Skocz do zawartości

Zalewanie nadproży


Recommended Posts

Doradźcie.
Buduję samodzielnie i przyszedł czas na nadproża, zdecydowałem się na kształtki U (Gazobeton) i zbrojenie, ale pojawił się problem (?). Otóż do zalania tego potrzeba niecały 1m3 betonu B20, sam tego nie ukręcę, pompy nie będę brał bo za drogo, musiałbym zamówić gruchę z taką niewielką ilością i nosić wiadrami. Czy można taki beton wylać np. na folię do jakiegoś dołu i stamtąd ponosić, w jakim czasie musiałbym to zrobić żeby to miało sens? Może jakieś inne sprytne rozwiązanie?

pozdrawiam
MK
Link do komentarza
Cytat

Wiadomo, że beton z gruchy jest lepszy od tego z betoniarki. Pytanie czy ktoś przywiezie ci na budowę 1m3 betonu ??
B20 dość szybko wiąże, u mnie po zalaniu ław można było chodzić po nim po upływie 90 min. Ja proponuję wymieszać to w betoniarce, to raptem jakieś 10 betoniarek.


W gruszce zostaje i tak ok. 0,5 m3 betonu (dowiedz się u sprzedawcy). Weź z opóźniaczem wiązania więcej i będziesz spał spokojnie , ze masz dobry beton (wylejesz na folię i bedziesz nosił np. wiadrami).
Link do komentarza
Cytat

Doradźcie.
Buduję samodzielnie i przyszedł czas na nadproża, zdecydowałem się na kształtki U (Gazobeton) i zbrojenie, ale pojawił się problem (?). Otóż do zalania tego potrzeba niecały 1m3 betonu B20, sam tego nie ukręcę, pompy nie będę brał bo za drogo, musiałbym zamówić gruchę z taką niewielką ilością i nosić wiadrami. Czy można taki beton wylać np. na folię do jakiegoś dołu i stamtąd ponosić, w jakim czasie musiałbym to zrobić żeby to miało sens? Może jakieś inne sprytne rozwiązanie?

pozdrawiam
MK



Najchętniej to rzeczywiście bym to zrobił samemu,pytanie czy beton takiej jakości będzie wystarczający na nadproże? I właściwie jakie proporcje składników w takim wypadku zastosować żeby to było przynajmniej zbliżone wytrzymałością do B20?

www.muratordom.pl/budowa-i-remont/sciany-zewnetrzne/przepis-na-beton,6325_4790.htm
Przepis na beton B15. Wystarczy? Czy mógłbym tak również wykonać monolityczny słup betonowy 24x24 podpierający podciąg wewnątrz domu?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...