Skocz do zawartości

ocieplenie poddasza


wiolawr

Recommended Posts

Witam!
Mój mąż w ramach oszczędności sam chce ocieplac poddasze. Na razie zasięga informacji od różnych osób, które trochę się na tym znają, bo sam nie bardzo wie od czego zacząc. Poradźcie jakiej grubości wełnę dawac, czy styropian też i czy folie paroprzepuszczalne i paroizolacyjne są konieczne? Dach jest odeskowany i opapowany. Może gdzieś jest konkretna instrukcja docieplania poddasza?
Link do komentarza
Grubość ocieplenia będziesz mieć w swoim projekcie . Ja miałem 20 cm wełny (styropian się nie nadaje, ponieważ nie jest elastyczny i nie powpychasz go dokładnie pomiędzy krokwie). Żeby zlikwidować mostki cieplne ociepla się na przekładkę w 2 warstwach (lub więcej). U siebie dałem 30 cm wełny. Opłaca się dać grubsze ocieplenie, później mniej na ogrzewanie będziesz wydawać. Ocieplałem tylko strop, resztę dachu na nieogrzewanym poddaszu zostawiłem taką jaka jest (dach mam deski, papa, dachówka). Niektórzy też ją ocieplają, mnie było szkoda kasy.Wełna pyli, więc choćby ze wzgledu na zdrowie Twoich i rodziny płuc, powinnaś dać folię. Ja dałęm jeszcze drugą, srebrną odbijającą ciepło do wnętrza budynku.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...