Skocz do zawartości

droga dojazdowa - plan zagosp. przest.


Recommended Posts

Kupując dzialkę w planie zagospodarowania przestrzennego nie miałam dojazdu do drogi publicznej - między moją działką a drogą publiczną jest działka, której właścicielem jest gmina. przed zakupem gmina na piśmie poinformowała mnie że prowadzone są prace mające na celu wprowadzenie zmian do obowiązującego planu zagosp. przest. i jednym z elementów, który ma ulec zmianie, to zapewnienie mojej działce dostępu do drogi publicznej.
W tym samym czasie uzyskałam z urzędu miasta wyrys z mapy ewidencyjnej z którego wynika, że sąsiaduję z 3 stron z prywatnymi właścicielami działek, a z jednej strony z działką gminną oznaczoną symbolem dr (droga) która z drogą publiczną tworzy jedną całość - co umożliwia mi i innym pojazdom obsługujący w przyszłości moją posesję dogodny dojazd, a także wykonanie niezbędnych manewrów. taka sama sytuacja jest na mapce dla celów informacyjnych którą uzyskałam z urzędu miasta, na której naniesione są przyłącza (kanaliza, gaz...)
Teraz gmina wystawiła projekt miejscowego planu zagosp. przest. z którego wynika, że sąsiaduję z działką gminną oznaczoną nie jak poprzedni było symbolem dr, ale up (urzyteczności publicznej) i wytyczony jest tylko wąski pasek dojazdowy do drogi publicznej, uzyskałam też inf. ustną (gdyż jest to dopiero projekt) że na ten kawałek ma być ustanowiona służebność.
Proszę o pomoc
zostało już mi mało czasu, ale wiem że mogę złożyć uwagi w formie pisemnej do tego projektu
co mam zrobić i czy mam jakieś szanse, abym miała dojaz do mojej działki przez cała działkę gminną, która się łączy z drogą publibzną jak to wynikaz mapy ewidencyjnej - abym miałą konfortowy dojazd
z góry dziękuję
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...