Skocz do zawartości

Zapis w Akcie notarialnym


Recommended Posts

Witam!

Mam pytanie Prawne odnośnie nieruchomości moja żona dostała od ojca dom z działką i w akcie notarialnym jest napisane ze ojciec
ma prawo dożywotniego użytkowania 1/7 tej nieruchomości, moje pytanie brzmi czy ojciec ma prawo do kożystania też z działki czy nie
ma prawa w tej chwili ma odzielny pokuj łazienkę i osobne wejście i chciałbym mu zrobić odzielne ogrodzenie aby niemiał wejścia na naszą działkę
czo w tym wypadku można zrobić i czy mogę tak zrobić i czy mogę tak zrobić bo chcemy mieć spokuj z nim i nie chcemy aby chodził ktoś po naszej działce?

Pozdro
Link do komentarza
Cytat

Witam!

Mam pytanie Prawne odnośnie nieruchomości moja żona dostała od ojca dom z działką i w akcie notarialnym jest napisane ze ojciec
ma prawo dożywotniego użytkowania 1/7 tej nieruchomości, moje pytanie brzmi czy ojciec ma prawo do kożystania też z działki czy nie
ma prawa w tej chwili ma odzielny pokuj łazienkę i osobne wejście i chciałbym mu zrobić odzielne ogrodzenie aby niemiał wejścia na naszą działkę
czo w tym wypadku można zrobić i czy mogę tak zrobić i czy mogę tak zrobić bo chcemy mieć spokuj z nim i nie chcemy aby chodził ktoś po naszej działce?

Pozdro



Moim zdaniem, jezeli ma prawo do 1/7 nieruchomości a w akcie jest zapisane ze ofiaruje Wam działkę z domem to i ma prawo zarowno do 1/7 domu jak i dzialki...
Co do dalszej Twojej wypowiedzi przemilcze to... bo dla mnie to co piszesz jest smieszne i załosne, ze tak chcecie mu podziekowac za zapisanie nieruchomości...ale nie wnikam moze faktycznie macie powód...
Link do komentarza
Cytat

Witam!

Mam pytanie Prawne odnośnie nieruchomości moja żona dostała od ojca dom z działką i w akcie notarialnym jest napisane ze ojciec
ma prawo dożywotniego użytkowania 1/7 tej nieruchomości, moje pytanie brzmi czy ojciec ma prawo do kożystania też z działki czy nie
ma prawa w tej chwili ma odzielny pokuj łazienkę i osobne wejście i chciałbym mu zrobić odzielne ogrodzenie aby niemiał wejścia na naszą działkę
czo w tym wypadku można zrobić i czy mogę tak zrobić i czy mogę tak zrobić bo chcemy mieć spokuj z nim i nie chcemy aby chodził ktoś po naszej działce?

Pozdro


Ojciec żony ma prawo użytkować nieruchomość wraz z domem w 1/7 całości nieruchomości dożywotnio i Ty nie możesz wydzielać która część będzie dla niego bowiem Twoja żona i jej ojciec są współwłaścicielami działki z domem. To nawet nie jest Twoje (chyba że żona w akcie notarialnym ustanowiła Cię współwłaścicielem). Więc ojciec żony chodzi po swoim.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Myślę, że jeszcze można załatwić to sądownie. Może być tak, że już jest zapisany podział z wydzieleniem obszarów. Jeżeli nie, to nie radze tego zmieniać, kiedyś miałam taką sytuację w rodzinie. Notariusz wytłumaczył wtedy, że po śmierci tej osoby Jej wydzielony obszar będzie do wykupienia przez was(nie przechodzi na własność Twojej żony), lub jest do podziału miedzy pozostałe Jego dzieci i Twoją żonę(na równe części). Dlatego najlepiej dogadać się słownie lub spisać umowę między żoną a jej ojcem i wtedy sobie dzielić. Pozdrawiam i powodzenia
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam!

Mam problem chcę wziąśc kredyt hipotecznyy i mam problem bo Bank w którym chciałem wziąść kredyt odmówił bo jest dożywotnie użytkowanie domu przez inna osobę co mam zrobić aby wziąść i w jakim banku mogłbym wziąść kredyt z takim zapisem w akcie notarialnym oczywiście bank PKO BP mi da kredyt ale jest wysokie oprocentowanie i niechce brac w tym banku! zaznaczam ze jestem właścicielem domu
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...