Skocz do zawartości

Recommended Posts

W napędach wkurza mnie jedno - to, że trzeba je czasem naprawiać, bo jedna sztuka to spory koszt chyba dla każdego, kto buduje dom. 2500 piechotą nie chodzi, więc awaryjność to jedno z ważniejszych kryteriów jakim ja się przynajmniej kierowałem przy swoim wyborze. Ważna jest również dostępność serwisu, jak kolega wyżej pisał.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

U mnie Virgo przy bramie. Działa jak należy. Od dnia montażu nie było potrzeby wzywać serwisanta.

 


Napęd do bramy przesuwnej np. pracuje w tydnych warunkach ponieważ jest blisko ziemi. Grozi mu zachlapanie błotem, zasypanie piaskiem, zasypanie śniegiem, oblodzenie itp.

Najważniejsze wg mnie jest utrzymanie w czystości tej części skrzydła bramy, po które porusza się część ruchoma napędu. W sumie sytuacja jest odwrotna, napęd stoi w miejscu a brama się przesuwa ale na jedno wychodzi. Sam silnik elektryczny - skoro jest dobrany do obciążenia, nie powinien tak łatwo się zepsuć. Mam wrażenie, że gdyby do skrzydła przyspawać nieco wyżej specjalną szynę a sam napęd podnieść na słupku na wysokość kolana, napędy te stałyby się prawie bezawaryjne a usługa serwisowa ograniczone do koniecznego minimum -czyli zdjąć obudowę, oczyścić, nasmarować, zamknąć, zapomnieć na kolejne 2-5 lat.

Virgo to akurat napęd do bramy skrzydłowej i tu raczej trzeba mu pomóc by skrzydła bramy pracowały bez nadmiernego oporu.

 

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Wydaje mi się, że taki napęd jak Virgo ma ogólnie dość trudne zadanie. Jest przeznaczony do pracy w specyficznych okolicznościach, gdzie zwykłym siłownikom skrzydłowym brakowałoby miejsca. To prawda, że ważne jest utrzymanie napędów w czystości, ale też sama jakość się liczy. Napęd poznaje się dopiero po latach. ;)

Estetom polecam napędy podziemne.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 5 miesiące temu...

Też zauważyłem, że napędy współczesne stają się częścią inteligentnego domu. W najnowszym katalogu BFT też da się zauważyć ten trend. Mnie się na tę chwilę podoba obsługiwanie napędu przez smartfona, ale może będą jeszcze jakieś ciekawe pomysły, które sprawią, że będzie jeszcze wygodniej. :)

Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...

No właśnie. Ja przy wyborze trochę zasugerowałem się sąsiedzkim podglądactwem. Raz miałem okazję porozmawiać w osobą, która była świeżo po montażu bramy i pogadałem na ten temat. Stąd też sam skorzystałem właśnie z oferty BFT. Był taki okres, że to zimy były ciepłe, ale zdarzały się mroźne dni i jak słowo daje automatyka pracowała tak jak zawsze, prawidłowo.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Mogą być też siłowniki Beninca. Mąż montował u nas w domu do bramy wjazdowej dwuskrzydłowej. Jaki to dokładnie siłownik jest to nie wiem, ale wiem że tej firmy. Sporo śniegu i u nas jest, błota też często bo jeszcze podjazd niezbyt ogarnięty i z siłownikiem przez tyle lat nie było kłopotu, więc wnioskuję, że się nadaje.

 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ważne, by przy wyborze nie kierować się jedynie mocą wypisaną na papierze, ale wziąć pod uwagę też jakość serwisu (nawet jeśli możemy być pewni napędu przez wiele lat), zawsze lepiej jest naprawić niż musieć w przyszłości kupować nowe. Polecam też przychylnie spojrzeć na nowoczesne technologie jak podłączenie do sieci domowej, możliwość włączenia napędu do systemu nowoczesnego domu itd.

Link do komentarza

Ja po prostu nie mam przy tym siłowniku nic do roboty i to mnie cieszy najbardziej. Uważam, że dla automatyki największy tekst to pierwsze lato (działanie słońca, wysokiej temperatury) i zima (mróz, śniego). Tanie siłowniki z tego co czytałem mają problem z przejściem przez temperaturę 0 stopni

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...