Skocz do zawartości

ocieplanie fundamentu


Recommended Posts

Proszę o pomoc w nastepujacym temacie.

Proszę o poradę. Mam dylemat jaki materiał na ściany. Chcę budować z "30" gazobeton SOLBET lub POROTHERM i na to izolacja "12". Spoiny do SOLBETU z kleju cienkowarstwowe i gotowe nadproża firmowe, to samo z POROTHERMEM ciepła zaprawa i gotowe nadproża. Może ktoś budował z tych materiałów to bardzo proszę o zamieszczanie swoich uwag.
Link do komentarza
Cytat

Proszę o pomoc w nastepujacym temacie.

Zaczynam budowę domu i będę wykonywał fundamenty. Fundament będzie lany w rodzimym gruncie w rowach 40 - 45 cm na głebokość 120cm. Następnie będzie wykonany poziom zera cokół tzn. pięć bloczków betonowych na uprzednio zalany fundament. Jak ocieplić fundament zalany w gruncie rodzimym a nastepnie cokół. Bardzo proszę o fachwe porady.



To w takim razie jeżeli masz cokół poniżej poziomu gruntu to możesz ocieplić tylko cokół czyli te pięć bloczków betonowych. pamiętaj o podłożeniu pod cokół izolacji - papa lub folia. Ja u siebie ocieplałam do ławy fundamentowej same bloczki 1m wysokości AQUA-STYR, wyszło ok 700zł za 50m obwodu.
Link do komentarza
Cytat

Proszę o pomoc w nastepujacym temacie.

Zaczynam budowę domu i będę wykonywał fundamenty. Fundament będzie lany w rodzimym gruncie w rowach 40 - 45 cm na głebokość 120cm. Następnie będzie wykonany poziom zera cokół tzn. pięć bloczków betonowych na uprzednio zalany fundament. Jak ocieplić fundament zalany w gruncie rodzimym a nastepnie cokół. Bardzo proszę o fachwe porady.



Odkopać, otynkować, ocieplić.
Kupa forsy i roboty.
Link do komentarza
Cytat

To w takim razie jeżeli masz cokół poniżej poziomu gruntu to możesz ocieplić tylko cokół czyli te pięć bloczków betonowych. pamiętaj o podłożeniu pod cokół izolacji - papa lub folia. Ja u siebie ocieplałam do ławy fundamentowej same bloczki 1m wysokości AQUA-STYR, wyszło ok 700zł za 50m obwodu.



dzięki za radę ale ja cokół będę miał tylko powyżej pozomu gruntu czyli 60 cm (5 bloczków) od ziemi na części mieszklanej a 24 cm (2 bloczki) na części garażu. Poniżej będzie beton. Słyszałem że należy wtedy co najmnej 50 cm fundamentu odkopać i ocieplić steropianem
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...