie zaoferowali nam 70 000 pln (robocizna) za stan surowy otwarty lacznie z dachem(bez okien i drzwi)...
Co o tym myslicie???? czekam na opinie i szybka odp...
Z gory dziex,
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Wlasnie dostalem wycene TEREZJASZA - jestem z zona na etapie doboru ekipy na Dolnym Slasku (ok.Swidnicy)...
Powiekszylismy garaz o 1,5m oraz podwyzszylismy scianke kolankowa a takze rezygnujemy z schodow "lanych"(po zmianach 183m2 uzytkowej) - panowie zaoferowali nam 70 000 pln (robocizna) za stan surowy otwarty lacznie z dachem(bez okien i drzwi)...
Co o tym myslicie???? czekam na opinie i szybka odp...
Z gory dziex,




sprobuj zadzwonic do tego Pana; polecil mi go sasiad; w naszej okolicy był na paru budowach; solidni a ceny tez mieli rozsadne; nr 691354359; nie wiem tylko czy nr jest aktualny; budowlaniec jest z Nysy to prawie zDolny Slask
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam,

Jak pisałem już wcześniej panowie zaoferowali nam 70 000 za SSO, były też firmy za 85 000...W ostatecznym rozrachunku doszliśmy do porozumienia i stawiamy SSO TEREZJASZA za 60 000...
Wstępna wycena okien (PVC w okleinie,5-kom. ze szporasmi) - 16szt., okien dachowych - 6szt, drzwi zew.(2szt), bramy garażowej segmentowej (3m szer). oraz rolet w okleinie okien wraz z montarzem wszystkiego - 35 000.
Tak jak pisałem wcześniej:
- budujemy z gazobetonu 24cm + 15 ocieplenie
- rezygnujemy ze schodów lanych i dzieki temu strop w całości "teriva"
- kominy systemowe "Schiedl"
W chwili obecnej czekamy na decyzje banku i jak bedzie nadal dobrze żarło to w kwietniu ruszamy...
icon_smile.gificon_smile.gif
Co sądzicie o wycenie stolarki okiennnej???Chyba nie wyglada tak źle...
Pzdr wszystkich forumowiczów i najlepszego w ostatki icon_smile.gificon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

witam
czy moge prosic osoby ktore wybudowaly Terezjasza o przyblizony koszt materialow do stanu parter + zalany strop; jesli ktos pamieta prosze o odpowiedz; pzdr.



Niestety nie pomogę bo sami dopiero zaczynamy...
W sobote ściągnęli nam humus, wczoraj geodeta wytyczył budynek i rozpoczeli kopanie...może do piątku zaleją mi ławę - byłoby super...Tak więc teraz juz tylko z górki... icon_smile.gif
W przyszłym tyg. dodam kilka zdjęć z "fazy początkowej".Pzdr 4all
PS. Dla niewtajemniczonych - budjemy się na dolnym śląsku,ok. Świdnicy
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
No to 4 gruchy pękły !!!! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
22 kubiki wylane i schną !!! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Poniżej załączam obiecane fotki z pierwszych faz...
pzdr 4all

PS. Dostałem propozyje od mojego wykonawcy na wykonanie domu z SILKi 24cm - bo taniej, bo lepiej, bo zdrowiej, bo ciszej, bo cieplej...
A co WY wszyscy myślicie o tego typu materiale???
I czy na docieplenie decydować się wtedy na wełnę czy pozostać przy styropianie (12 lub 15cm) ???

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

No to 4 gruchy pękły !!!! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
22 kubiki wylane i schną !!! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Poniżej załączam obiecane fotki z pierwszych faz...
pzdr 4all

PS. Dostałem propozyje od mojego wykonawcy na wykonanie domu z SILKi 24cm - bo taniej, bo lepiej, bo zdrowiej, bo ciszej, bo cieplej...
A co WY wszyscy myślicie o tego typu materiale???
I czy na docieplenie decydować się wtedy na wełnę czy pozostać przy styropianie (12 lub 15cm) ???




No nam też pekły 4 gruchy icon_smile.gif) tylko wyszlo ok 30 m3, (do ziemi) , na górę poszło 16m3 a dzisiaj juz zalali chudy beton i czakamy az wyschnie, aby ruszyc z murami. Fajnie, ze załączylas zjd bo my jeszcze swoich nie widzielismy a tak to chociaz mamy jakies wyobrazenie jak to wyglada. Powodzenia w dalszych etapach pracy icon_smile.gif)
Link do komentarza
Cytat

No nam też pekły 4 gruchy icon_smile.gif) tylko wyszlo ok 30 m3, (do ziemi) , na górę poszło 16m3 a dzisiaj juz zalali hudy beton i czakamy az wyschnie, aby ruszyc z murami. Fajnie, ze załączylas zjd bo my jeszcze swoich nie widzielismy a tak to chociaz mamy jakies wyobrazenie jak to wyglada. Powodzenia w dalszych etapach pracy icon_smile.gif)



U nas 22m3 poszly w ziemie i 18 palte bloczkow. Wczoraj ukladali nam kanalke, dzis i jutro zageszczaja srodek i do piatku zaleja chudziakiem,wtedy zobaczymy ile mi go wyjdzie...przez dlugi weekend ma przeschnac a potem jazda z murami...solbet 24cm + styropian 15cm... icon_smile.gif
A wy laliscie chudziaka zgodnie z projektem tzn 15cm czy moze mniej??? Moj wykonawca mowi ze nie ma sensu az tyle walic...nie wiem czy sie z nim zgadzac...proponuje nam 10-12cm,roznica niewielka ale 3-5cm na takiej powierzchni daje oszczednosc kilka kubikow... Zobaczymy jak bedzie, sam czekam na zdjecia od zony bo w tym momencie ona nadzoruje calosc...Mnie przyszlo w tym momencie "kolekcjonowac plny"...
Pzdr
Link do komentarza
Cytat

U nas 22m3 poszly w ziemie i 18 palte bloczkow. Wczoraj ukladali nam kanalke, dzis i jutro zageszczaja srodek i do piatku zaleja chudziakiem,wtedy zobaczymy ile mi go wyjdzie...przez dlugi weekend ma przeschnac a potem jazda z murami...solbet 24cm + styropian 15cm... icon_smile.gif
A wy laliscie chudziaka zgodnie z projektem tzn 15cm czy moze mniej??? Moj wykonawca mowi ze nie ma sensu az tyle walic...nie wiem czy sie z nim zgadzac...proponuje nam 10-12cm,roznica niewielka ale 3-5cm na takiej powierzchni daje oszczednosc kilka kubikow... Zobaczymy jak bedzie, sam czekam na zdjecia od zony bo w tym momencie ona nadzoruje calosc...Mnie przyszlo w tym momencie "kolekcjonowac plny"...
Pzdr




Chudy beton laliśmy tak jak proponuje Ci wykonawca.
Link do komentarza
witam. ja także zakupiłem takowy projekt i jestem na etapie zalania stropu nad parterem. Buduję w świętokrzyskim, jak na razie koszt budowy wyniósł mnie ok.65 000zł. mam dylemat co do dachu, czy dachówka czy blacha. jeżeli ktoś miał juz podobny problem bardzo byłbym wdzięczny jaka różnica mu wyszła kosztowo między w/w materiałem i czy jednak nie pozostać przy dachówce?! i jeszcze jedno pytanie, czy u was w projekcie także podają powierzchnię dachu 260m2 inaczej niż w ofercie tzn. 220m2?!Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...