Skocz do zawartości

Co sądzicie nt. silki


Gość

Recommended Posts

Napewno nie warto, zbyt dużo kasy w reklemie. Silka do doskonały przewodnik cieplny, jeżeli dasz od środka grubą wełnę z folią to będzie OK. Jak ocieplsz to silka odprowadzi cipło do ziemi pod dom a zatrzyma tylko wilgoć z powitrza.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Napewno nie warto, zbyt dużo kasy w reklemie. Silka do doskonały przewodnik cieplny, jeżeli dasz od środka grubą wełnę z folią to będzie OK. Jak ocieplsz to silka odprowadzi cipło do ziemi pod dom a zatrzyma tylko wilgoć z powitrza.


No nie!!!!!!!!!!!!! Muszę jakoś zareagować na ten post!!!!!!!!!!!!! Co za bzdury!!!!!!!!!!
W razie wątpliwości zajrzyj do wątku
Jak budować SILKĄ?
Link do komentarza
Mażesz stawiać i z granitu byle byś izolował. Min 20 cm wełny i folia od środka. ja daję 30 cm. Niedługo i u nas trzęba będzie zejśc poniżej 40 kWh na metr kw. rocznie. Przecież nie budujesz domu na 3-4 lata! Poczytaj RT-2000 czy R-2000. Nie pisałem o silce jako cegle bo to materiał konstrukcyjny a nie izolacyjny. Piałem o Silce jako firmie, która daje złe technologie, proponuje ocieplać na zewnętrz. Sciana taka odprowadza ciepło pod dom, bo nie zamkniesz izolacji w ścianie i podłodze, masa utrudnia sterowanie i musi być mokra, bo ściana oddycha a punkt rosy jest w środku. Domy takie zyżywają powyżej 150 kWh/m2/rok. Jeżeli zanasz inną fizykę to chętnie podyskutuję 022 5591081
Link do komentarza
PAnie T.B, też uważam, że budujemy na wiele, wiele lat... tez uważam, że cegła powinna pełnić jedynie funkcje konstrukcyjne a nie izolacyjne ( do tego są inne materiały). jedyne co nas różni to sposób izolacji. proponuje Panu zostawić na kilka sezonów gazobeton zailozowany od wewnatrz. powodzenia. a tak poważnie: proszę przytoczyć obowiązującą polską norme lub odpowiednie warunki techniczne w których mowa jest o izolowaniu ścian w budownictwie mieszkaniowym od wewnątrz icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Głównie ze względu na trwałość i zdrowie izoluje się od środka...


Co za bzdury.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Gdzie to wyczytałeś?
Cytat

... SKANSKA w swoich blokach np. na ul. Galopu w W-wie daje min 18 cm wełny z folią...


SKANSKA nie buduje na ulicy GALOPU ale Osiedlu nazywa się Galopu i jest w W-awie Mokotów przu ulicy Puławskiej 270.
Link do komentarza
Nie wiem czy piszę nie niezrozumiale, ale ul. Galopu w Warszawie znajduje się w okolicy torów wyścigów konnych , osiedle "Galopu " to druga strona Warszawy tam przyznaje nie byłem, ale z bloków na ul. Galopu ukończonych parę lat temu mam nawet przekroje.
Link do komentarza
Szanowny Panie Wakmen są trzy grupy budujących w kolejności liczebności:
-budujący jak zawsze i nie przejmujący się kosztami ekploatacji
-obniżający koszty eksploatacji 2-4 razy przez drogie technologie ciepłownicze np. super piece, pompy ciepła, kolektory słoneczne itp.
-obniążający koszty 4-6 razy przyz izolację i wentylację. E<40 kWh/m2/rok
Kiedyś można było dyskutować teraz już wiadomo do kogo należy przyszłość.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Czy kanadyjczyk to dobrze zaizolowany dom? Kanadyjczyk to konstrykcja ściany. A izolacja to termos plus wentylacja. Chyba wszystko mozna źle zrobić jak się zrobi jedną rzecz w systemie źle.
Panie NOTO Pan popatrzy na ciekawą, rzecz jeśli chodzi o zrozumienie izolacji, na kazdym forum i w rozmowach prywatnych, odpowiedzi na trzy pytania:
-jak masz dom izolowany? odp. (zawsze) z czego składa się sciana.
-gdzie najwięcej ucieka ciepło? odp. (zawsze) dachem.
-gdybyś musiał przenocować zimą w namiocie, daję ci styropianowe płyty, gdzie dajesz ich najwięcej? odp. (zawsze) pod spód.
Dlatego przekonałem się (nie bez udziału TB) ze w termosie nie ma średniej izolacji, tu grubiej tam cieniej, nie ma mostków termicznych i MUSI być skuteczna wentylacja dla komfortu i zdrowia.(czyli audyt to brednie)
Sorry za tą scjologię.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...