Skocz do zawartości

koszt przylaczy mediow


euralia

Recommended Posts

Witam!
Chcemy kupic dzialke,ale nie ma zadnych mediow doprowadzonych do dzialki,zanajduja sie one po drugej stronie drogi asfaltowej,czy mozecie napisac jakie koszty musze poniesc aby doprowadzic wode,gaz i prad do tej dzialki i ile jeszcze beda wynosic koszta przylaczy tego do domu?.Wiem,ze moge to znalezc w internecie,ale chcialbym miec to wszystko w jednym miejscu,jesli ktos bedzie tak uprzejmy to bede bardzo wdzieczna za odpowiedz
Link do komentarza
Jeżeli chodzi o prąd to ok 2000-3000zł, przylączenie wody i kanalizacji jest uzależnione od kilku czynników np. odległości działki od sieci, od tego, czy wodociąg lub kanalizacja leżą na drodze gminnej czy prywatnej, od liczby sąsiednich domów, chcących również się podłączyć do sieci itd. Niema jednej ustalonej kwoty za podłączenie się. Może się on kształtować od kilku aż po kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Przyłączenia gazu też może być różne. Nie ulega jednak wątpliwości, iż koszt przyłącza gazowego jest najwyższy. Alternatywą dla sieci gazowej jest zakup zbiornika np. na gaz płynny.
Link do komentarza
Dzieki za odpowiedz,dowiedzialm sie ,ze woda i gaz sa ooddalone o 20 m od dzialki,a prad jest na dzialce,tylko tyle,ze trzeba bedzie sie przekopywac przez droge,jest to droga gminna,obok mojej dzialki jest jeszcze trzy do ktorych trzeba bedzie dociagnac media,wiec mam nadzieje,ze nie beda to jakies kolosalne kwoty.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Nie będę zaczynał nowego tematu bo jest już ich wystarczająco. Na działce (tej mniejszej, zaznaczonej na zdjeciu kolorem żółtym) planuję postawić domek. Wszystkie niezbędne media (prąd, woda, kanalizacja telefon) są w ulicy - zaznaczyłem kolorem niebieskim. Prosiłbym przybliżony koszt podłączenia. Moc dla energi elektrycznej dla przeciętnego domu mieszkalnego to podobno 10kW.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

ja mam słup z prądem na działce przy granicy - za skrzynke i przyłącze na 15KW dostałem umowę do podpisania na kwote 2100 plus vat
kanalizacja i gaz przecina moja działkę - nie wiem jak to cenowo może mnie szarpnąć ???



Witam
Chciała bym się dowiedzieć czy to znaczy ze 2100 masz juz wszystko czyli przydział mocy i podłączony prąd do działki w skrzynce w granicy działki , jestem lakiem w tych sprawach dopiero zaczynamy uzbrajać nasz działkę i chcieliśmy zacząć od prądu pogniewasz słyszałam ze czas oczekiwani jest dość długi .
Ja mam jeszcze jedno pytanie czy to ZE była potrzebna mapa ewidencyjna działki ? Jakie dokumenty potrzebne są do podpisania umowy dziękuje za pomoc 
Link do komentarza
Cytat

Witam
Chciała bym się dowiedzieć czy to znaczy ze 2100 masz juz wszystko czyli przydział mocy i podłączony prąd do działki w skrzynce w granicy działki , jestem lakiem w tych sprawach dopiero zaczynamy uzbrajać nasz działkę i chcieliśmy zacząć od prądu pogniewasz słyszałam ze czas oczekiwani jest dość długi .
Ja mam jeszcze jedno pytanie czy to ZE była potrzebna mapa ewidencyjna działki ? Jakie dokumenty potrzebne są do podpisania umowy dziękuje za pomoc 



hej
dokładnie - jest to cena z przydział mocy i skrzynkę w obrębie granicy działki - w poniedziałek jadę podpisać umowę i od razu zmniejszyć przydział z 15 na 13 - zawsze trochę taniej no i za przesył mocy tez sie miesięcznie w rachunkach płaci więc grosz do grosza icon_smile.gif
co do dokumentów to zbytnio nie wiem bo wniosek składał mój kierbud który robi mi wszystko z adaptacja - musi byc mapka i akt własności nieruchomości.
pozdro
norbi
Link do komentarza
Cytat

Witam!
Chcemy kupic dzialke,ale nie ma zadnych mediow doprowadzonych do dzialki,zanajduja sie one po drugej stronie drogi asfaltowej,czy mozecie napisac jakie koszty musze poniesc aby doprowadzic wode,gaz i prad do tej dzialki i ile jeszcze beda wynosic koszta przylaczy tego do domu?.Wiem,ze moge to znalezc w internecie,ale chcialbym miec to wszystko w jednym miejscu,jesli ktos bedzie tak uprzejmy to bede bardzo wdzieczna za odpowiedz




żebyś sie nie zdziwił sam przewiert pod jezdnia będzie cie kosztowac jakieś 3000 do tego projekt,materiał robocizna moze w 10000 sie zmieścisz z sama woda
Link do komentarza
Cytat

Witam
Chciała bym się dowiedzieć czy to znaczy ze 2100 masz juz wszystko czyli przydział mocy i podłączony prąd do działki w skrzynce w granicy działki , jestem lakiem w tych sprawach dopiero zaczynamy uzbrajać nasz działkę i chcieliśmy zacząć od prądu pogniewasz słyszałam ze czas oczekiwani jest dość długi .
Ja mam jeszcze jedno pytanie czy to ZE była potrzebna mapa ewidencyjna działki ? Jakie dokumenty potrzebne są do podpisania umowy dziękuje za pomoc 



Najlepiej dowiedzieć się w energetyce o potrzebne dokumenty. Na pewno będą to
-dowód osobisty
-nip
-tytył prawny (akt własności)
-mapka
-decyzja na budowę
-nr słupa (zaznaczony na żółto na słupie) odległośc słupa od obiektu
-nr stacji transformatorowej
Link do komentarza
Dzięki , mamy działkę ale nie uzbrojona i przed rozpoczęciem budowy i formalności z tym związanych chciała bym ja uzbroić , stad moje pytania .
Aby zmniejszyć koszty myślałam o tym by samemu wywiercić studnie głębinowa( przyda się na budowę a później do podlewania ogródka ) czy ktoś już to robił czy taniej zlecić to odpowiedniej ekipie ,
co do ZE to muszę w takim razie poczekać na mapkę jakie 4 tyg. wiec na razie mnie to wstrzymuje ale dziękuje za odpowiedzi
Link do komentarza
Cytat

Dzięki , mamy działkę ale nie uzbrojona i przed rozpoczęciem budowy i formalności z tym związanych chciała bym ja uzbroić , stad moje pytania .
Aby zmniejszyć koszty myślałam o tym by samemu wywiercić studnie głębinowa( przyda się na budowę a później do podlewania ogródka ) czy ktoś już to robił czy taniej zlecić to odpowiedniej ekipie ,
co do ZE to muszę w takim razie poczekać na mapkę jakie 4 tyg. wiec na razie mnie to wstrzymuje ale dziękuje za odpowiedzi




zobaczcie jak u mnie ida media :
gaz i kanalize mam w działce - prąd na słupie przy ulicy na działce - telefon gratis icon_smile.gif
photomapa.jpg

ile mnie może kosztować gaz - za prąd - przyłącze przy ulicy 2100 plus vat
ile zapłace za wodę i kanalizację ???
czyli sumarycznie z jakimi kosztami powienienem się liczyć ???
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...