Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem więc cześć icon_smile.gif. Chciał bym zapytać Was o zdanie mam juz całe ogrodzenie itd ale chciał bym załozyć sobie jakiś naped do bramy bo zwłaszcza teraz gdy zbliza się jesień i zima takie udogodnienie może być bardzo przydatne. I chciał bym się sowiedzieć czy warto, czy napedy się nie psują, nie ma z nimi problemów no i jeszcze jaka marka jest najlepsza i w rozsadnej cenie.
Link do komentarza
Ja osobiscie lubie faac i taki też mam automat. Według mnie to warto sobie założyć napęd ze względu na to że to bardzo duża wygoda tym bardiej jesienią i zima nie musisz wysiadać z samochodu tylko pilocikiem pstrykasz i już Ci sie samo otwiera nie zmokniesz nie zmarzniesz, świetna sprawa. A jeżeli chodzi o to jaki napęd to musisz podać jaką masz bramę.
Link do komentarza
No to jak często otwierasz to rzeczywiście lepiej będzie wziąć ten mocniejszy, a co do Twojego pytania do napedów garażowych to też robią tylko to wszystko zależy od tego jaka masz bramę w garażu. Oczywiście 2 napedu mozesz spokojnie podłączyć pod jeden pilot, myslę że nawet udało by sie zrobić tak że jak będziesz przejeżdzał przez bramę to może ci się dzięki fotokomórkom automatycznie otwierać garaz lub zamykać. Przynajmniej według mnie powinno się to udać.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem więc cześć icon_smile.gif . Chciał bym zapytać Was o zdanie mam juz całe ogrodzenie itd ale chciał bym załozyć sobie jakiś naped do bramy bo zwłaszcza teraz gdy zbliza się jesień i zima takie udogodnienie może być bardzo przydatne. I chciał bym się sowiedzieć czy warto, czy napedy się nie psują, nie ma z nimi problemów no i jeszcze jaka marka jest najlepsza i w rozsadnej cenie.



WITAM

Po pierwsz nie ma napedów które sie nie psują i to trzeba sobie zapamietać
Po drugie nie zawsze zima brama sama sie otwiera bezproblemowo szczególnie przy duzych opadach sniegu i mrozach występują problemy.
Po trzecie ceny napędów się zrównały i wszystkie marki na rynku walcza o klienta .
Link do komentarza
No to wiadomo w końcu nie ma rzeczy niezniszczalnych proste. Co do tego że nie zwsze się sama otwiera w zimie to po to jest w razie co pilot. A to że ceny sie wyrównały to tylko lepiej dla nas bo mamy tańsze napędy. A co do samego faac to kozystam i jestem zadowolony dlatego go polecam co nie zmienia faktu że są też inne dobre firmy.
Link do komentarza
Cytat

Co do tego że nie zwsze się sama otwiera w zimie to po to jest w razie co pilot.



WITAM

Jak ma pan odsnieżarke na pilota to tak icon_biggrin.gif

a powaznie w zimie nie odsniezana brama automatycznie oznacza powrót do otwierania ręcznego bramy.Nie ma napędu który jest w stanie przesunąć bramę ośnieżona i oblodzoną.Mam nadzieje że zgadzamy sie w tej sprawie tak jak w ustabilizowanych cenach automatyki bramowej beninca,came,faac,nice.
Link do komentarza
Cytat

widziałem na ALLEGRO napęd do bramy 800 kg włoskiej firmy ONDA z polską elektroniką w cenie 900 zł, to o połowę taniej niż inne napędy




WITAM

Nie rozumiem jak oficjalnie może byc sprzedawany włoski produkt z polską elektroniką i nie ma takiej firmy jak ONDA.W takiej kombinacji nie wiadomo kto daje gwarancje i na jakiej podstawie.to raczej jakas pomyłka albo wyjątek .
Link do komentarza
W tej kwestii zgadzam sie jak najbardziej. Naped do bramy ma ja przesuwać a nie odśnieżac podjazd do tego służy co innego. A co do tej firmy "Krzak" to ja bym nie brał czegoś co nie ma pewnego pochodzenia itd w swoim faac to w razie czego wiem że dzwonie do człowieka który mi to zrobi i będą części i wszystko a jak się kupi niewiadomo co niewiadomo gdzie to później ta oszczędnośc na napędzie moze sie przerodzic w dośc duże koszty napraw.
Link do komentarza
no dobrze ale potrzebuje więcej pomocnych informacji.Przeglądałem foldery i są dwa siłowniki do bramy przesuwnej
beninca ms4 do 400kg i nice robus 350kg brama może mieć na oko ze 400 kg czyli cieżar nie mały.6m długości i 1,8m wysokości.dużo sie pisze o zapasie mocy na innych forach to po co piszą w instrukcji że do 400 kg a każdy prawie pisze że za słabe moze być.?ktos mi to wyjaśni łaskawie
Link do komentarza
WITAM

waga bramy to nie wszystko i tego zazwyczaj w instrukcjach nie piszą liczy sie moment jaki będzie potrzebny do wprawienia bramy w ruch a na problemy ze startem ma wpływ wiele czynników z regóły to jakosć wykonania bram i prowadnic rozstaw wózków.Napęd zawsze dobieram u klienta , inaczej nie podejmuje sie doboru napedu nigdy nie wiadomo jaka niespodzianka czeka na montera.Dlatego tez nie polecam zakópów online.
Link do komentarza
Cytat

WITAM

waga bramy to nie wszystko i tego zazwyczaj w instrukcjach nie piszą liczy sie moment jaki będzie potrzebny do wprawienia bramy w ruch a na problemy ze startem ma wpływ wiele czynników z regóły to jakosć wykonania bram i prowadnic rozstaw wózków.Napęd zawsze dobieram u klienta , inaczej nie podejmuje sie doboru napedu nigdy nie wiadomo jaka niespodzianka czeka na montera.Dlatego tez nie polecam zakópów online.



to co umówie się z instalatorem i dam znac co mi proponował ,dzieki bardzo jeszcze sie zgłosze do pana o poradę.
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

WITAM

proponuje spisać umowe po zaakceptowaniu napedu i uzgodnic z instalatorem przeglady gwarancyjne i po gwarancyjne.




dzieńdobry
znalazłem najbardziej zaufanego mam nadzieje montera jutro przyjeżdza do mnie z umową
rozmowa toczyła się w grupie jakby dwóch firm które polecał came bx i beninca ri6e skończyliśmy na ri6e beninca
dopłace co nieco i bedę miał silniejszy od napedów 400kg o których pisałem.Przekonałem się jutro montaż.

dziękuje panu z elektrobram za fachowa pomoc.

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Trochę czasu już uzywam mojego automatu i chciał bym wyrazić swoją opinię na jego temat. Mianowicie zaczynając od montarzu trwało to wszystko kilka godzin ustawianie siły pracy wychamowań itd poza tym podłaczanie fotokomórek ipt. rzeczy. No ale już po wszystkim i po jakims tam czasie uzytkowania stwierdzam, że bardzo fajnie cąłość się sprawuje. Działa wszystko płynnie, gładko i przyjemniej, wychamowanie się przydaje brama nie tłucze os łupek ogólnie bardzo fajne rozwiązanie.
Link do komentarza
Cytat

WITAM

proponuje spisać umowe po zaakceptowaniu napedu i uzgodnic z instalatorem przeglady gwarancyjne i po gwarancyjne.



pochwale się że napęd beninca czyni swoja powinność bezbłędnie icon_smile.gif
mam pytanie jak często serwis powinien byc robiony przy napędzie .Juz umowa jest podpisana oczywiscie tylko chce zbadac jak inni to robią i za ile.

dzięki
Link do komentarza
Proponuję nie eksperymentować ... Nikt nie ma tych napędów dłużej niż 2-3 lata. To jest spory wydatek i może okazać się że tanio nie będzie jeśli trzeba póżniej i tak kupić coś lepszego ( podwójny wydatek). Jestem w branży od 10lat i nie zakładam nigdy napędów firm krzaków bo póżniej są tylko problemy. Zamiast założyć napęd i mieć spokój to trzeba jeżdzić na reklamacje ... Tylko faac, nice lub came. W ondzie za 900zł jest polska elektronika , która nie zdaje egzaminu w praktyce. Mogę coś konkretnie doradzić , ale musiałbym mieć więcej informacji o tej bramie.
pozdrawiam icon_cool.gif
Link do komentarza
Cytat

WITAM

proponuje spisać umowe po zaakceptowaniu napedu i uzgodnic z instalatorem przeglady gwarancyjne i po gwarancyjne.



Witam,

U mnie właśnie zainstalowano bramę uchylną o szerokości 3,5 m wykonaną z pełnego elementu o przekroju kwadratu 14mm patrz załączone zdjęcia. Nie mam bladego pojęcia jaki system automatyki będzie prawidłowy. W prasie i w internecie wyczytałem że śa siłowniki Nice właśnie do bram o takiej szerokości, wykonawca poleca firmę FAAC. Poradźcie bo się na tym jeszcze nie znam, ale czuję, że będę musiał i w tym temacie się rozeznać, mam nadzieję że mi pomożecie.

20081219017.jpg

20081219016.jpg

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Cytat

Witam,

U mnie właśnie zainstalowano bramę uchylną o szerokości 3,5 m wykonaną z pełnego elementu o przekroju kwadratu 14mm patrz załączone zdjęcia. Nie mam bladego pojęcia jaki system automatyki będzie prawidłowy. W prasie i w internecie wyczytałem że śa siłowniki Nice właśnie do bram o takiej szerokości, wykonawca poleca firmę FAAC. Poradźcie bo się na tym jeszcze nie znam, ale czuję, że będę musiał i w tym temacie się rozeznać, mam nadzieję że mi pomożecie.

20081219017.jpg

20081219016.jpg

pozdrawiam:

Darek



witam

to jest jednoskrzydłowa tak?

brama jest schludnie wykonana ale jest mały problem ślusarz nie przewidział poprzeczki poziomej do zainstalowania napedu.Napędu na dole montować nie polecam z doświadczenia wiem że to głupota nie raz się o tym przekonałem.jak jest to jedno skrzydło to polecam came ati do 5m i elektrozaczep (MUSOWO)przydała by się centralka ze spowalnianiem żeby uniknąć trzaskania przy zamykaniu.Odboje gumowe przy otwieraniu żeby nie rozwalic klinkieru.Dwie linie foto jak jest fundusz to polecam jak nie to min jedna linia foto.

pytanie : fundament jest pod całą bramą czy tylko pod słupy?
Link do komentarza
Cytat

witam

to jest jednoskrzydłowa tak?

brama jest schludnie wykonana ale jest mały problem ślusarz nie przewidział poprzeczki poziomej do zainstalowania napedu.Napędu na dole montować nie polecam z doświadczenia wiem że to głupota nie raz się o tym przekonałem.jak jest to jedno skrzydło to polecam came ati do 5m i elektrozaczep (MUSOWO)przydała by się centralka ze spowalnianiem żeby uniknąć trzaskania przy zamykaniu.Odboje gumowe przy otwieraniu żeby nie rozwalic klinkieru.Dwie linie foto jak jest fundusz to polecam jak nie to min jedna linia foto.

pytanie : fundament jest pod całą bramą czy tylko pod słupy?



Witam,

Dzięki za odpowiedź!. Tak to jest brama jednoskrzydłowa - 3,5m. Wykonawca twierdzi, ( bo sam też to wykonuje), że mechanizm siłownika będzie mógł zamocować do jednej z tych dwóch poziomych poprzeczek, twierdzi, że to nie problem, bo nie działają tam duże siły, sprawdziłem brama rzeczywiście bardzo lekko się otwiera. Fundament chciałem wykonać pod całą bramą, ale w czasie prac panowie wykopali doły pod słupy i po przedyskutowaniu z wykonawcą stwierdzili, że nie jest to konieczne ( ja o tym nie byłem i w dalszy ciągu nie jestem do końca przekonany). Fundament słupa nośnego ( ten z zawiasami bramy) jest wylany na dużej głębokości bezpośrednio pod fundamentem ( jest po niego podlany i przezbrojony) granicznego z sąsiadem ogrodzenia. Ponadto słup jest w trzech miejscach przyłapany do słupka tego ogrodzenia. Nie wiem czy to wystarczy, ale zgodziłem się na takie rozwiązanie. Okaże się w praniu. Co o tym sądzisz?.
Jeśli chodzi o siłowniki, to wiem, że Nice ma dobrą renomę a o came ati to w ogóle nie słyszałem. Chcę wykonać automatykę bramy powiązaną z automatyką drzwi garażowych Hormann 5m, których producenta automatyka jest dla mnie za droga.

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Dzięki za odpowiedź!. Tak to jest brama jednoskrzydłowa - 3,5m. Wykonawca twierdzi, ( bo sam też to wykonuje), że mechanizm siłownika będzie mógł zamocować do jednej z tych dwóch poziomych poprzeczek, twierdzi, że to nie problem, bo nie działają tam duże siły, sprawdziłem brama rzeczywiście bardzo lekko się otwiera. Fundament chciałem wykonać pod całą bramą, ale w czasie prac panowie wykopali doły pod słupy i po przedyskutowaniu z wykonawcą stwierdzili, że nie jest to konieczne ( ja o tym nie byłem i w dalszy ciągu nie jestem do końca przekonany). Fundament słupa nośnego ( ten z zawiasami bramy) jest wylany na dużej głębokości bezpośrednio pod fundamentem ( jest po niego podlany i przezbrojony) granicznego z sąsiadem ogrodzenia. Ponadto słup jest w trzech miejscach przyłapany do słupka tego ogrodzenia. Nie wiem czy to wystarczy, ale zgodziłem się na takie rozwiązanie. Okaże się w praniu. Co o tym sądzisz?.
Jeśli chodzi o siłowniki, to wiem, że Nice ma dobrą renomę a o came ati to w ogóle nie słyszałem. Chcę wykonać automatykę bramy powiązaną z automatyką drzwi garażowych Hormann 5m, których producenta automatyka jest dla mnie za droga.

pozdrawiam:

Darek



WITAM

dwie poziome poprzeczki to jak sie domyslam płaskowniczek 20x4 czy profil 20x20x2 ?
nie chcę tu wystawiac opini na wyrost ale nie odważył bym sie na mocowanie siłownika w tych miejscach .Napewno znajdzie się monter który to zrobi.Skrzydło bramy 3,5 m musi być odpowiednio dociskane szczególnie przy sporych wiatrach gdzie mimo braku pełnego wypelnienia będzie stawiać opór równierz.Podejrzewam że wstawi ktos tam blache kwadrat i połaczy dwie poprzeczki ze sobą.
Link do komentarza
Cytat

WITAM

dwie poziome poprzeczki to jak sie domyslam płaskowniczek 20x4 czy profil 20x20x2 ?
nie chcę tu wystawiac opini na wyrost ale nie odważył bym sie na mocowanie siłownika w tych miejscach .Napewno znajdzie się monter który to zrobi.Skrzydło bramy 3,5 m musi być odpowiednio dociskane szczególnie przy sporych wiatrach gdzie mimo braku pełnego wypelnienia będzie stawiać opór równierz.Podejrzewam że wstawi ktos tam blache kwadrat i połaczy dwie poprzeczki ze sobą.



Witam,

Dzięki za odpowiedź, będę pamiętał o wskazówkach.

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 6 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 5 miesiące temu...
To ja tu sie dopytam, czy naped Nice Robus 600 albo 1000 jest odpowiedni do bramy przesuwnej. Brama jest ciezka od cholery bo raz mi spadla;D i mielismy prolblem co by ja na te roleczki wepchnac. Szerokosc 6m(swiatlo wjazdu) plus 3m takiego ogonka dociazajacego lacznie ma 9m. I wazy ok 500 do 600kg. lepiej mocniejszy naped czy taki do 600 wystarczy ktos moze polecic ze dziala.
Link do komentarza
Cytat

To ja tu sie dopytam, czy naped Nice Robus 600 albo 1000 jest odpowiedni do bramy przesuwnej. Brama jest ciezka od cholery bo raz mi spadla;D i mielismy prolblem co by ja na te roleczki wepchnac. Szerokosc 6m(swiatlo wjazdu) plus 3m takiego ogonka dociazajacego lacznie ma 9m. I wazy ok 500 do 600kg. lepiej mocniejszy naped czy taki do 600 wystarczy ktos moze polecic ze dziala.



Witam!

Do bramy o wadze ok. 600 kg należy zastosować siłownik co najmniej Robus 1000 lub silniejszy. Waga bramy jest jednym z kilku czynników wyznaczającym model siłownika.

Należy wziąć pod uwagę jeszcze jakość wózków, wykonanie bramy i montaż bramy, te czynniki wpływają na opory ruchu bramy. Dodatkowo należy uwzględnić dodatkowe opory w zimę (przymarzanie bramy).

Jarosław Zdziebłowski
Nice Polska Sp. z o.o.
Serwis
Link do komentarza
Cytat

Witam!

Do bramy o wadze ok. 600 kg należy zastosować siłownik co najmniej Robus 1000 lub silniejszy. Waga bramy jest jednym z kilku czynników wyznaczającym model siłownika.

Należy wziąć pod uwagę jeszcze jakość wózków, wykonanie bramy i montaż bramy, te czynniki wpływają na opory ruchu bramy. Dodatkowo należy uwzględnić dodatkowe opory w zimę (przymarzanie bramy).

Jarosław Zdziebłowski
Nice Polska Sp. z o.o.
Serwis


A gdzie mogę znaleść takie dane?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Brama powinna być zamontowana w poziomie.
Automat ma za zadanie pokonać bezwładność ciężaru bramy i opory toczenia.
Oznacza to że bez względu na producenta automatu żaden automat nie będzie przystosowany do takiej bramy.
Siłownik do dużej bramy nie do końca rozwiązuje problem.
Oczywiście jeśli nie można poprawić montażu bramy to innego wyjścia nie ma jak zastosować siłownik do większej bramy.
Trzeba jednak liczyć się z tym że, zużycie siłownika będzie szybsze.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem więc cześć icon_smile.gif. Chciał bym zapytać Was o zdanie mam juz całe ogrodzenie itd ale chciał bym załozyć sobie jakiś naped do bramy bo zwłaszcza teraz gdy zbliza się jesień i zima takie udogodnienie może być bardzo przydatne. I chciał bym się sowiedzieć czy warto, czy napedy się nie psują, nie ma z nimi problemów no i jeszcze jaka marka jest najlepsza i w rozsadnej cenie.



Każdy napęd może się zepsuć i każdy producent/dystrybutor bedzie zapewniał że, jego towar się nie psuje albo, że jest najmniej awaryjny. Rozpatrując markę i awaryjności najlepiej zorientować się czy jest serwis danego automatu, jakie są ceny i dostepność części. Ale przy wyborze automatu najlepiej porównywać konkretne modele siłowników a nie marki tych automatów. Ceny są różne, ale - tak jak wyżej - lepiej porównywać ceny konkretnych siłowników.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
  • 7 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

podbije temat.

Interesuje mnie napęd do garażu jaki i do bramy dwuskrzydłowej, i tutaj nie ma problemów.
Chciałbym aby te napędy podawały mi np informacje o aktualnym stanie bramy, tak aby można było to podpiąć pod IB.
Czyli z dodatkowymi funkcjami icon_smile.gif




Mam bramę dwuskrzydłową i zamontowałem sobie napęd BENINCA bob/bob24. Szybko udało się go zamontować, bo jest łatwy w obsłudze. Chodzi cicho, nic się z nim nie dzieje. Myślę, że to był dobry zakup, nie żałuję icon_smile.gif Lepiej kupić coś, co się nie będzie psuło, niż oddawać do naprawy, nawet jeśli jest na gwarancji ;)
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
wielki szu powiedz jak ci się sprawdza ten bob?? na wiosnę będę robił na działce ogrodzenie i chciałbym kupić nową bramę, zainstalować taki system przesuwny. strasznie się nakręciłem na te przesuwne, może dlatego że nigdy takiego nie miałem a jednak wydaje mi się sporym udogodnieniem.
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

wielki szu powiedz jak ci się sprawdza ten bob?? na wiosnę będę robił na działce ogrodzenie i chciałbym kupić nową bramę, zainstalować taki system przesuwny. strasznie się nakręciłem na te przesuwne, może dlatego że nigdy takiego nie miałem a jednak wydaje mi się sporym udogodnieniem.


Wielki szu nie wiadomo kiedy Ci odpowie, bo:
"Ostatnio widziany: 1.10.2013, 07:25"
icon_confused.gif
Może do wiosny się pokaże icon_rolleyes.gif

Wyślij mu zapytanie przez jego profil, może odpowie... Edytowano przez stach (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Taki stary wątek, jak go odnalazłeś? icon_biggrin.gif Jestem, nie trzeba do mnie pisać prywatnie icon_smile.gif raz na jakiś czas zaglądam na forum icon_smile.gif Co to napędu, zdanie podtrzymuję nic się w tej kwestii nie zmieniło, nadal uważam że dobrze się sprawdza, działa jak należy, bezawaryjny. Plusem jest też to, że kupujesz te napędy u dystrybutora więc zachowana jest gwarancja od producenta. a wiadomo, z gwarancją pewniej jest icon_smile.gif Generalnie polecam. A to chcesz kupić ten model? Czy dopiero szukasz i rozeznajesz się na rynku?
Link do komentarza
no właśnie robię rozeznanie, patrzę jakie ceny, czytam opinie i szczerze powiedziawszy im bardziej się w to zagłębiam, tym bardziej nie wiem na co się zdecydować. ten bob mnie zainteresował dlatego się tak o niego dopytuję.

retrofood, dzięki, ale tam strasznie fachowo jest, trochę za mądrze jak dla mnie
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...