Skocz do zawartości

Docieplenie budynku i zmiana elewacji


Recommended Posts

Witam!
Na wiosnę zamierzam zacząć docieplać mój dom. Jest to budynek parterowy z nieużytkowym poddaszem, zbudowany z pustaków (ściany o grubości 40 cm), o powierzchni ok. 130 m kw. z zewnątrz pokryty płytami eternitowymi. W tym roku wymieniłem pokrycie dachowe z papy na blachę trapezową. Mam zamiar docieplić budynek płytami wełny mineralnej o grubości 5 cm oraz położyć siding drewniany z szerokich desek (łączonych na pióro i wpust) o grubości 32 mm. Firma która ma mi robić remont stwierdziła że taka grubość wełny mineralnej i drewna w zupełności wystarczy. W związku z tym mam następujące pytania:

1. Czy grubość powyższego docieplenia (wełna + deski) jest wystarczająca?
2. Czy w związku ze zmianą elewacji będę musiał dokonywa jakichkolwiek zgłoszeń lub uzyskiwać pozwolenie?
3. Co zrobić z eternitem (będzie tego około 2 tony)? słyszałem, że gmina ma obowiązek to zabiera i utylizować, ale czy to jest odpłatne?

Z góry dziękuję za odpowiedź!
Michał
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Są dopłaty do utylizacji eternitu a co do ocieplenia dobra wełna mineralna wymaga grubości conajmniej 20 cm grubości na zakładkę. Taka norma na nasz klimat. Wełna celulozowa zmniejsza grubość tej izolacji do 15 cm bo nie ma mostków cieplnych i jest jakby stworzona na poddasza i do domów drewnianych. Super wytłumia także nie będzie bębnić po dachu w czasie ulewy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...