Skocz do zawartości

Niedroga lodówka


Markus_82

Recommended Posts

No i stało się, moja staruszka odmówiła posłuszeństwa i przyszedł czas na zmiany( niestety dość nie spodziewane stąd dość mocno ograniczony budżet tj 1400zł) Z wymagań to przede wszystkim co najmniej 250l pojemności, szklane półki i opcja otwierania drzwi lodówki w lewą stronę (dość nietypową kuchnie posiadam, a na razie nie planuję wymieniać umeblowania bo jest nowe) Póki co mam na celowniku z firmy MPM model: 320 KB 03 . Tym bardziej, że jest gwarancja na 5 lat. Jeśli macie inne pomysły/opinie to proszę o pomoc (w miarę ekspresową bez lodówki człowiek długo nie pożyje xD)
Z góry dziękuje za pomoc.
Link do komentarza
Chiny nie chiny teraz wszystko tam robią co najwyżej poszczególne części są produkowane gdzie indziej (ewentualnie składane) wiec na to nie zwracam zbytnio uwagi. Co do A+ różnica w zużyciu energii do A jest tak niewielka, że nawet jak zakupisz taką lodówkę to zwróci Ci się w ciągu 8-10lat (dlatego targetuje klasę A).
Jeśli znanej firmy to jakiej? Na Elektroluxa dużo ludzi narzeka, tak samo na głośność polara. Z tymi drzwiami jest właśnie problem jak przeglądałem w sklepie to tylko niektóre miały (co mocno zawęża wybór).
Link do komentarza
Cytat

Chiny nie chiny teraz wszystko tam robią co najwyżej poszczególne części są produkowane gdzie indziej (ewentualnie składane) wiec na to nie zwracam zbytnio uwagi. Co do A+ różnica w zużyciu energii do A jest tak niewielka, że nawet jak zakupisz taką lodówkę to zwróci Ci się w ciągu 8-10lat (dlatego targetuje klasę A).
Jeśli znanej firmy to jakiej? Na Elektroluxa dużo ludzi narzeka, tak samo na głośność polara. Z tymi drzwiami jest właśnie problem jak przeglądałem w sklepie to tylko niektóre miały (co mocno zawęża wybór).




Heh, pokaż mi firmę która nie korzysta z części elektronicznych nie produkowanych w chinach. Też szukam lodówki i również nie wiem co kupić. Strasznie wkurzają mnie sprzedawcy jak w jednym sklepie polecają mi taką lodówkę, w innym mówią, że to jest szajs i bądź tu człowieku mądry. A gdzie widziałeś (Markus_92) te lodówki mpm? W żadnym sklepie ich nie spotkałem. A z drzwiami to zapytaj się sprzedawcy o przełożenie. Wiem, że tak robili w moim starym elektroluksie, oczywiście za dopłatą.
Link do komentarza
Cytat

No właśnie...,free mi przypomniał.
Tylko nie górny zamrażalnik.Takie rozwiązanie jest bez sensu.Jak często sięgamy do zamrażalnika,a jak często do lodówki?Chyba,że ktoś lubi się często schylać.



No wiadomo model który mnie interesuje ma właśnie na dole zamrażalnik - MPM 320 KB 03 (ale dobrze prawisz zamrażalniki na górze to porażka totalna icon_biggrin.gif (jeszcze jak ktoś jest wysoki xD)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

No wiadomo model który mnie interesuje ma właśnie na dole zamrażalnik - MPM 320 KB 03 (ale dobrze prawisz zamrażalniki na górze to porażka totalna icon_biggrin.gif (jeszcze jak ktoś jest wysoki xD)



I Jak, kupiłeś tę lodówkę? Jak to chodzi? Już znalazłem fajną ofertę, troszkę rabaciku utargowałem, tylko jeszcze w 100% nie jestem przekonany. A z tą gwarancją na 5 lat, to jakiś kupon trzeba wypełnić, lub na stronie zarejestrować się i dopiero przedłużają. Podobno za free. Wiesz coś o tym? Proszę o szybką odpowiedź, troszkę pilna sprawa...
Link do komentarza
Tak, już kupiona co do wyglądu nie ma fajerwerków, ale jest zwarta solidna konstrukcja, dźwięk jest umiarkowany. Czyli na tym polu wszystko OK. Co do przedłużenia gwarancji ja skorzystałem z możliwości zarejestrowania na stronie internetowej, można również wysłać tradycyjnie pocztą kupon (dostępny na stronie firmowej), także dużo formalności nie ma.
Link do komentarza
  • 5 lata temu...
Spokojnie kupisz, nawet coś porządnego ale na pewno nie dużych rozmiarów. Raczej podaj wytyczne jakiej lodówki szukasz, pojemność, czy z zamrażalnikiem, pod zabudowę czy nie i takie tam.
Link do komentarza
Lodówki są różne, dzisiaj w każdym specjalistycznym sklepie można w nich wybierać i przebierać. Więc z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie, warto wziać pod uwagę czysto praktyczne wyznaczniki, jak np., ile jedzenia kupuejsz i dla ilu osób, wtedy wiadomo od razu, czy lodówka ma być duża czy przeciętna średnia wystarczy. Ceny też są przyzwoite, więc nic tylko do sklepu i kupować icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Ostatni raz kupowaliśmy lodówkę wieki temu i wreszcie nadeszła pora na zmianę. Zależy nam jednak, żeby nie była droga. Czy w przedziale cenowym o która mowa w tytule można znaleźć coś solidnego, cichego i dobrze chłodzącego? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Link do komentarza
Lepszym rozwiązaniem niż klasa energetyczna (wystarczy A bez plusików) jest umiejętne korzystanie z chłodziarki. Choćby nie wiem jak dobra to gdy po otwarciu zastanawiasz się 3 min co wybrać to i A+++ Ci nie pomoże.

A dodatkowe plusiki niewiele dają a sporo kosztują.
Link do komentarza
Gość mhtyl
I zapewne chłodziarkę otwierasz co pół godziny. Choćby nawet i pięć minut była otwarta to zagląda się do nie nie częściej jak raz na dzień, a nawet nieraz przez kilka dni nie mam potrzeby jej otwierania.
Wybacz ale w tej kwestii to się grubo mylisz, bo A z plusikami daje wymierne efekty, ale jak ktoś tego nie doświadczył to takie zdanie może mieć.
Link do komentarza
mhtyl mam wrażenie że po pilarkach to będziesz krytykował każdą moją wypowiedź . Dlaczego ? (mam nadzieję , że się mylę)
To raczej nienaturalne (dla mnie) aby korzystać z chłodziarki raz na kilka dni (no chyba że urlop). U mnie jest mało osób a otwierana jest conajmniej kilka razy dziennie.
Śniadanie
Obiad
Kolacja.

Mam zły nawyk i wieczorem podczas filmu potrafię kilka razy podczas reklam otworzyć lodówkę aby poszukać czegoś do jedzenia, zimnego do picia. Wiem, że to zły nawyk ale jak rozmawiam z róźnymi osobami to okazuje się że nie jest to nic dziwnego.

Jaka jest różnica w poborze prądu pomiędzy A a A+ i kiedy to się zwróci ?
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

mhtyl mam wrażenie że po pilarkach to będziesz krytykował każdą moją wypowiedź . Dlaczego ? (mam nadzieję , że się mylę)
To raczej nienaturalne (dla mnie) aby korzystać z chłodziarki raz na kilka dni (no chyba że urlop). U mnie jest mało osób a otwierana jest conajmniej kilka razy dziennie.
Śniadanie
Obiad
Kolacja.

Mam zły nawyk i wieczorem podczas filmu potrafię kilka razy podczas reklam otworzyć lodówkę aby poszukać czegoś do jedzenia, zimnego do picia. Wiem, że to zły nawyk ale jak rozmawiam z róźnymi osobami to okazuje się że nie jest to nic dziwnego.

Jaka jest różnica w poborze prądu pomiędzy a A+ A i kiedy to się zwróci ?


Ja zmieniałem rok temu lodówkę i według moich wyliczeń to się zwraca po 10 latach przy tanich lodówkach do 1200 zł do ponad 15 - 20 lat przy droższych.Dlatego kupiłem lodówkę A+,wszelkie plusy ponad to ekonomicznie nieuzasadniona inwestycja.
Link do komentarza
Cytat

Jaka jest różnica w poborze prądu pomiędzy A a A+ i kiedy to się zwróci ?



Jak widzę dla takiej "sytuacji" takie określenie, to mam perturbacje żołądkowe przez usta. icon_mrgreen.gif (czyli zwraca mi się) icon_lol.gif

Niezłe zestawienie:

Cytat

Lodówka o pojemności 250-300 l zużywa średnio rocznie:

W klasie A: 320 kWh
a więc po roku zapłacimy 320 kWh x 0,55 zł = 176 zł
Koszt takiej lodówki to 1000-1800 zł

w klasie A+: 260 kWh
a więc po roku zapłacimy 260 kWh x 0,55 zł = 143 zł
Koszt takiej lodówki to 1200-3000 zł

w klasie A++: 200 kWh
a więc po roku zapłacimy 200 kWh x 0,55 zł = 110 zł
Koszt takiej lodówki to 1500-4000 zł

w klasie A+++: 170 kWh
a więc po roku zapłacimy 170 kWh x 0,55 zł = 93,50 zł
Koszt takiej lodówki to 2500-5500 zł



Ale klasa, to nie tylko szczelność lodówki, ale także (i raczej głównie) energooszczędność agregatu. Mając to na uwadze, to wietrzenie lodówki w każdym przypadku powoduje zwiększenie poboru prądu, w sposób proporcjonalny do jego klasy energetycznej.
Link do komentarza
Z uwagi na obecne często spotykane przypadki szybkiego rozwalania się lodówek i generalnie sprzętu AGD m.in poprzez kontrolowane starzenie nie warto MOIM ZDANIEM planować zakupu na długie okresy.
Nie wspomnę głośnie o typowym przypadku że lodówkę trzeba zmienić bo .... tak zaordynuje druga lepsza połowa icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

Z uwagi na obecne często spotykane przypadki szybkiego rozwalania się lodówek i generalnie sprzętu AGD m.in poprzez kontrolowane starzenie nie warto MOIM ZDANIEM planować zakupu na długie okresy.
Nie wspomnę głośnie o typowym przypadku że lodówkę trzeba zmienić bo .... tak zaordynuje druga lepsza połowa icon_smile.gif


Czasem połówka wyprowadzi się z lodówką,wtedy też trzeba kupić nową. Jest jeszcze jeden wzgląd wymiany sprzętu mianowicie chodzi mi o to że po prostu wnętrze lodówki po jkaimś czasie staje się po prostu niehigieniczne i żadne mycie tu już nie pomoże. Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Ja swego czasu kupiłem takie urządzenie do ozonowania powietrza. Jestem laikiem w tych sprawach (ale lubie eksperymentować) i pewnie kupiłem coś kiepskiego. Ale wrażenia mam w miarę pozytywne. Może komuś się przydadzą takie informacje.

Piszę z pamięci bo instrukcje do tego czytałem dawno. Kupiłem aby pozbyć się złego zapachu z samochodu + jestem alergikiem + jeszcze coś al nie napiszę icon_smile.gif bo pomysł był szalony .... ale kto wie ....

To takie urządzenie co przez rurkę wypuszcza powietrze z dodatkowym ozonem. Ozon zabija wszystko co żywe m.in bakterie które są odpowiedzialne zapachy.
Jedną z możliwości jest włożenie wężyka przez uszczelkę drzwi chłodziarki i wpuszczenie trochę ozonu do środka. Podobno po takim zabiegu większość rzeczy w chłodziarce przechowuje się dłużej.
Potem trzeba wywietrzyć lodówkę lub poczekać odpowiednio długo aby ozon się "wypalił" - w miare szybko się to dzieje.
W samochodzie zadziałało - ale efekt nie utrzymuje się długo.

Nie pamiętam ile dałem za urządzenie - ale to było kilka lat temu 300-500 zł - coś w tym przedziale.
Koło wrocławia widziałem gdzieś ogłoszenie że wypożyczają takie urządzenia. Wtedy w jedną dobę można dodatkowo i dom wyozonować - robi wrażenie. powietrze jak po burzy. UWAGA ! po ozonowaniu trzeba odczekać lub wywietrzyć pomieszczenie. OZON jest b.aktywny i może dojść do poparzeń. Działać zgodnie z instrukcją. Moje powyższe wywody traktować tylko kierunkowo. Proszę traktować tą wypowiedź na wszelki wypadek jakby jej nie było ....

To tylko kierunek bez żadnych wskazówek
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

mhtyl mam wrażenie że po pilarkach to będziesz krytykował każdą moją wypowiedź . Dlaczego ? (mam nadzieję , że się mylę)
To raczej nienaturalne (dla mnie) aby korzystać z chłodziarki raz na kilka dni (no chyba że urlop). U mnie jest mało osób a otwierana jest conajmniej kilka razy dziennie.
Śniadanie
Obiad
Kolacja.

Mam zły nawyk i wieczorem podczas filmu potrafię kilka razy podczas reklam otworzyć lodówkę aby poszukać czegoś do jedzenia, zimnego do picia. Wiem, że to zły nawyk ale jak rozmawiam z róźnymi osobami to okazuje się że nie jest to nic dziwnego.

Jaka jest różnica w poborze prądu pomiędzy A a A+ i kiedy to się zwróci ?


To masz jakąś manię prześladowczą icon_biggrin.gif
Korzystam co najmniej raz na dzień z zamrażarki (otwieram ją) wyjmując jakieś tam produkty na obiad. Większość się kupuje w sklepie i od razu konsumuje, to nie komuna, że kupowało się na cały miesiąc jak przywieźli do GS.
Na śniadanie,kolacje to produkty trzymam w lodowce a nie w zamrażalniku.
Widzisz, przedtem pisałeś o zamrażalce a teraz piszesz, że otwierasz lodówkę kilka,kilkanaście razy na dzień a to jest spora różnica. Ja odniosłm sie do zamrażarki, a Ty w stylu irbisa odwracasz kota ogonem.
Więc jakby to powiedział I. czytaj ze zrozumieniem a ja dodam od siebie pisz ze zrozumieniem wtedy będzie mniej powodów do konfrontacji słownej icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Nie mam mani prześladowczej icon_smile.gif ale jestem wyczulony na agresywne wypowiedzi wobec mnie i innych forumowiczów.

"Widzisz, przedtem pisałeś o zamrażalce a teraz piszesz, że otwierasz lodówkę kilka,kilkanaście razy na dzień a to jest spora różnica. Ja odniosłm sie do zamrażarki, a Ty w stylu irbisa odwracasz kota ogonem. "
Tego typu wypowiedzi wskazują na odwrotną sytuację.

Proszę zobacz co oznacza słowo "chłodziarka". Nie pisałem ani razu o "zamrażarce".
Wracam do tematu pilarki.

Edytowano przez NOTO (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
No dobra, pisałeś o chłodziarce, a dla mnie chłodziarka skojarzyło się się z zamrażalką. Można przyjąć że to też trafne porównanie icon_biggrin.gif
Co do wg Ciebie agresywnych wypowiedzi to powiem Ci ,że jeszcze nie widziałeś chyba agresywnych wypowiedzi icon_biggrin.gif , bo te które prowadzę z Tobą to są normalne na poziomie.
Link do komentarza
Cytat

No i stało się, moja staruszka odmówiła posłuszeństwa i przyszedł czas na zmiany( niestety dość nie spodziewane stąd dość mocno ograniczony budżet tj 1400zł) Z wymagań to przede wszystkim co najmniej 250l pojemności, szklane półki i opcja otwierania drzwi lodówki w lewą stronę (dość nietypową kuchnie posiadam, a na razie nie planuję wymieniać umeblowania bo jest nowe) Póki co mam na celowniku z firmy MPM model: 320 KB 03 . Tym bardziej, że jest gwarancja na 5 lat. Jeśli macie inne pomysły/opinie to proszę o pomoc (w miarę ekspresową bez lodówki człowiek długo nie pożyje xD)
Z góry dziękuje za pomoc.



1400 złotych to nie jest bardzo malo przeciez, mozna kupic znacznie taniej duza lodowke nawet marki mozliwej. Z tym ze bez bajerow, zwykla lodowka. JA mam tania lodowke i sluzy juz 4 lata bez zastrzezen icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Kupując dość dobrą i pojemną lodówkę musimy liczyć się z kosztem między 1-2 tys. My mamy model z dozownikiem na wode z Samsunga za 1600, wersja bez dozownika chyba jest na Waszą kieszeń, choć nie jestem pewny ceny tego wariantu modelu. Lodówka jest grafitowa, metaliczny połysk. Pojemna i dobrze się sprawuje.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...