Skocz do zawartości

Vaillant czas blokady palnika?


mka

Recommended Posts

Posiadam piec gazowy turbo Vaillanta.
Jest tam opcja blokady palnika np.ustawiam temp na piecu 50st. piec grzeje do 55st. i sie wyłącza następuje blokada palnika np na 15min
i tak wkoło.I teraz moje pytanie jaki czas blokady byscie ustawili ? a moze uzytkownicy pieców vaillant podali by swoje czasy.Dotyczy to gdy nie uzywa sie sterownika pokojowego tylko kontroluje temp. wody w co.
Czy wydłużenie tego czasu zaoszczedzi sie na gazie czy skrócenie przyniesie lepsze wyniki
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
również mam piec vaillanta....i po roku eksperymentów z różnorodnymi ustawieniami, wydaje mi się, że trafiłem w optimum:
- blokada palnika: poz. 9 (18 min) w aktualnych temperaturach zasilania
- wybieg pompy: poz. 2 (1 min)
- natężenie przepływu: poz. 5
- moc pieca zredukowana na ok. 10kw
- czujka pogodowa z uwzględnieniem temperatury wewnętrznej
Przy takich ustawieniach piec zużywa 9m3/dobę przy aktualnych temp. zew. -7 -10
Budynek 120m2, parterowy, ściany 15cm styropianu, strop 20cm wełny.
Link do komentarza
Cytat

również mam piec vaillanta....i po roku eksperymentów z różnorodnymi ustawieniami, wydaje mi się, że trafiłem w optimum:
- blokada palnika: poz. 9 (18 min) w aktualnych temperaturach zasilania
- wybieg pompy: poz. 2 (1 min)
- natężenie przepływu: poz. 5
- moc pieca zredukowana na ok. 10kw
- czujka pogodowa z uwzględnieniem temperatury wewnętrznej
Przy takich ustawieniach piec zużywa 9m3/dobę przy aktualnych temp. zew. -7 -10
Budynek 120m2, parterowy, ściany 15cm styropianu, strop 20cm wełny.


Troche nierozumie co napisaleś poz.9 o te pozycje rozchodzi się i natęzenie przepływu gdzie to się ustawia?
Link do komentarza
Ja mam piec vaillanta atmomax, należy otworzyć panel sterowania - ten element który jest ukryty "za pokrętłami", zdejmujesz osłonę i wtedy zobaczysz płytę główną pieca, tam są 3 małe potencjometry obok siebie - natężenie przepływu gazu, wybieg pompy i blokada palnika.
Mały śrubokręcik i zaczyna się zabawa...
blokadę palnika mam ustawioną na poz. 9 potencjometra - oznaczone pole jest na 9 nacięciu co w praktyce oznacza, że przy aktualnych temperaturach zasilania palnik pieca jest elektronicznie blokawany na określoną długość czasu.
Wszystkie te ustawienia mam opisane w instrukcji obsługi pieca.
Cytat

Troche nierozumie co napisaleś poz.9 o te pozycje rozchodzi się i natęzenie przepływu gdzie to się ustawia?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...