Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
przemty

Budowa domu

Recommended Posts

Witam.
Jestem tu po raz pierwsze wiec przepraszam jeżeli pisze w złym dziale.
Oto moja sprawa: mam działkę 10 arów i druga (obok mojej) 6 arów ma przepisać na mnie ojciec i na tych dwóch działkach chce postawić dom. Działka znajduje się na obszarze wiejskim i jest klasy (czy jak to się nazywa) RIIIb, rolna i w planie zagospodarowania przestrzennego nie jest przeznaczona pod zabudowę mieszkalną.
Chcąc uzyskać (pozytywnie) warunki zabudowy i pozwolenie na budowę co muszę zrobić?? Czy wogóle jest szansa aby na działce nie przeznaczonej pod budowę jest możliwość wybudowania domu?? Słyszałem coś o opcji zabudowy siedliskowej...
Byłbym wdzięczny za proste i dokładne wyłożenie mi co zrobić aby takie dokumenty uzyskać...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grunty rolne nieprzewidziane w planie zagospodarowania pod zabudowę nie mogą być wykorzystywane jako działki budowlane. Jedynie w przypadku dopuszczenia w planie zabudowy siedliskowej, można będzie postawić budynki związane z prowadzonym gospodarstwem rolnym (w tym budynek mieszkalny) pod warunkiem, że właściciel jest rolnikiem dysponującym gruntem o powierzchni nie mniejszej niż 1 ha, lub przy zabudowie rozproszonej - powierzchnią przynajmniej średniego gospodarstwa w gminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Grunty rolne nieprzewidziane w planie zagospodarowania pod zabudowę nie mogą być wykorzystywane jako działki budowlane. Jedynie w przypadku dopuszczenia w planie zabudowy siedliskowej, można będzie postawić budynki związane z prowadzonym gospodarstwem rolnym (w tym budynek mieszkalny) pod warunkiem, że właściciel jest rolnikiem dysponującym gruntem o powierzchni nie mniejszej niż 1 ha, lub przy zabudowie rozproszonej - powierzchnią przynajmniej średniego gospodarstwa w gminie.odnośnie zabudowy siedliskowej to z tego co wiem aby postawić muszę mieć ziemie(własny kawałek na ktorym postawie dom) oraz rolną niekoniecznie z zabudową odpowiadającą średniej wielkości gospodarstwa w danej gminie (u mnie 3 ha) i posiadanie ziemi może być na drodze dzierżawy na 10 lat, dodatkowo ziemia nie musi znajdować się w danej miejscowości co budowany dom. Budując dom wg. zabudowy siedliskowej muszę postawić także budynek gospodarczy którym może byc garaz...
Czy wszystko się zgadza czy może w którymś miejscu jestem w błędzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teoretycznie jest ok., ale lokalizację siedliska ustala miejscowy plan zagospodarowania. Jeśli nie dopuszcza on na tym terenie zabudowy siedliskowej to starostwo nie wyda pozwolenia na budowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×