Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Gregory40

dobry napęd do bramy

Recommended Posts

Przede wszystkim gwarancją. W BFT jest to za robienie słusznych przeglądów grubo ponad 2 lata, a wiem że stare, wiekowe napędy też nie muszą być wyrzucane do śmietnika, tylko dla nich też części się znajdą. icon_smile.gif

W napędach wkurza mnie jedno - to, że trzeba je czasem naprawiać, bo jedna sztuka to spory koszt chyba dla każdego, kto buduje dom. 2500 piechotą nie chodzi, więc awaryjność to jedno z ważniejszych kryteriów jakim ja się przynajmniej kierowałem przy swoim wyborze. Ważna jest również dostępność serwisu, jak kolega wyżej pisał.

Gość arturo72
Od 4 lat praktycznie bezobslugowy napęd Somfy.
Co pół roku pryskam jedynie na cxesci ruchome wd40 i jest gites.

Uczciwie przyznaję się że chyba po 15 latach, wymieniłem kondensator silnika.

Cytat

Uczciwie przyznaję się że chyba po 15 latach, wymieniłem kondensator silnika.

To jest element eksploatacyjny. Jak żarówka w lampie. Ma niemal prawo się uwalić w dowolnym momencie.

To tez powiem, że jak miałem psa to przegryzł kable zasilające do siłowników. No i muszę podmalować napęd bo już zaczyna kiepsko wyglądać.

Cytat

U mnie Virgo przy bramie. Działa jak należy. Od dnia montażu nie było potrzeby wzywać serwisanta.

Napęd do bramy przesuwnej np. pracuje w tydnych warunkach ponieważ jest blisko ziemi. Grozi mu zachlapanie błotem, zasypanie piaskiem, zasypanie śniegiem, oblodzenie itp.

Najważniejsze wg mnie jest utrzymanie w czystości tej części skrzydła bramy, po które porusza się część ruchoma napędu. W sumie sytuacja jest odwrotna, napęd stoi w miejscu a brama się przesuwa ale na jedno wychodzi. Sam silnik elektryczny - skoro jest dobrany do obciążenia, nie powinien tak łatwo się zepsuć. Mam wrażenie, że gdyby do skrzydła przyspawać nieco wyżej specjalną szynę a sam napęd podnieść na słupku na wysokość kolana, napędy te stałyby się prawie bezawaryjne a usługa serwisowa ograniczone do koniecznego minimum -czyli zdjąć obudowę, oczyścić, nasmarować, zamknąć, zapomnieć na kolejne 2-5 lat.

Virgo to akurat napęd do bramy skrzydłowej i tu raczej trzeba mu pomóc by skrzydła bramy pracowały bez nadmiernego oporu.

Wydaje mi się, że taki napęd jak Virgo ma ogólnie dość trudne zadanie. Jest przeznaczony do pracy w specyficznych okolicznościach, gdzie zwykłym siłownikom skrzydłowym brakowałoby miejsca. To prawda, że ważne jest utrzymanie napędów w czystości, ale też sama jakość się liczy. Napęd poznaje się dopiero po latach. ;)

Estetom polecam napędy podziemne.

Nie chciałbym takiego napędu. Jednak tradycyjne siłowniki skrzydłowe wyglądają o wiele lepiej i mam wrażenie, że pracują wydajniej.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować