Skocz do zawartości

Wentylacja w pokoju - co wybrać?


janosh

Recommended Posts

Witam!

Kończę walkę z pokoikiem. Podłoga wylana, ściany częściowo z nowym tynkiem, pomalowane. Ściany nie podcinałem (za dużo roboty a cegły były suche jak pieprz więc chyba nie było sensu). Tylko boję się ze zimą znowu wejdzie pleśń na ściany a doszedłem do wniosku że to brak wentylacji. Pokoik 2,5 x 5 m, okno plastik, na samym końcu domu (rys.). I tu pytania:

1. Dać nawiewnik w okno (jaki?),
2. wykuć dziurę do komina i wstawić kratkę, (planuje w przyszłości rozebrać jednak komin ale...)
3. oba rozwiązania jednocześnie?
4. Jakaś inna możliwość?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

"... cienkie rurki przy podłodze jako boczne odejście od grzejnika."



Dzięki za zainteresowanie tematem icon_smile.gif

Myślałem już o czymś takim, żeby podłączyć do grzejnika rurę alupex i puścić przy podłodze tylko nie wiem czy one też dobrze oddają ciepło czy lepiej pokombinować z miedzianymi? Na razie podłączyłem dwa wiatraczki z zasilaczy komp. we "wrażliwych" miejscach, ściany ładnie schną, no ale na dłuższą metę sie nie nada...
Link do komentarza
Spróbuje z tymi rurkami.

Tylko zastanawia mnie jeszcze ten zaduch w pokoiku pomimo, że okno tyle godzin otwarte. Może kratka w kuchni nie daje sobie rady żeby wyciągnąć powietrze z pokoiku. Poważnie zastanawiam się nad zrobieniem kratki w pokoiku tylko chcę usłyszeć Waszą opinie na ten temat, czy druga kratka może spowodować że z tej w kuchni może powietrze się cofać? I jeszcze pytanko - w tym szybie gdzie w kuchni jest kratka to w piwnicy też jest otwór na kratkę. Czy to osłabia ciąg w kuchni?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...