Skocz do zawartości

wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepla a podlaczenie okapu


weronika-

Recommended Posts

witam,
mam powazny dylemat bo spotkalam sie z roznymi opiniami na temat mozliwsoc podlaczenia okapu do wentylacji mechanicznej?-chcialam kupic do domu okap wyspowy,odinstalowac znajdujcy sie w nim silnik i podlaczyc do wentylacji mechanicznej,slyszalam opinie ze jest to mozliwe ale wowczas trzeba wymieniac filtry bardzo czesto zeby nie doszlo do osadzania sie kurzu,tluszczu w kanalach a z drugiej strony slyszalam ze zdecydowanie nie wolno tego robic i trzeba podlaczyc okap do odzielnego kanalu,
dodam jeszcze ze rozwazam opcje instalacji w kuchni kuchennki gazowej lub elektrycznej,i zapewne rowniez z tego powodu dozwolone sa rozne rozwiazania?
mam nadzieje ze ktos z was rozwieje moje watpliwosci?

z gory dzieki za pomoc
Link do komentarza
Cytat

Okap kuchenny traktowany jest jako urządzenie do odprowadzania spalin i nie może łączyć się z wentylacja pomieszczeń. Ponadto inne są wymagania dla wentylacji ogólnej (wydajność, prędkość przepływu) a inne dla wyciągów kuchennych użytkowanych okresowo.



ja czytałem różne opinię na ten temat, http://www.rekuperatory.pl/pliki_do_pobran...0instrukcja.pdf nie wiem czy dobrze rozumiem ale tutaj jest nawet opcja uruchamiania okapu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...