Skocz do zawartości

AMBER i AMBER II / MTM Styl


wingerman

Recommended Posts

Cytat

Witam
Mam dylemat. Temat dotyczy krokwi a murowania szczytów i ścian działowych:
W projekcie jest zostawiona szczelina między deskowaniem a ścianami szczytowymi na grubość krokwi a mi murarze wymurowali aż do zadeskowania. I teraz czy to zostawić czy kazać murarzom wycinać? ( a naczytałem się że w ten sposób co jest u mnie tworzę mostek itp. a inni mówią że to niema znaczenia. jakie jest wasze zdanie?
Pozdrawiam zales80




No jest to mostek termiczny. Jak ściana dotyka do deski, nad którą nie ma już ocieplenia (tylko pustka wentylacyjna i dachówka) to ciepło będzie tamtędy "uciekać" lub zimno będzie "chodzić" do domu. Z tego co ostatnio obserwowałem to większość tak robi, że dosuwa ścianę do dachu. Ja osobiście tego pilnowałem i mam zostawione miejsce na wełnę. Moim zdaniem szczególnie istotne będzie to przy systemie ogrzewania opartym na pompie ciepła, gdzie bardzo ważne jest dobre ocieplenie domu.
Na szczęście budujesz z takiego materiału, że można to jeszcze poprawić. Gorzej by było gdybyś budował z ceramiki. Trzymając się ścisło projektu oprócz tej przerwy powinny też być na tych skosach wieńce betonowe. Jeśli się nie mylę to "Kataliza" buduje tak, jak w projekcie.
Link do komentarza
Cytat

Witam
Mam pytanie odnośnie tynków. U mnie policzyli 580 m2 tynków. Ktoś z Was pisał wcześniej ,że ma 511. Moze wiecie skąd taka różnica? Czyżby obnizany salon zwiększył ilośc tynków. Ale az tyle.? Co o tym myślicie?
pozdr



To u mnie było 511 m2 ale tylko dlatego, że nie tynkowałem ścian i sufitów ocieplanych w garażu i kotłowni. Normalnie miałbym 570m2, czyli tak jak u ciebie. Edytowano przez Ewa_&_Marcin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam,

Razem z żoną przymierzamy się do budowy domu Amber. Czy może nam ktoś napisać z jaką średnią kwotą trzeba się liczyć , aby wybudować i wykończyć ten dom. Koszta przedtawione na stronie sprzedającej projekt są trochę przerażające. Od razu zaznaczam, że jesteśmy dopiero "początkujący budowniczy".

Z góry dziękuję za odpowiedź
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Razem z żoną przymierzamy się do budowy domu Amber. Czy może nam ktoś napisać z jaką średnią kwotą trzeba się liczyć , aby wybudować i wykończyć ten dom. Koszta przedtawione na stronie sprzedającej projekt są trochę przerażające. Od razu zaznaczam, że jesteśmy dopiero "początkujący budowniczy".

Z góry dziękuję za odpowiedź




Czemu nie złożysz swojego tematu? W miejscu do tego przeznaczonym?
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Razem z żoną przymierzamy się do budowy domu Amber. Czy może nam ktoś napisać z jaką średnią kwotą trzeba się liczyć , aby wybudować i wykończyć ten dom. Koszta przedtawione na stronie sprzedającej projekt są trochę przerażające. Od razu zaznaczam, że jesteśmy dopiero "początkujący budowniczy".

Z góry dziękuję za odpowiedź




To są niestety faktyczne koszty jeżeli zdecydujesz się na budowanie zgodnie z projektem. Sama elewacja z ociepleniem jest wyliczona na ponad 60tys. ale jak sprawdzisz koszt cegły klinkierowej to wcale nie jest przesadzony kosztorys (ceny zaczynają się od 2,-zł/1szt. a na 1m2 wchodzi od 60 do 75 szt. + robocizna nawet do 100,-zł/1m2).My zrezygnowaliśmy tak jak prawie wszyscy budujący Amber z klinkieru bo elewacja na wizualizacji nie powala na kolana aż tak żeby zapłącic za to 60tys.
Kazdy z budujących (ja też) popełnia ten sam błąd nadmiernego optymizmu a potem wszyscy piszą że koszty przekroczyły założenia o 30%. Ja będę szczęśliwa jeżeli zmieścimy się w kosztorysie wyliczonym przez biuro projektowe.
My jesteśmy dopiero na etapie więźby dachowej ale możesz porównać nasze koszty z kosztorysem:
http://www.kataliza.mojabudowa.pl/?menu=koszty
Można porobić oszczędności zmieniając trochę projekt ale trzeba się zastanowić czy jest sens wybierać ten projekt żeby go potem pozmieniać. I trzeba pamiętać że to projekt energooszczędny a to zawsze podnosi koszty budowy.
Ale pomijając koszty, projekt jest bardzo dobrze przemyślany (zwróć uwagę czy masz strony świata na działce tak jak zalecenia projektu) i jesteśmy zadowoleni z takiego wyboru
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

To są niestety faktyczne koszty jeżeli zdecydujesz się na budowanie zgodnie z projektem. Sama elewacja z ociepleniem jest wyliczona na ponad 60tys. ale jak sprawdzisz koszt cegły klinkierowej to wcale nie jest przesadzony kosztorys (ceny zaczynają się od 2,-zł/1szt. a na 1m2 wchodzi od 60 do 75 szt. + robocizna nawet do 100,-zł/1m2).My zrezygnowaliśmy tak jak prawie wszyscy budujący Amber z klinkieru bo elewacja na wizualizacji nie powala na kolana aż tak żeby zapłącic za to 60tys.
Kazdy z budujących (ja też) popełnia ten sam błąd nadmiernego optymizmu a potem wszyscy piszą że koszty przekroczyły założenia o 30%. Ja będę szczęśliwa jeżeli zmieścimy się w kosztorysie wyliczonym przez biuro projektowe.
My jesteśmy dopiero na etapie więźby dachowej ale możesz porównać nasze koszty z kosztorysem:
http://www.kataliza.mojabudowa.pl/?menu=koszty
Można porobić oszczędności zmieniając trochę projekt ale trzeba się zastanowić czy jest sens wybierać ten projekt żeby go potem pozmieniać. I trzeba pamiętać że to projekt energooszczędny a to zawsze podnosi koszty budowy.
Ale pomijając koszty, projekt jest bardzo dobrze przemyślany (zwróć uwagę czy masz strony świata na działce tak jak zalecenia projektu) i jesteśmy zadowoleni z takiego wyboru



Co do elewacji z cegły to mogę podać dokładny kosztorys mojej wersji, czyli oklejenia elewacji płytką klinkierową formowaną ręcznie.

Płytki klinkierowe formowane ręcznie: 2,5zł x 4200szt = 10.500zł
Robocizna: 60zł x 70m2 = 4200zł
Klej wysokoparoprzepuszczalny (niezbedny przy elewacji z wełny mineralnej): 90zł x 8 worków = 720zł
Fuga z zaprawy cementowej: sprawy groszowe. pomijalne.
Razem: 15.420zł


Uwaga! Kalkulacja nie zawiera kominów, kolumny pod balkon, gdyż te elementy były murowane z cegły klinkierowej i powstały jako część stanu surowego. Niestety nie jestem w stanie wydzielić tego z kosztów stanu surowego. Mogę tylko podać koszt cegły klinkierowej, który był identyczny z podobny do ceny płytki i wynosił 2,7zł. Edytowano przez Ewa_&_Marcin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Wszyscy zajęci budową...
My natomiast jesteśmy po tynkach. Moje sugestie są takie:lepiej najpierw tynkować a pózniej wylewać posadzki.!!! mniej roboty pozniej ze sprzątaniem.
I wietrzcie tynki.
Były wakacje i niestety parę dni nie otwieraliśmy domu. Efekt jest taki ze w rogach jednego pokoju mamy odrobiny pleśni. Co z tym zrobić , poradzcie ! Moze domestos?
Link do komentarza
Cytat

.....

Płytki klinkierowe formowane ręcznie: 2,5zł x 4200szt = 10.500zł
Robocizna: 60zł x 70m2 = 4200zł
Klej wysokoparoprzepuszczalny (niezbedny przy elewacji z wełny mineralnej): 90zł x 8 worków = 720zł
Fuga z zaprawy cementowej: sprawy groszowe. pomijalne.
.....


uuuu, a te płytki klinkierowe to też wysokoparoprzepuszczalne?
bo o fugi wysokoparoprzepuszczalne z zaprawy cementowej nawet nie pytam, sprawy pomijalne


Cytat

Wszyscy zajęci budową...
My natomiast jesteśmy po tynkach. Moje sugestie są takie:lepiej najpierw tynkować a pózniej wylewać posadzki.!!! mniej roboty pozniej ze sprzątaniem.
I wietrzcie tynki.
Były wakacje i niestety parę dni nie otwieraliśmy domu. Efekt jest taki ze w rogach jednego pokoju mamy odrobiny pleśni. Co z tym zrobić , poradzcie ! Moze domestos?


nie wiem jaką tu preferują ludzie kolejność, ale ogólnie przyjętą kolejnością są tynki, a potem posadzki, jak i wietrzenie po tynkowaniu

na pleśń to Pufas lub podobne, pełno tego w marketach
Link do komentarza
Cytat

uuuu, a te płytki klinkierowe to też wysokoparoprzepuszczalne?
bo o fugi wysokoparoprzepuszczalne z zaprawy cementowej nawet nie pytam, sprawy pomijalne




Płyki formowane ręcznie, których użyliśmy do naszej elewacji, są napewno paroprzepuszczalne. Czy wysoko, to nie wiem.
Myślę, że płytka klinkierowa tego rodzaju i grubości 2,3cm powinna dobrze przepuszczać parę. Normatywny współczynnik dyfuzji pary wodnej wynosi 50/100. Podejrzewam że dla tej cegły dyfuzja pary powinna być jeszcze lepsza. Dodatkowo cegły mają nieregularne kształty co zwiększa powierzchnię fugi cementowej, której właściwości paroprzepuszczalne są jeszcze lepsze.


Nasza płytka klinkierowa:
crh_klinkier_nuths_01.jpg Edytowano przez Ewa_&_Marcin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Elewację z płytki skończyliśmy akurat przed przymrozkami. Według nas wyszło całkiem ciekawie, ponieważ użyta płytka całkiem udanie symuluje cegłę. Na efekt końcowy trzeba bedzie jeszcze poczekać.
Zapraszam do galerii:
https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...m&album=541


W tym sezonie kończymy prace budowlane. Podbitkę i strukturę zrobimy na wiosnę. Zostanie jeszcze podjazd, taras i płot. Plan optymistyczny zakłada zakończenie wszystkich prac w przyszłym roku.

Trzymamy kciuki za resztę amberowiczów. Edytowano przez Ewa_&_Marcin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam po przerwie, cisza nastała na forum. Jak tam posunęły się prace w Waszych Amberkach?
My wybraliśmy okna, będą to okna energooszczędnę Oknoplast Thermic 90 w kolorze jasno-szarym (RAL 7001). Do tego myślimy o elewacji z gładkiego tynku + miejscami elementy drewna elewacyjnego. Zobaczymy czy przez zimę nic nam się nie zmieni. Odnośnie ogrzewania to pewnie będzie to pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe całym domu.
Zdjęć nie wrzucam bo od ostatnio dodanych nic praktycznie się nie zmieniło.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam po przerwie, cisza nastała na forum. Jak tam posunęły się prace w Waszych Amberkach?
My wybraliśmy okna, będą to okna energooszczędnę Oknoplast Thermic 90 w kolorze jasno-szarym (RAL 7001). Do tego myślimy o elewacji z gładkiego tynku + miejscami elementy drewna elewacyjnego. Zobaczymy czy przez zimę nic nam się nie zmieni. Odnośnie ogrzewania to pewnie będzie to pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe całym domu.
Zdjęć nie wrzucam bo od ostatnio dodanych nic praktycznie się nie zmieniło.



Witam po długaśnej przerwie spowodowanej padnięciem twardego dysku w komputerze oraz użeraniem się z nierzetelnymi wykonawcami i dostawcami...

Niestety, większość ze skwapliwie gromadzonych zdjęć z budowy, które planowaliśmy zimą wrzucić do galerii przepadła bezpowrotnie...

Nasz Amberek, po zmianie glazurników i "ucieczce" nowych na miesiąc, ma już wreszcie łazienki. I kuchnię na 95% gotową. Teraz Adam z zapałem szpachluje skosy poddasza - za nic na świecie nie chce się dać namówić na wynajęcie do tego ekipy :-) Drzwi wewnętrzne i kabiny prysznicowe - w stanie reklamacji - czyli do wyjęcia.

Szczerze mówiąc - idzie nam jak po grudzie. Może powrót do aktywnego uczestnictwa na forum podniesie nas trochę na duchu... Obiecuję niebawem trochę zdjęć.

Aha - czy ktokolwiek a Amberowiczów ma obniżony salon? Borykamy się z zagadnieniem obróbki kolumny ustawionej na schodku. Trochę to skomplikowane.

Aha, a żeby nie tak wciąż o sobie - szare okna - bardzo ciekawe. Jakoś szarość mi bardzo do Ambera pasuje.
Link do komentarza
My mamy obniżony salon, ale nie jestem jeszcze na tym etapie, żeby myśleć o jego wykończeniu. Niestety w tej kwestii nie pomogę. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to za tydzień będą nasze okna:) W zimę planuję tylko instalacje elektryczną i wod-kan. A potem od kwietnia ruszymy z tynkami, posadzkami, itp, itd... Na razie nie mam pojęcia jak zaplanować gniazdka, oświetlenie... Mam "gołe" ściany a już muszę sobie wyobrazić jak to ma wyglądać za rok, żeby było ładni i funkcjonalnie :(
Zima to czas do przemyśleń, musimy zaplanować jeszcze elewację (myślimy o gładkim tynku +elementy drewna), system ogrzewania (pompa ciepła [gruntowa lub powietrzna] + ogrzewanie podłogowe). Podłogówka jest fajnym rozwiązaniem, ale trochę krzyżuje nam plany wykończenia podłóg. Na poddaszu planowaliśmy wykładzinę dywanową, a w salonie panela.
Jeśli ktoś z czytających ma doświadczenia z takim połączeniem proszę o informacje jak takie połączenie się sprawdza.

Jak będę miał okna wrzucę jakieś fotki.
Link do komentarza
Cytat

My mamy obniżony salon, ale nie jestem jeszcze na tym etapie, żeby myśleć o jego wykończeniu. Niestety w tej kwestii nie pomogę. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to za tydzień będą nasze okna:) W zimę planuję tylko instalacje elektryczną i wod-kan. A potem od kwietnia ruszymy z tynkami, posadzkami, itp, itd... Na razie nie mam pojęcia jak zaplanować gniazdka, oświetlenie... Mam "gołe" ściany a już muszę sobie wyobrazić jak to ma wyglądać za rok, żeby było ładni i funkcjonalnie :(
Zima to czas do przemyśleń, musimy zaplanować jeszcze elewację (myślimy o gładkim tynku +elementy drewna), system ogrzewania (pompa ciepła [gruntowa lub powietrzna] + ogrzewanie podłogowe). Podłogówka jest fajnym rozwiązaniem, ale trochę krzyżuje nam plany wykończenia podłóg. Na poddaszu planowaliśmy wykładzinę dywanową, a w salonie panela.
Jeśli ktoś z czytających ma doświadczenia z takim połączeniem proszę o informacje jak takie połączenie się sprawdza.

Jak będę miał okna wrzucę jakieś fotki.


To trochę będzie tych "drewnianych" Amberów. My na wiosnę będziemy dokańczać elewację, kładąc właśnie drewno.

Jeśli chodzi o gniazdka, to my chyba ze trzy obchody zrobiliśmy, wyobrażając sobie np., jak to niesiemy tacę z przekąskami na taras, i którą ręką będziemy wtedy gasić światło w kuchni, itp. icon_wink.gif A potem jeszcze dwa obchody z elektrykiem, który wywrócił do góry nogami połowę naszej koncepcji. A i tak trzeba pilnować tynkarzy, żeby przypadkiem któregoś gniazdka nie zatynkowali. Jak się będzie korzystało - zobaczymy na wiosnę.
Nam też podłogówka pokrzyżowała plany - tzn. marzyliśmy o naturalnym drewnie na podłodze w salonie. Ostatecznie stanęło na płytkach imitujących drewno. Z paneli zrezygnowaliśmy, bo na 100% będziemy dużo łazić z tarasu do salonu i odwrotnie, niosąc piach, wodę itp. Do tego kot i w planach dwa psy. Panele mogłyby tego nie wytrzymać. Zresztą, przy kominku i tak trzeba dać coś niepalnego.

Pytanie o obróbkę kolumny na schodku podtrzymuję - może ktoś coś podpowie :-)
Link do komentarza
Witam wszystkich, jestem z Ukrainy

Ja również wybrałem projekt Amber 2 i w tym roku zrobiłem piwnice, która nie jest w projekcie, ale była dodana przez mnie.

Zdjęcia można zobaczyć tutaj:
https://picasaweb.google.com/10836130646254...26/HomeBuilding

W przyszłym roku płanowam aby podnieść ściany i pokrycie domu, ale istnieją pewne nierozwiązane problemy w projekcie.
Czy robił ktoś jeszcze w swoim domu kominek dystrybucji gorącego powietrza DGP? W oryginalnym projekcie do dostarczania ciepłego powietrza jest używany kanał, który znajduje się obok rury kominkowej, i ten kanał powinien iśc do elektrycznego aparatu nawiewnego (który znajduje się pod dachem) ależ w projekcie ten kanał jest pokazany niby idzie na zewnątrz domu. Nie rozumiem celu tego kanału - czy on dla wentylacji lub dla DGP, jeśli jest to dla DGP to dlaczego nie kończy się kolo aparatu nawiewnego?

Dzięki jeśli ktoś może mi pomóc z tym pytaniem.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich, jestem z Ukrainy

Ja również wybrałem projekt Amber 2 i w tym roku zrobiłem piwnice, która nie jest w projekcie, ale była dodana przez mnie.

Zdjęcia można zobaczyć tutaj:
https://picasaweb.google.com/10836130646254...26/HomeBuilding

W przyszłym roku płanowam aby podnieść ściany i pokrycie domu, ale istnieją pewne nierozwiązane problemy w projekcie.
Czy robił ktoś jeszcze w swoim domu kominek dystrybucji gorącego powietrza DGP? W oryginalnym projekcie do dostarczania ciepłego powietrza jest używany kanał, który znajduje się obok rury kominkowej, i ten kanał powinien iśc do elektrycznego aparatu nawiewnego (który znajduje się pod dachem) ależ w projekcie ten kanał jest pokazany niby idzie na zewnątrz domu. Nie rozumiem celu tego kanału - czy on dla wentylacji lub dla DGP, jeśli jest to dla DGP to dlaczego nie kończy się kolo aparatu nawiewnego?

Dzięki jeśli ktoś może mi pomóc z tym pytaniem.



Witam - średnio pomogę, bo my będziemy mieć tylko grawitacyjne rozprowadzenie ciepła z kominka. Ale gdyby nikt nie odpowiedział, to można spróbować zwrócić się do projektanta tego domu - my tak zrobiliśmy, jak mieliśmy wątpliwość ws. okien. Powodzenia w budowie.
Link do komentarza
Cytat

Witam - średnio pomogę, bo my będziemy mieć tylko grawitacyjne rozprowadzenie ciepła z kominka. Ale gdyby nikt nie odpowiedział, to można spróbować zwrócić się do projektanta tego domu - my tak zrobiliśmy, jak mieliśmy wątpliwość ws. okien. Powodzenia w budowie.



Dzień Dobry

Dziękuje bardzo za odpowiedź!
Na zdjęciu waszego budynku zauważyłem, że macie 2 kanały wentylacji obok rury kominkowej. Jak wy zrobili dystrybucje gorącego powietrza?
Czy mogliby nam również powiedzieć, jak możemy skontaktować się z Maciejem Matłowskim z MTM STYL (uważam ze on jest projektantem domu)?
Link do komentarza
Cytat

Dzień Dobry

Dziękuje bardzo za odpowiedź!
Na zdjęciu waszego budynku zauważyłem, że macie 2 kanały wentylacji obok rury kominkowej. Jak wy zrobili dystrybucje gorącego powietrza?
Czy mogliby nam również powiedzieć, jak możemy skontaktować się z Maciejem Matłowskim z MTM STYL (uważam ze on jest projektantem domu)?




autor: arch. Maciej Matłowski 085-740-87-53


maciej.matlowski@mtmstyl.pl
Link do komentarza
Jeśli chodzi o obróbkę kolumny,to my robimy tak:
gres szkliwiony w wiatrołapie, dalej w przedpokoju az do schodów na górę. Do salonu prowadzą 2 schodki . U nas będą to trepy dębowe ( w zamierzeniu). 1 schodek drewniany na tym wyższym poziomie i niżej. (kolumnę obrobimy w drewnie). W jadalni również będzie trep drewniany w połączeniu z gresem na wyższym poziomie żeby była jakaś koncepcyjna ciagłość.
Gres mamy juz zrobiony i niebawem to pokażę na forum, ale miejsca na trepy są pozostawione.
Ja natomiast zastanawiałam się czy nie dać jeszcze jednego trepa przed schodami, ale juz zadecydowałam tak,że bedzie gres. Okazało się jeszcze ,że robotnicy przesunęli nam tę kolumnę o parę centymetrów i już w wykończeniu będzie to widać. A z drewnem można pobawić się bardziej niż z gresem,wszystko jednak zależy od "fachowców". Na wiosnę wszystko się okaże... icon_neutral.gif
Pozdrawiam wszystkich budujących. Miło jest usłyszeć ,że jeszcze inni borykaja się z wykończeniówką amberka, bo tu można poszaleć.
Mam prośbę , pokażcie swoją dolną łazienkę ,bo się nad tym głowię czy umywalka nie jest za blisko kibla...
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich, jestem z Ukrainy

Ja również wybrałem projekt Amber 2 i w tym roku zrobiłem piwnice, która nie jest w projekcie, ale była dodana przez mnie.

Zdjęcia można zobaczyć tutaj:
https://picasaweb.google.com/10836130646254...26/HomeBuilding

W przyszłym roku płanowam aby podnieść ściany i pokrycie domu, ale istnieją pewne nierozwiązane problemy w projekcie.
Czy robił ktoś jeszcze w swoim domu kominek dystrybucji gorącego powietrza DGP? W oryginalnym projekcie do dostarczania ciepłego powietrza jest używany kanał, który znajduje się obok rury kominkowej, i ten kanał powinien iśc do elektrycznego aparatu nawiewnego (który znajduje się pod dachem) ależ w projekcie ten kanał jest pokazany niby idzie na zewnątrz domu. Nie rozumiem celu tego kanału - czy on dla wentylacji lub dla DGP, jeśli jest to dla DGP to dlaczego nie kończy się kolo aparatu nawiewnego?

Dzięki jeśli ktoś może mi pomóc z tym pytaniem.




W projekcie domu jest zamieszczony przekrój komina według rysunku (pierwszy rysunek).
Przekrój komina zawiera następujące piony patrząc od lewej strony: wentylacja grawitacyjna, spaliny kominka, spaliny grilla zewnętrznego.
Pion wentylacji grawitacyjnej może być użyty w instalacji DGP, ale tylko pod warunkiem, że będziesz miał wentylację mechaniczną, ponieważ tylko wtedy możesz zrezygnowaś z wentylacji grawitacyjnej.


W projekcie DGP (drugi rysunek) puszczono osobną rurą kanał dystrybucji gorącego powietrza z komory grzewczej obudowy kominka na poddasze nieużytkowe, gdzie znajduje się wentylator dystrybucji goracego powietrza.


Paweł, przejrzyj dokładnie rysunki projektu DGP i Wentylacji Mechanicznej. To są dwie różne instalacje niepowiązane ze sobą. Podejrzewam, że tu może leżeć przyczyna twojej wątpliwości.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez Ewa_&_Marcin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Jeśli chodzi o obróbkę kolumny,to my robimy tak:
gres szkliwiony w wiatrołapie, dalej w przedpokoju az do schodów na górę. Do salonu prowadzą 2 schodki . U nas będą to trepy dębowe ( w zamierzeniu). 1 schodek drewniany na tym wyższym poziomie i niżej. (kolumnę obrobimy w drewnie). W jadalni również będzie trep drewniany w połączeniu z gresem na wyższym poziomie żeby była jakaś koncepcyjna ciagłość.
Gres mamy juz zrobiony i niebawem to pokażę na forum, ale miejsca na trepy są pozostawione.
Ja natomiast zastanawiałam się czy nie dać jeszcze jednego trepa przed schodami, ale juz zadecydowałam tak,że bedzie gres. Okazało się jeszcze ,że robotnicy przesunęli nam tę kolumnę o parę centymetrów i już w wykończeniu będzie to widać. A z drewnem można pobawić się bardziej niż z gresem,wszystko jednak zależy od "fachowców". Na wiosnę wszystko się okaże... icon_neutral.gif
Pozdrawiam wszystkich budujących. Miło jest usłyszeć ,że jeszcze inni borykaja się z wykończeniówką amberka, bo tu można poszaleć.
Mam prośbę , pokażcie swoją dolną łazienkę ,bo się nad tym głowię czy umywalka nie jest za blisko kibla...



Aha, ale kolumna cała będzie w drewnie?

Co do łazienki, to akurat zdjęć nie mam, zresztą przenieśliśmy ją na drugą stronę korytarza, nie ma więc skosu. Ale wymiary podłogi bardzo podobne do tej pierwotnej. Też się obawialiśmy czy nie będzie ścisku. W efekcie wszedł sedes podwieszany i umywalka narożna o szerokości 50 cm. Ścisku nie ma, umywalka w zupełności wystarcza. Zdjęcia postaram się uzupełnić za czas jakiś.

Cytat

Dzień Dobry

Dziękuje bardzo za odpowiedź!
Na zdjęciu waszego budynku zauważyłem, że macie 2 kanały wentylacji obok rury kominkowej. Jak wy zrobili dystrybucje gorącego powietrza?
Czy mogliby nam również powiedzieć, jak możemy skontaktować się z Maciejem Matłowskim z MTM STYL (uważam ze on jest projektantem domu)?


Przepraszamy za brak odpowiedzi. Ale już bardziej doświadczeni użytkownicy Ambera odpowiedzieli. My tego kominka jeszcze nie mamy, więc i temat rur mamy nierozpracowany do końca :-)
Link do komentarza
Cytat

Po postępach wnoszę że najpóźniej w połowie roku się wprowadzacie.


Witam

My również budujemy Amberka - juz od dawna obserwujemy forum, ale dopiero teraz mamy się czym pochwalić, robimy teraz centralne, planujemy sie wprowadzić pod koniec roku zleciliśmy projekt elewacji domu postaram sie go załączyć

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez mc@11347 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam

My również budujemy Amberka - juz od dawna obserwujemy forum, ale dopiero teraz mamy się czym pochwalić, robimy teraz centralne, planujemy sie wprowadzić pod koniec roku zleciliśmy projekt elewacji domu postaram sie go załączyć



Ładnie to wygląda. Elegancki projekt zarówno wnętrza jak i elewacji. Ciekaw jestem tej elewacji z drewna.
Link do komentarza
Wizualizacja piękna ale niesamowicie rozciągnieta perspektywa i wszystko wydaje sie wieksze niz jest w rzeczywistosci. Szczególnie interesuje mnie kuchnia gdzie na środku mieści sie duża wyspa z miejscem do siedzenia dla trzech osob i nie ma żadnego stołu a tymczasem kuchnia widoczna z salonu ma stól i dwa krzesła. Gdzie to się wszystko mieści? No chyba że są to wizualizacje do wyboru albo wyspa albo stól. Ale stól tylko na dwie osoby?A ja się zastanawiam jak zmieścić lodówkę dwudrzwiową i słupek z piekarnikiem, mikrofalą i ekspresem do kawy tak żeby jeszcze został jakiś blat roboczy. Wizualizacja dla osób bez dzieci i bez rzeczy. W korytarzu jest zabudowa z płyty kartonowo-gipsowej w której mieszczą sie trzy pary butów. Juz widze tone rękawiczek szalików i czapek rzuconych pod tym pieknym lustrem. Jeżeli ktoś jest w stanie utrzymać tak idealny porządek to coś dla niego. Ja bym poległa. Ostatnio jak przeszłam z odkurzaczem przez całe mieszkanie to w momencie kiedy ja zwijałam już kabel córka w duzym pokoju słodziła dywan cukrem z cukierniczki icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Wizualizacja piękna ale niesamowicie rozciągnieta perspektywa i wszystko wydaje sie wieksze niz jest w rzeczywistosci. Szczególnie interesuje mnie kuchnia gdzie na środku mieści sie duża wyspa z miejscem do siedzenia dla trzech osob i nie ma żadnego stołu a tymczasem kuchnia widoczna z salonu ma stól i dwa krzesła. Gdzie to się wszystko mieści? No chyba że są to wizualizacje do wyboru albo wyspa albo stól. Ale stól tylko na dwie osoby?A ja się zastanawiam jak zmieścić lodówkę dwudrzwiową i słupek z piekarnikiem, mikrofalą i ekspresem do kawy tak żeby jeszcze został jakiś blat roboczy. Wizualizacja dla osób bez dzieci i bez rzeczy. W korytarzu jest zabudowa z płyty kartonowo-gipsowej w której mieszczą sie trzy pary butów. Juz widze tone rękawiczek szalików i czapek rzuconych pod tym pieknym lustrem. Jeżeli ktoś jest w stanie utrzymać tak idealny porządek to coś dla niego. Ja bym poległa. Ostatnio jak przeszłam z odkurzaczem przez całe mieszkanie to w momencie kiedy ja zwijałam już kabel córka w duzym pokoju słodziła dywan cukrem z cukierniczki icon_biggrin.gif



To fakt pomieszczenia wydają się być dużo większe niż w są w rzeczywistości. To chyba faktycznie kwestia wydłużonej perspektywy. Nie zwróciłem na to z początku uwagi, ale masz racje kataliza.

Ani kuchnia ani łazienka nie są tak przestrzenne jak na tych wizualizacjach. Specjalnie wstałem od biurka żeby sprawdzić.
Patrzcie jak ci styliści od aranżacji nas oszukują. Edytowano przez Ewa_&_Marcin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Wszystko pięknie wygląda na tej wizualizacji naprawdę!!!i I kolorystyka superowa. Ale rzeczywiście nie możliwe jest takie rozmieszczenie w łazience na dole (chyba ,że jast powiększona pod schodami) nie mówiąc już o takiej wyspie w kuchni.
Nad łazienką dolną głowię się nadal. Chciałabym na przeciwko wejścia umieścić schowek ale niewidoczny,najlepiej w szkle laminowanym cała obudowa kibelka.
Nie wiem czy to się uda.
Pozdrawiam wszystkich i mam prośbę do tych co już mieszkają. Podzielcie się swoimi wrażeniami: tym co jest dobre co się sprawdza ,tym co jest praktyczne ,co w ogóle nie spełnia funkcji, co można zmienić itp jeśli chodzi o projekt. Jestem na etapie stawiania półek regipsowych i ewentualnie ścianek działowych, zabudowy sufitów, ustalania sprzętów w kuchni.
Link do komentarza
Cytat

Wszystko pięknie wygląda na tej wizualizacji naprawdę!!!i I kolorystyka superowa. Ale rzeczywiście nie możliwe jest takie rozmieszczenie w łazience na dole (chyba ,że jast powiększona pod schodami) nie mówiąc już o takiej wyspie w kuchni.
Nad łazienką dolną głowię się nadal. Chciałabym na przeciwko wejścia umieścić schowek ale niewidoczny,najlepiej w szkle laminowanym cała obudowa kibelka.
Nie wiem czy to się uda.
Pozdrawiam wszystkich i mam prośbę do tych co już mieszkają. Podzielcie się swoimi wrażeniami: tym co jest dobre co się sprawdza ,tym co jest praktyczne ,co w ogóle nie spełnia funkcji, co można zmienić itp jeśli chodzi o projekt. Jestem na etapie stawiania półek regipsowych i ewentualnie ścianek działowych, zabudowy sufitów, ustalania sprzętów w kuchni.



Witam bardzo dziękujemy wszystkim za opinie na temat wizualizacji, faktycznie w rzeczywistości pomieszczenia są mniejsze ale każdy element wizualizacji jest wymierzony i dopasowany do faktycznej powierzchni pomieszczeń bo oprócz wizualizacji mamy projekt w formie rysunku i wymiarów każdego elementu ujętego w wizualizacji, co do kuchni to faktycznie są dwie koncepcje ze stolikiem i z wyspą do wyboru ( załączam zdjęcie koncepcji ze stolikiem ), łazienka pod schodami jest powiększona i nawet udało się zamontowac małe okienko, już w marcu ruszymy z wykończeniówką to będziemy załączać zdjęcia z "realu" , dodaję jeszcze wizualizacje elewacji ale już z elementami otoczenia no i od wyboru kolor Monika & Paweł

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez mc@11347 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam bardzo dziękujemy wszystkim za opinie na temat wizualizacji, faktycznie w rzeczywistości pomieszczenia są mniejsze ale każdy element wizualizacji jest wymierzony i dopasowany do faktycznej powierzchni pomieszczeń bo oprócz wizualizacji mamy projekt w formie rysunku i wymiarów każdego elementu ujętego w wizualizacji, co do kuchni to faktycznie są dwie koncepcje ze stolikiem i z wyspą do wyboru ( załączam zdjęcie koncepcji ze stolikiem ), łazienka pod schodami jest powiększona i nawet udało się zamontowac małe okienko, już w marcu ruszymy z wykończeniówką to będziemy załączać zdjęcia z "realu" , dodaję jeszcze wizualizacje elewacji ale już z elementami otoczenia no i od wyboru kolor Monika & Paweł



Witam,

Jakby mnie ktoś pytał o zdanie icon_wink.gif to mnie się bardziej podoba w szarościach - bardziej wytwornie. A jak wnętrza wytworne, to i na zewnątrz tak powinno być, no nie? :-) Ciekawi mnie czy w Amberze II jest większa odległość okna kuchennego od ścian czy też może sobie poszerzyliście? Bo u nas w kuchni na prawo od okna szafki wiszące weszły o głębokości 40 cm (chyba). Głębsze wchodziłyby w światło okna. A tu, widzę, piekarnik w zabudowie się mieści, czyli jak nic 60 cm. Ostro się musieliśmy nagłówkować, aby upchać cały sprzęt i nie "zawalić" kuchni.

Podbijam też prośbę Any & Lukasa. Wszyscy się dzielą wrażeniami z budowy. Czas na wymianę doświadczeń nt. użytkowania.

Mój mąż ma taką pierwszą refleksję: słup betonowy naprzeciw drzwi kuchennych, postawiony w miejscu zgodnym z projektem, jest za blisko ścian. Po dodaniu izolacji na ścianach mowy nie ma, aby ktoś szerszy wyszedł tamtędy na taras. W trakcie prac murarskich mieliśmy wątpliwość w tej kwestii, ale nic z tym nie zrobiliśmy :-(
Link do komentarza
Cytat

Mój mąż ma taką pierwszą refleksję: słup betonowy naprzeciw drzwi kuchennych, postawiony w miejscu zgodnym z projektem, jest za blisko ścian. Po dodaniu izolacji na ścianach mowy nie ma, aby ktoś szerszy wyszedł tamtędy na taras. W trakcie prac murarskich mieliśmy wątpliwość w tej kwestii, ale nic z tym nie zrobiliśmy :-(



Dlatego najlepiej jest zrezygnować z drzwi zewnętrznych w kuchni i będzie po problemie. Te drzwi to niewypał jeżeli chce się mieć w kuchni jednocześnie jadalnie. Spójrzcie na zdjęcie naszej kuchni i wyobraźcie sobie drzwi na ścianie z tapetą i powiedzcie mi jak ktoś miałby z nich korzystać???

Na drugim zdjęciu lekko powiększone WC na parterze w realu. Niewiele tam miejsca. Te drzwiczki po prawej stronie to wejście dla krasnala do naszej spiżarni pod schodami. Ciężko się tam wepchnąć ale za to spiżarce same pyszności. Ponieważ projekt Amber nie ma spiżarki w kuchni to ta pod schodami naprawdę się przydaje. Polecam spiżarkę pod schodami, chociaż niekoniecznie takie małe wejście.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Dziękuje.
Elewacja wygląda ślicznie. Powiedziałbym że nawet o 150% lepiej niż wersja oryginalna:)
Pozdrawiam



Elewacja jest ładna i ciekawa, choć to już nie ten sam Amber co w projekcie. Kolumna pod balkonem zniknęła. Wiatrołap całkowicie zabudowany. Te zmiany dają całkiem inny efekt. Ciekawy ale mocno odbiegający od oryginału. Dla mnie to bardzo ciekawa wariacja oryginalnego projektu. Czekam na zdjęcia na żywo icon_smile.gif Edytowano przez Ewa_&_Marcin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Mój mąż ma taką pierwszą refleksję: słup betonowy naprzeciw drzwi kuchennych, postawiony w miejscu zgodnym z projektem, jest za blisko ścian. Po dodaniu izolacji na ścianach mowy nie ma, aby ktoś szerszy wyszedł tamtędy na taras. W trakcie prac murarskich mieliśmy wątpliwość w tej kwestii, ale nic z tym nie zrobiliśmy :-(



A ja zostawiłam oryginalne rozwiązanie. Mamy zamiar korzystać z grilla na zewnątrz i nie wyobrażam sobie biegania przez salon z jedzeniem. Wyjście z kuchni nie jest na słup tylko na przejście między słupem a ścianą budynku. Przy izolacji 20cm miedzy słupem a budynkiem zostaje 70cm (byłam dzisiaj specjalnie na budowie zeby to sprawdzic). Ja mam w mieszkaniu takiej szerokości drzwi do kuchni wiec przejście jest moim zdaniem wygodne.
Większym problemem wydaje mi się otwieranie drzwi do środka, pewnie trzeba będzie wsunąć krzesła albo i nawet przesunąć stół zeby otworzyc drzwi na całą szerokość. Sytuację poprawia trochę to że drzwi są zlicowane z zewnętrzna ścianą o poza tym otwierane są na lewą stronę więc nie trzeba ich otwierać na całą szerokość żeby wyjść.
Ale ja jestem na etapie stanu surowego wiec to rozwiazanie bede mogla ocenic dopiero w przyszłości.
Link do komentarza
Cytat

A ja zostawiłam oryginalne rozwiązanie. Mamy zamiar korzystać z grilla na zewnątrz i nie wyobrażam sobie biegania przez salon z jedzeniem. Wyjście z kuchni nie jest na słup tylko na przejście między słupem a ścianą budynku. Przy izolacji 20cm miedzy słupem a budynkiem zostaje 70cm (byłam dzisiaj specjalnie na budowie zeby to sprawdzic). Ja mam w mieszkaniu takiej szerokości drzwi do kuchni wiec przejście jest moim zdaniem wygodne.
Większym problemem wydaje mi się otwieranie drzwi do środka, pewnie trzeba będzie wsunąć krzesła albo i nawet przesunąć stół zeby otworzyc drzwi na całą szerokość. Sytuację poprawia trochę to że drzwi są zlicowane z zewnętrzna ścianą o poza tym otwierane są na lewą stronę więc nie trzeba ich otwierać na całą szerokość żeby wyjść.
Ale ja jestem na etapie stanu surowego wiec to rozwiazanie bede mogla ocenic dopiero w przyszłości.



My też zostawiliśmy te drzwi - marzy nam się mały przytulny tarasik kuchenny i wychodzenie nań ze świeżo zaparzoną kawą. Też raczej nie naokoło całego domu icon_wink.gif

Co do słupa, to na wprost, według projektu, jest takie przepierzenie jakby. A wychodzić powinno się na prawo. I tam jest ciasno. Będziemy musieli zmienić koncepcję. Choć do najszerszych nie należymy icon_wink.gif Przepierzenie by się przydało, żeby nam ludzie nie filowali, jak siedzimy przy obiedzie icon_wink.gif Ale najwyżej sobie coś zasadzimy.

Co do otwierania drzwi - chyba jakiś wąski stół będzie trzeba kupić. Albo krótki. I po problemie.

U nas wciąż trwa wykończeniówka. Z drzwiami wewnętrznymi się uporaliśmy, ale reklamacja kabiny prysznicowej, niestety, zaczyna wyglądać nieciekawie. Ale nie tracimy nadziei :-) Pozdrawiamy wszystkich budowniczych, jak i już wygodnie i cieplutko sobie mieszkających.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam po pewnej przerwie.
U mnie stan surowy zamknięty z zalaną instalacją podłogową, elektryką i tynkami. Teraz czekam na przypływ gotóki i dalej do przodu i powiem że fajnie wygląda elewacja przedstawiana pw. bo właśnie mnie na wiosne ten etap czeka. Ciekawi mnie tylko jakie ogrzewanie zastosuje nc@...

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam,
Informacja dla zainteresowanych zakupem projektu "AMBER"

W specjalnej ofercie przygotowanej dla Państwa przez redakcje portali BudujemyDom.pl i WybieramyDom.pl otrzymacie Państwo powiększoną paczkę prezentów:
- dziennik budowy
- roczną prenumeratę miesięcznika Budujemy Dom
- półroczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze
- bon o wartości 100 zł do wykorzystania na www.UrzadzamyDom.pl
- trzy tomy Informatora Rynkowego Budownictwa Jednorodzinnego
dodatkowo dla osób, które kupią projekt przygotowaliśmy upominki od naszego wydawnictwa:
- koszulka Budujemy Dom
- kubek Budujemy Dom

Promocji podlegają tylko zamówienia złożone przez stronę WybieramyDom.pl . Podczas składania zamówienia prosimy o podanie hasła:
"Forum Budujemy Dom"
Link do komentarza
Cytat

Dlatego najlepiej jest zrezygnować z drzwi zewnętrznych w kuchni i będzie po problemie. Te drzwi to niewypał jeżeli chce się mieć w kuchni jednocześnie jadalnie. Spójrzcie na zdjęcie naszej kuchni i wyobraźcie sobie drzwi na ścianie z tapetą i powiedzcie mi jak ktoś miałby z nich korzystać???

Na drugim zdjęciu lekko powiększone WC na parterze w realu. Niewiele tam miejsca. Te drzwiczki po prawej stronie to wejście dla krasnala do naszej spiżarni pod schodami. Ciężko się tam wepchnąć ale za to spiżarce same pyszności. Ponieważ projekt Amber nie ma spiżarki w kuchni to ta pod schodami naprawdę się przydaje. Polecam spiżarkę pod schodami, chociaż niekoniecznie takie małe wejście.



Witajcie,

A jakie wymiary ma Wasz stół w jadalni? Wypatrzyliśmy ostatnio jeden, na który zachorowaliśmy, ale on ma 100x140 cm...

Aha, gratulujemy wywiadu i sesji domku w katalogu "Domy w stylu" :-)

My wciąż jeszcze nie mieszkamy. Nasze marzenia o wprowadzce na Wielkanoc prysły jak bańka mydlana. Może w maju...
Link do komentarza
Cytat

Witajcie,

A jakie wymiary ma Wasz stół w jadalni? Wypatrzyliśmy ostatnio jeden, na który zachorowaliśmy, ale on ma 100x140 cm...

Aha, gratulujemy wywiadu i sesji domku w katalogu "Domy w stylu" :-)

My wciąż jeszcze nie mieszkamy. Nasze marzenia o wprowadzce na Wielkanoc prysły jak bańka mydlana. Może w maju...



Nasz stół ma wymiary 140x90cm i myślę, że jest akurat na wymiar. Krzesła akurat się mieszczą. Przy stole siedzi się komfortowo.

Z wywiadem w MTM Styl to wyszło przypadkiem, bo pracownicy MTMu wypatrzyli nas w gazetce "Budujemy Dom"

Na wiosnę ruszyliśmy z ostatnim etapem wykończenia elewacji. Skrzynka podbitki wykonywana jest z płyty Fermacel w technologii sufitów podwieszanych. Jak wszystko dobrze pójdzie to za 2 tygodnie będzie końcowy efekt elewacji. Na razie wygląda to tak:

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...