Skocz do zawartości

budowa bliżniaka, wąska działka, umowa z sąsiadem


Recommended Posts

Witajcie,
Mam okazję kupić działkę uzbrojoną w dobrym miejscu w Warszawie, na tej działce stoi już piwnica zbudowana w latach 80tych. Właściciel stracił pozwolenie na budowę bo jej nie dokończył w terminie natomiast sama piwnica jest wykończona i zaadoptowania na cele mieszkaniowe. Doprowadzono do niej wodę z sieci miejskiej, kanalizację i prąd. Gaz w ulicy. Piwnica składa się z dwóch pokoi, kuchnia i garaż na 1 samochód. Działka jest bardzo wąska , bok od ulicy: 10,5mx26m. piwnica `jest częścią bliźniaka który również nie jest wybudowany ale sąsiad zamierza w ciągu najbliższych lat też coś postawić nad swoją( również sama piwnica), dodam że każda piwnica z działką posiada swoją księgę wieczystą. Wymiary piwnicy ze strony ulicy 6mx10,5m i tylko w takich wymiarach można budować do góry. Z głowy będę miał koszty fundamentów i ścian podziemnych i wykończenie piwnicy. Załatwić jednak od nowa trzeba pozwolenie na dobudowę. Sprawy które najbardziej mnie zastanawiają to:

1. Czy ja mogę zamówić projekt niezależnie od sąsiada czy raczej projekt który przedstawia się gminie na pozwolenie musi zawierać plan dla obu połówek domu w lustrzanym odbiciu? Zaznaczam, że pierwotny projekt na podstawie którego została zbudowana ta piwnica był projektem obu połówek domu w lustrzanym odbiciu .

2. Jeśli się okaże że dobudowa mojej części jest niezależna od planów i decyzji sąsiada to jednak pozostają niektóre kwestie konieczne do uzgodnienia jak np. ściana środkowa budynku która będzie wspólna, jeśli ja zamierzam coś wkrótce postawić a on raczej nie ma zamiaru budowy teraz to jak mogę ocieplić ścianę wspólną styropianem? a przecież on prędzej czy później będzie chciał budować przy tej ścianie. Czy ja sam mam ją budować czy sąsiad ma obowiązek uczestniczyć w koszty budowy tej ściany?

3. Jeśli dom będzie miał 6 m szerokości z zewnątrz to jaka będzie jego szerokość w środku, 5m? jaka technologia sprawdzona pozwala zaoszczędzić na grubości ścian?

4. Za ile można dokończyć budowę tego domu mając na uwadze ze dom będzie miał wymiary jak wymiary piwnicy, parter: (salon , kuchnia, mały pokój, łazienka) i piętro: (trzy sypialnie, łazienka i garderoba) w sumie 128 mkw (bez tej piwnicy), materiał najlepiej pustak ceramiczny chyba że radzicie inaczej, najważniejszy dla mnie żeby dom był ciepły, zdrowy. Dach prosty dwuspadowy z blachy. Wykończenie standardowe. Bardzo proszę o rady w tej kwestii, czy widzicie większych problemów w tym?
Jakie macie sugestie?
Bardzo Dziękuję
hazyac.pl
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...