Skocz do zawartości

Brak planu zagospodarowania terenu


A-cha

Recommended Posts

Chcę kupić dużą działkę ok 3000m (w atrakcyjnej cenie)na terenie nie objętym planem zagospodarowania terenu. Działka z trzech stron otoczona jest nowymi domami a w urzędzie nie robią problemu z wydaniem warunków zabudowy( nawet na 2 domy).
Na działkę oczywiście biorę kredyt. Moim zamiarem było podzielić działkę na 2 części i drugą sprzedać, bo budowa domu to jednak spore koszty. I tu problem - bez planu zagospodarowania nie mogę podzielić działki!( tak mi powiedzieli w urzędzie) , a plan przewidują za rok do dwóch lat przy "dobrym układzie gwiazd" icon_wink.gif
Pytanie 1: jak sensownie rozwiązać sprzedaż drugiej połowy (współwłasność??? i co to dokładnie jest?), bo bez tego zabraknie mi pieniędzy na dokończenie budowy.
Pytanie 2: czy starać się o warunki zabudowy od razu na 2 domy czy tylko na swój?

Może ktoś z Was był już w takiej sytuacji - jakieś pomysły ?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
u mnie w starostwie to było tak: wystąpiliśmy z drugim chętnym do kupna części działki o warunki zabudowy, jak już powstały dwie decyzje o WZ na jedną działkę określające w załączniku graficznym na których częściach działki który dom powstanie, to geodeta zrobił odpowiednio podział i został on przez urząd przyjęty. Długo to trwało (pół roku) ale udało się,
Ale powiem szczerze, że zauważyłam czytając forum, że różnie jest interpretowane prawo w różnych urzędach
Link do komentarza
Najlepiej będzie wystąpić o wydanie warunków zabudowy na dwa domy, gdyż po wprowadzeniu planu zagospodarowania warunki mogą się zmienić i pozostała część działki nie koniecznie pozostanie "budowlaną". Oczywiście trzeba uzyskać pozwolenie na budowę drugiego domu przed wejściem MPZP, gdyż w tym momencie automatycznie tracą ważność warunki zabudowy.

Późniejszy podział na dwie niezależne działki z pewnością będzie łatwiejszy, gdy będą wydane pozwolenia na budowę.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...