Skocz do zawartości

ocieplenie stropu drewnianego


mka

Recommended Posts

Dzisiaj rozpocząłem ocieplenie stropu drewnianego.
Usunąłem warstwe gliny (polepe) ściagnąłem górne odeskowanie przybite do krokwi(od spodu do krokwi przybite sa deski otynkowane na trzcinie)
I teraz nasuwa sie pytanie jak ułozyc folie paroszczelną-
czy?ułozyc ja do krokwi do czoła
czy?ułozyc ja aby nachodziła na krokwie
Prosze o porade
Link do komentarza
Widze ze nikt niezna odpowiedzi na moje pytanie!!!
Przegladajac rózne stronki na temat ocieplenia stropów drewnianych natknąłem sie na taką odpowiedź tylko czy to bedzie dobre rozwiązanie????




KOD
Chciałbym ocieplić strop w parterowym starym domu z poddaszem. Poddasze jest nie ogrzewane i nie użytkowe, lecz belki nośne stropu są przykryte deskami (taka niby podłoga). Chcąc zrobić to najprościej myślę o położeniu wełny mineralnej na tych deskach. Problem tylko jaką wełnę powinienem wybrać i czy konieczna jest jakaś paroizolacja. Zaznaczam, że dach jest z Onduliny na łatach drewnianych, nie izolowany ani ocieplany, więc istnieje duża wymiana powietrza na poddaszu. W zasadzie przy ocieplaniu poddasza zaleca się izolację paroszczelną od dołu, ale czy wtedy nie nastąpi zawilgocenie desek tej niby podłogi, a później również belek nośnych i w końcu płyt gipsowych sufitu w pomieszczeniach poniżej?

Proszę zastosować płyty wielkowymiarowe występujące w postaci zrolowanej o handlowej nazwie Toprock. Płyty należy położyć bezpośrednio na istniejących deskach. Nie należy stosować w tym przypadku żadnej folii paroizolacyjnej pomiędzy deskami a izolacją, w celu zapewnienia odpowiedniej paroprzepuszczalności przegrody. Łączna grubość izolacji powinna wynosić 22 cm. Proponuję zastosować układ dwuwarstwowy np. 10 cm + 12 cm w mijankę.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Cytat

Dzisiaj rozpocząłem ocieplenie stropu drewnianego.
Usunąłem warstwe gliny (polepe) ściagnąłem górne odeskowanie przybite do krokwi(od spodu do krokwi przybite sa deski otynkowane na trzcinie)
I teraz nasuwa sie pytanie jak ułozyc folie paroszczelną-
czy?ułozyc ja do krokwi do czoła
czy?ułozyc ja aby nachodziła na krokwie
Prosze o porade



Szanowny Panie!
Ja stanąłem dzisiaj przed takim samym problemem, czy może Pan podzielić się ze mną informacją o sposobie w jaki Pan ostatecznie rozwiązał ten problem?
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...