Skocz do zawartości

AMBER i AMBER II / MTM Styl


wingerman

Recommended Posts

Wiatmy Wszystkich !
Trochę nas Tu nie było, postanowiłem zobaczyć jak to wszystko żyje, ile się buduje Amberków.
Szacun dla Ewy & Marcina zestwienia temperatury i zużycia enegii :-), również zrobiłem podsumowanie roku i wyszło
4645 zł za gaz C.O i C.W.U - w zimę około 23 st.C parter i 21 st. C piętro.
U nas od 2 miesięcy jest mała Alicja i już zaczyna podziwiać co tata zbudował :-) hehe
W wakacje zrobiliśmy ogrodzenie od strony drogi - dodam kilka zdjęć:
https://forum.budujemydom.pl/?autocom=galle...m&album=804

W tym roku jest plan zrobienia jakiegoś ogrodu.
Widzę że rysunki AutoCada się przydały i są w obiegu, tak na marginesie to ja dodałem te okna dachowe w pokojach i jestem ich zwolennikiem - jak ze wszystkich są plusy i minusy. Wszystko kwestia gustu i preferencji.
Pozdrawiamy wszystkich.
Link do komentarza
Cytat

Wiatmy Wszystkich !
Trochę nas Tu nie było, postanowiłem zobaczyć jak to wszystko żyje, ile się buduje Amberków.
Szacun dla Ewy & Marcina zestwienia temperatury i zużycia enegii :-), również zrobiłem podsumowanie roku i wyszło
4645 zł za gaz C.O i C.W.U - w zimę około 23 st.C parter i 21 st. C piętro.
U nas od 2 miesięcy jest mała Alicja i już zaczyna podziwiać co tata zbudował :-) hehe
W wakacje zrobiliśmy ogrodzenie od strony drogi - dodam kilka zdjęć:
https://forum.budujemydom.pl/?autocom=galle...m&album=804

W tym roku jest plan zrobienia jakiegoś ogrodu.
Widzę że rysunki AutoCada się przydały i są w obiegu, tak na marginesie to ja dodałem te okna dachowe w pokojach i jestem ich zwolennikiem - jak ze wszystkich są plusy i minusy. Wszystko kwestia gustu i preferencji.
Pozdrawiamy wszystkich.



Gratulacje córeczki.
Widzę, że ogrodzenie z tej samej cegły co elewacja. My też tak zrobiliśmy. Nawet fajnie się komponuje.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Wiatmy Wszystkich !
Trochę nas Tu nie było, postanowiłem zobaczyć jak to wszystko żyje, ile się buduje Amberków.
Szacun dla Ewy & Marcina zestwienia temperatury i zużycia enegii :-), również zrobiłem podsumowanie roku i wyszło
4645 zł za gaz C.O i C.W.U - w zimę około 23 st.C parter i 21 st. C piętro.
U nas od 2 miesięcy jest mała Alicja i już zaczyna podziwiać co tata zbudował :-) hehe
W wakacje zrobiliśmy ogrodzenie od strony drogi - dodam kilka zdjęć:
https://forum.budujemydom.pl/?autocom=galle...m&album=804

W tym roku jest plan zrobienia jakiegoś ogrodu.
Widzę że rysunki AutoCada się przydały i są w obiegu, tak na marginesie to ja dodałem te okna dachowe w pokojach i jestem ich zwolennikiem - jak ze wszystkich są plusy i minusy. Wszystko kwestia gustu i preferencji.
Pozdrawiamy wszystkich.



Wasze rozwiązanie przeniesienia ściany między korytarzem a kuchnią jest tak popularne że chyba ta zmiana powinna być wprowadzona do projektu Amber na stałe:)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam wszystkich!Pytanie do norbi 1982.Mozesz napisac jaki jest koszt twojej dachowki,jaki to rodzaj i nazwa.Bardzo efektownie i nowoczesnie wyglada.Pozdrawiam. icon_biggrin.gif




Jest to dachówka betonowa Brass Tegalit, w kolorze grafit. Obróbka z blachy i rynny tytan-cynk RHEINZINK. Cen niestety "z głowy" nie pamiętam więc nie podaję aby nie wprowadzić w błąd. Ponadto ja ją kupowałem w 2011 roku, a od tego momentu na pewno dużo się pozmieniało.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam. I my budujemy ambera z dodatkowym garażem w okolicach Bydgoszczy. Coprawda nie idzie nam szybko bo budujemy go 3 rok bez pomocy kredytu ale przy dobrych wiatrach w tym roku skonczymy. My akurat postawiliśmy na ytonga energo i prefabrykowana więźbę dachowa którą lada moment ma przyjechać.. Z dachówka decyzja jeszcze nie zapadła ale na 99% będzie to creaton domino w kol lupka matowa. Wentylacja będzie mechaniczna i wlasnie zastanawiam sie czy gwc robić czy nie.. Jakieś podpowiedzi? Bo ile ludzi tyle opinii a moze uzytkownicy takich domow podziela sie spostrzeżeniami ;)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam wszystkich.
Wraz z żoną kupiliśmy w zeszłym roku projekt Bursztynka 2 i załatwialiśmy formalności. Start co prawda ciężki (w ziemi zostały fundamenty po rozbiórce), ale zdążyliśmy w tym roku wylać ławy. Dzisiaj zaczyna się murowanie fundamentu. Cała budowa trochę potrwa, ponieważ nie bierzemy żadnej ekipy – wszystko własnymi rękami (ja w soboty i niedziele, tata po godzinach pracy). Domek stawiamy koło Ostrołęki. Serdecznie pozdrawiam wszystkich mieszkających, budujących oraz planujących zamieszkanie w Amberku.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam wszystkich. Rozpoczęliśmy budowę Amberka II odbicie lustrzane. Przeczytałam forum i cały czas wracam do waszych wypowiedzi. U nas budowa na etapie stanu surowego.
Mam nadzieję, że są jeszcze osoby, które budują ten domek i będę miała z kim wymieniać uwagi i konsultować rozwiązania.
Pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam i też przyłączam się do budujących Ambera (odbicie lustrzane) ;)
Już na początku mam prośbę o poradę i sugestie - chodzi o słup pod balkonem.
Z tego, co się orientuję, zgodnie z projektem ma on konstrukcję stalową.Wykonawca jednak namawia nas, abyśmy zrobili ten słup żelbetowy ze względu na koszty, robociznę itd. ... Czy to jest dobre rozwiązanie icon_question.gif

Podobnie chciał nas namówić na zmianę stalowego słupa w narożniku w salonie ale tu się nie daliśmy! ;) bo zależy nam na takim efekcie wizualnym, jak w oryginale...
Nie chcą jednak nasi wykonawcy odpuścić tego słupa pod balkonem i wciąż straszą "trudami" i kosztami przy jego wykonaniu... Proszę o jakieś podpowiedzi!
Pozdrawiam! icon_biggrin.gif Edytowano przez Smile (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
U mnie jest żelbetowy z tego względu, iż od początku zrezygnowaliśmy z cegły klinkierowej. Początkowo elewacja miała być obłożona płytką klinkierową (cięcie kosztów w porównaniu z cegłą na cały dom), potem nam się zmieniło i elewacja jest jak na zdjęciach wyżej. Tylko zostało mi jeszcze uporanie się z ławą pod ten słup (jest za duża i za mocno wystaje), podczas robienia ogrodu będę musiał ją albo skuć albo podciąć piłą do betonu.


Link do komentarza
Cytat

U mnie jest żelbetowy z tego względu, iż od początku zrezygnowaliśmy z cegły klinkierowej. Początkowo elewacja miała być obłożona płytką klinkierową (cięcie kosztów w porównaniu z cegłą na cały dom), potem nam się zmieniło i elewacja jest jak na zdjęciach wyżej. Tylko zostało mi jeszcze uporanie się z ławą pod ten słup (jest za duża i za mocno wystaje), podczas robienia ogrodu będę musiał ją albo skuć albo podciąć piłą do betonu.



Bardzo ładny ten twój domek. Nie ma klinkieru, ale to w niczym nie przeszkadza. Sliczny:)
Ja myślę nad powiększeniem drugiego balkonika w pokoju i zrównanie go z sąsiednim. Boję się tylko czy nie popsuje to wyglądu domu. Co o tym myslicie?
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Kataliza a możesz mi powiedzieć jak zrobiliście ścianę zewnętrzną w jadalni. Z drewna- tak jak jest w projekcie czy normalnie murowaliście?? jeśli murowaliście to cegłą czy pustakiem, czy kosztem grubości materiału zmniejszyliście pomieszczenie?
pozdrawiam,
Wiola



Z drewna, staraliśmy się raczej trzymać projektu.
http://www.kataliza.mojabudowa.pl/?id=59517
Link do komentarza
Pytanie do wszystkich, którzy zrównywali poziom posadzki w salonie z resztą pomieszczeń - jak wysokie macie okna w narożniku?
U mnie wstępnie wychodzą wysokie na 261 cm, odległość od sufitu - 17 cm.
Zastanawiam się, czy tak będzie ok.., czy może lepiej troszkę je "skrócić"...
Na dniach muszę podjąc decyzję, dlatego proszę o pilne podpowiedzi.
Pozdrawiam! Edytowano przez Smile (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam!

Dołączam do KrzyHa oraz aloiwy jak i do wszystkich budujących oraz tych którzy zbudowali amber golda , przepraszam drugiego.
Skrzętnie korzystając z Waszych doświadczeń,w szczególności Katalizy,Ewy i Marcina oraz Ani i Alka postanowiłem się dołączyć do dyskusji.
Wybór padł na ten projekt z uwagi na wile jego zalet a w szczególności taras na garażem z którego rozpościera nam się widok na zatokę pucką ,półwysep helski oraz przepływające promy do Karlskrony.
Ten niezwykły widok mamy już z poziomu parteru toteż wymyśliliśmy dodatkowe okno w salonie.
Sporo dyskusji było na temat łazienki na dole ,którą chcąc powiększyć zrobiliśmy niesymetryczne schody (z uwagi na ich pierwotny spory wymiar) część od parteru węższa ze spocznika na piętro szersza i mamy łazienkę na dole z 90cm prysznicem.
Realizujemy budowę od 2 lat z trochę innej perspektywy .
To jest cudowne móc przy tej okazji obserwować wasze zaangażowanie, śluby oraz rodzące się dzieci
My jesteśmy już nieco starsi i budujemy sobie dom spokojnej starości więc i wybory może będą nacechowane innymi celami
Obecnie jesteśmy na etapie wykonywania dachu grafitowy Creaton/Titania
Słup w salonie wykonaliśmy jako żelbetowy (zdecydował pragmatyzm )
Jak już się w tym zacznę sprawniej poruszać załączę zdjęcia z naszej realizacji

Pzdr
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Kataliza Wasz dom jest śliczny. Fajnie wszystko wygląda. masz dziewczyno fajne pomysly:)
Mam do Ciebie pytanie, w zasadzie dwa. Wylewki na tarasie nad garazem robiliscie jakas specjalna technologia, zeby wam nie przeciekalo?? jaki byl koszt wylewki?? A jednak mam jeszcze kolejne pytanie:) Skad masz krzesla w jadalni, ja tez chce takie:)?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Kataliza Wasz dom jest śliczny. Fajnie wszystko wygląda. masz dziewczyno fajne pomysly:)
Mam do Ciebie pytanie, w zasadzie dwa. Wylewki na tarasie nad garazem robiliscie jakas specjalna technologia, zeby wam nie przeciekalo?? jaki był koszt wylewki?? A jednak mam jeszcze kolejne pytanie:) Skad masz krzesla w jadalni, ja tez chce takie:)?
Pozdrawiam



Dzieki
A taras to jest temat rzeka, pluje sobie teraz w brodę że zostawiliśmy ten cholerny murek ale kto o tym myślał na etapie murowania ścian. Kolejne izolacje tarasu można zobaczyć tutaj:
http://www.kataliza.mojabudowa.pl/?id=116365
Sam taras nie przecieka ale newralgicznym punktem są właśnie wyloty wody w murku.
Nie ma zdjęć z uszczelniana mapelastic ale cały czas nim uszczelniamy bo przeciekało przy rzygaczach. Całe szczęście jest to nad dodatkowym garażem a nie pomieszczeniem mieszkalnym więc jakoś daję radę przeżyć kolejne zalania. Z położeniem desek czekamy na wiosnę, zobaczymy jak to będzie wyglądać przez zimę kiedy będzie zalegać śnieg na tarasie. A tu sa koszty (w sumie coś koło 5000PLN):
TARAS:
- lepik MEGABITUM 30kg + rozcieńczalnik(155PLN)
- papa izobud. 30m2 (200PLN)
- i coś jeszcze (170PLN)
- wylewka betonowa (600PLN)
- kanał z garażu + pierdolety (612PLN)
- styropian na ocieplenie (955PLN)
- papa wierzchniego krycia (700PLN)
- obróbka blacharska grafit (815PLN)
- mapelastic + taśma 700PLN - Sika minipack zaprawa wodoszczelna 5kg (56PLN)

Krzesła nazywają się Eames i są praktycznie wszędzie dostępne. Mi udało się tanio dorwać czarne na allegro a potem musiałam dokupić pomarańczowe prawie dwa razy droższe.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam
Ja polecam pompę ciepła. W całym domu podłogówkę + 2 grzejniki w łazienkach.
Koszt całej energii elektrycznej za 2012 (a nie posiadam innego medium) - ogrzewanie , gotowanie oświetlenie "wszystko" 4300
za 2013 nie więcej niż 3800.
Pozdrawiam


Cytat

Witam Was Amberki.Nie bylo nas dlugo ,ale zajelismy sie budowa domku.Mam do Was pytanie.Jakie macie ogrzewanie ?My niestety nie mamy gazu ,takze zastanawiamy sie nad pompa ciepla.Napiszcie prosze jakie jest najlepsze rozwiazanie jesli wiecie.Amberowicze mozecie napisac w jakich pomieszceniach macie podlogowke?


Link do komentarza
Witam wszystkich, czy zagląda tu jeszcze Paweł Chocianów? Albo Ewa&Marcin? Mieszkam w tym samym rejonie i jestem zainteresowana tym projektem, ale chciałabym zobaczyć go "na żywo" (jeśli to możliwe oczywiście ;) ...) Chyba że ktoś jeszcze buduje Amber na terenie Dolnego Śląska (okolice Legnicy, Wrocławia lub na południe od tych miast)?
Od dwóch lat szukam projektu, który będzie pasował na moją działkę i chyba znalazłam:)
Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam
Dawno tu nie zaglądałam a to dlatego ze pochłonęła mnie budowa.Udało się jednak wprowadzić przed świetami.Wstawię parę zdjęć do pokazania bo dokonałam w projekcie pare zmian może sie komuś spodobają.Ja jestem zadowolona, przerobiony amber też jest ładny,praktyczny i wygodny. icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Edytowano przez laura2004 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
No w końcu coś się ruszyło icon_smile.gif
Martini&bunia - gdzie się budujecie? bo widzę, że wy też z dolnośląskiego:)
Laura2004 - możesz opisać zmiany bardziej szczegółowo? widzę, że kominek w innym miejscu (podoba mi się to rozwiązanie) i zlikwidowany aneks jadalny?
A ja tydzień temu skorzystałam z uprzejmości Marcina&Ewy (pozdrawiam serdecznie;) ) i pooglądałam sobie na żywo ich dom. Od razu wiedziałam, że to jest to icon_smile.gif Wczoraj byłam już u projektanta, żeby sprawdził, czy zmieści mi się na działce (mam dość dużą - 17 arów, ale niestety większość projektów, które mi się podobały, ze względu na warunki nie pasowały...) No i "TAK" icon_smile.gif)) Jak dobrze pójdzie to od przyszłego tygodnia ruszamy z "papierologią"...Długa droga....
Link do komentarza
Super ze ktos sie odezwal! icon_lol.gif Bardzo praktyczne rozwiazanie z tym kominkiem u Laura2004.My mamy tez troche zmian ze wzgledu na podpiwniczenie,ale gora zostala taka sama. Dom z piwnica wydaje sie duzo wiekszy.Zauwazylam,ze wszyscy maja pomniejszone okno w kuchni.Zastanawiam sie tez nad zmniejszeniem ale podobaja mi sie duze okna.Andzulina my budujemy w Walbrzychu a dokladnie pod Walbrzychem kierunek Strzegom.Super ,ze moglas zobaczyc domek Marcina&Ewy.Mam nadzieje ,ze wkoncu nowe Amberki beda czesciej udzielac sie na forum.Andulina nie martw sie,ze dluga droga przed Toba.My tez powoli budujemy.Jestesmy na etapie scian kolankowych.Na lato dopiero ruszymy z dachem. icon_rolleyes.gif
A czy ktos jeszce moze mi doradzic w sprawie pompy ciepla.Slyszalam,ze najlepsza wydajnosc pompy jest przy podlogowce ale w calym domu.A jesli chodzi o kominy to ten przy kominku i zewnetrznym grilu oczywiscie zostanie ale czy potrzebny drugi komin jesli bedzie POMPA CIEPLA???Raczej chyba nie,ale mowia mi wszyscy ,ze lepiej miec.CO WY NA TO???Dzieki i pozdrawiam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
O proszę - a my z Chojnowa, więc blisko icon_smile.gif
Jeśli chodzi o rozwiązania Laury2004 - to też mi się podoba z tym kominkiem - likwiduję kominek zewnętrzny, więc mogę sobie przerzucić na tą ścianę. A okno w kuchni - to widziałam właśnie takie duże - fajna sprawa. Chociaż u Pawła-Chocianów było mniejsze - takie bardziej podłużne - i też nie wyglądało źle - bynajmniej od zewnątrz- tak bardzo nowocześnie.
Link do komentarza
Cytat

icon_smile.gif HEJ Amberki!Czy moze ktos polecic profesjonalna firme budowlana z Dolnego Slaska?Mozecie mi powiedziec ile was kosztowala robocizna dachu z wiezba?Odezwijcie sie,prosze!Piszcie co tam u Was. icon_cry.gif



Witam!
Nas więźba kosztowała 7.700 zł za niecałe 10 m3 (300 zł transport).
Cieśla za swoją robotę wziął 30 zł/m2 (wyliczył 235 m2 dachu). Dodatkowo musieliśmy mu zapłacić za struganie krokwi pod nadbitkę - 1500 zł.
Teraz czekamy aż mrozy trochę odpuszczą, aby za swoją pracę mógł się wziąć dekarz ;)
Pozdrawiam!
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cześć wszystkim!

Błagam o pilne podpowiedzi tych, którzy mają drzwi w jadalni (w szczególności Katalizę bo wiem, że je ma:) i tych, którzy zastanawiali się, czy je wykonywać.
Muszę szybko podjąc decyzję czy te drzwi robić, czy nie...

Dlatego też, jeżeli je macie, to proszę podpowiedzcie - jak one się sprawdzają? Czy są w miarę wygodne, czy za każdym razem, aby wyjść trzeba odsuwać stół i krzesła? Czy rzeczywiście z nich korzystacie i czy byście je zrobili drugi raz?

A jeżeli zrezygnowaliście, to także proszę przedstawcie swoje argumenty przeciw icon_smile.gif.

Będę ogromnie wdzięczna za Wasze uwagi.
Pozdrawiam! icon_smile.gif
Link do komentarza
Witaj Smail.
Jestem nowy na tym forum i też buduję "Ambeka", aktualnie dom jest w stanie surowym prawie zamkniętym ;). Prawie bo we środę montują okna i będzie zamknięty. Jeśli chodzi o drzwi w jadalni to takowe mam ale mój majster powiedział, że grill który z nimi sąsiaduje będzie wydzielał nieprzyjemne zapachy do wewnątrz więc zrezygnowałem z grilla na zewnatrz. Czy to prawda.. tego już się nie dowiem ale może warto wziąć to pod uwagę. Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Mała korekta do postu powyżej.
Tak się "zafiksowałem" na moje drzwi kuchenne, że zapomniałem o zmianach, które wprowadziłem w kuchni. (chyba zmęczenia dało znać o sobie ;)
Więc w ramach sprostowania:
w miejscu gdzie oryginalnie w projekcie są wrysowane drzwi w jadalni ja mam spiżarnię, a w miejscu okna w jadalni są drzwi przesuwne (mam nadzieję że krzeseł nie trzeba będzie odsuwać), stąd ta sprawa a grillem.
Może takie rozwiązanie będzie bardziej optymalne dla Ciebie niż drzwi i okno w jadalni? Pozdrawiam icon_cool.gif ;)
Link do komentarza
Cytat

Cześć wszystkim!

Błagam o pilne podpowiedzi tych, którzy mają drzwi w jadalni (w szczególności Katalizę bo wiem, że je ma:) i tych, którzy zastanawiali się, czy je wykonywać.
Muszę szybko podjąc decyzję czy te drzwi robić, czy nie...

Dlatego też, jeżeli je macie, to proszę podpowiedzcie - jak one się sprawdzają? Czy są w miarę wygodne, czy za każdym razem, aby wyjść trzeba odsuwać stół i krzesła? Czy rzeczywiście z nich korzystacie i czy byście je zrobili drugi raz?

A jeżeli zrezygnowaliście, to także proszę przedstawcie swoje argumenty przeciw icon_smile.gif.

Będę ogromnie wdzięczna za Wasze uwagi.
Pozdrawiam! icon_smile.gif



Nie mam jeszcze tarasu wiec nie za bardzo korzystam z tych drzwi. Mam w planach mieć koło kuchni letnią jadalnię i na pewno wygodniej będzie nosić jedzenie bezpośrednio z kuchni niż latać na około przez salon. Na pewno trzeba wsunąć krzesła żeby otworzyć drzwi, jadalnie nie jest zbyt szeroka ale nie stanowi to problemu bo raczej nie zdarzy się sytuacja że ktoś będzie siedział w jadalni a ktoś na ogrodzie. Łatwiej jest teraz zrobić drzwi a potem ich nie używać niż odwrotnie icon_smile.gif
Co do grilla - komin jest tak wysoki że nie ma problemu z cugiem i nie powinno nic dymić dookoła grilla, dodatkowym atutem jest to że drzwi są za rogiem.
A tu zdjecie jadalni z otwartymi drzwiami:
http://www.kataliza.mojabudowa.pl/?id=125412
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Chciałem się pochwalić i pokazać AMBERKA po tuningu icon_smile.gif Trochę pozmieniane ale ....



Witam,
czy można prosić o więcej zdjęć, tego ślicznego Amberka. My właśnie zaczęliśmy budowę i pojawiły się pierwsze rozterki.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Jadzia

Cytat

Mała korekta do postu powyżej.
Tak się "zafiksowałem" na moje drzwi kuchenne, że zapomniałem o zmianach, które wprowadziłem w kuchni. (chyba zmęczenia dało znać o sobie ;)
Więc w ramach sprostowania:
w miejscu gdzie oryginalnie w projekcie są wrysowane drzwi w jadalni ja mam spiżarnię, a w miejscu okna w jadalni są drzwi przesuwne (mam nadzieję że krzeseł nie trzeba będzie odsuwać), stąd ta sprawa a grillem.
Może takie rozwiązanie będzie bardziej optymalne dla Ciebie niż drzwi i okno w jadalni? Pozdrawiam icon_cool.gif ;)



Witam,
u nas mamy takie samo rozwiązanie, jak u Państwa, ale my dopiero zaczynamy budowę, w chwili obecnej muruje się piwnica, czy mogę poprosić o jakieś zdjęcia Amberka od strony jadalni ?
Pozdrawiam
Jadzia
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Witam,
załączam kilka zdjęć AMBERKA. (Wcześniej nie mogłem tego zrobić z powodu awarii komputera). Mam nadzieję że przedstawiają to o co Pani chodziło a nawet trochę więcej;)

Pozdrawiam:)

[i]"Witam,
u nas mamy takie samo rozwiązanie, jak u Państwa, ale my dopiero zaczynamy budowę, w chwili obecnej muruje się piwnica, czy mogę poprosić o jakieś zdjęcia Amberka od strony jadalni ?
Pozdrawiam
Jadzia"
[/i]
[/quote]

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam wszystkich Amberowiczów,

Dawno tu nie zaglądałem. Wpadłem przez przypadek więc już napiszę kilka słów. Mieszkamy w naszym bursztynie już 3,5 roku. Mieszka się bardzo dobrze. Dom jest bardzo praktyczny w urzytkowaniu. Mechaniczna wentylacja to luksus w połączeniu z oszczędnościami na ogrzewaniu - polecam bezwzględnie. Wciąż nie zamieniłbym domu na żaden inny. Do dziś nie zrobiliśmy jeszcze tarasu oraz balustrad balkonowych. Szczerze mówiąc my już nie zauważamy tych braków.

Jedna uwaga dla tych którzy mają przeszklony narożnik zorientowany na południe. Pomyślcie o żaluzjach zewnętrznych. My chcieliśmy na tym zaoszczędzić i to był błąd. Latem kiedy słońce grzeje cały dzień w domu robi się ardzo gorąco. Bez klimatyzacji byłoby bardzo ciężko.


Pozdrawiamy z Ewą i Alkiem wszystkich będących w trakcie realizacji swojego budowlanego marzenia. Trzymamy kciuki! Edytowano przez Ewa_&_Marcin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam szanownych Amberowiczów,
kolejny mały etap za nami. Docieplenie poddasza skończone. Wybrałem piane PUR otwartokomórkową. Niestety pierwsza ekipa musiała się zwinąć dość szybko. Jak się okazało "dopiero się uczyli kłaść pianę" a mi nie koniecznie odpowiadało to że trenują u mnie. Kolejna ekipa "z polecenia" pracowała jeden dzień i po sprawie. Efekty na załączonych zdjęciach.

Pozdrawiam.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Witam forumowiczów.

Przymierzam się do budowy domu Amber lub Amber2. Zanim jednak zdecyduję się na ten projekt chciałbym zobaczyć dom "na żywo". Szukam kogoś konkretnego i nieprzeciętnego kto poda namiar i poświęci kilkadziesiąt minut na oprowadzenie po domu wzamian za dobrą flaszkę prawdziwej Łąckiej Śliwowicy. Proszę o kontakt na 606-315-962. Jest to dla mnie bardzo ważne i bardzo pilne. Dziękuję i pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Witam forumowiczów.

Przymierzam się do budowy domu Amber lub Amber2. Zanim jednak zdecyduję się na ten projekt chciałbym zobaczyć dom "na żywo". Szukam kogoś konkretnego i nieprzeciętnego kto poda namiar i poświęci kilkadziesiąt minut na oprowadzenie po domu wzamian za dobrą flaszkę prawdziwej Łąckiej Śliwowicy. Proszę o kontakt na 606-315-962. Jest to dla mnie bardzo ważne i bardzo pilne. Dziękuję i pozdrawiam


Zapraszam nad morze 10km od Pucka mozna wypocząć a i obejrzeć Amberka na ukończeniu .
Bardzo dziękuję Mc@11347 za wizualizacje które pomogły nam w dekorowaniu Amberka na zewnątrz.
Słup przy wyjściu z jadalni w/g projektu tak nieszczęśliwie usytuowany(75cm przejscia)że postanowiliśmy go wyciąć i uzyskaliśmy zaciszny taras jadalniany od strony S/W gdyż posadowienie naszego domu jest z wejściem od s/w.
Za około m-c wrzucę kilka zdjęć.
Na górze zmieniliśmy układ, dojście do tarasu nad garażem jest korytarzem (nie przechodzimy przez sypialnię),odwracąjc podziały na górze .
Podwójne okno wykonaliśmy jako dwa umieszczając między nimi 15 ściankę i idąc w kier tarasu mamy po jednej dużą łazienkę a w miejscu drugiej łaz jest wielka garderoba przy sypialni głównych użytkowników domu
Poprzez podzielenie schodów 275 cm na niesymetryczne z parteru do spocznika 120 pozostałe na piętro 155 uzyskaliśmy po schodami dość wygodną łazienkę z brodzikiem a schody od str salonu zasłoniliśmy 1m murkiem więc klatka jest schowana i nie oddziałuje na przestrzeń.
Dom prosty ale wyjątkowo funkcjonalny o doskonałych proporcjach.

Pzdr
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Witam po bardzo dłłługiej przerwie. Myślę sobie zobaczę co jak na tym forum - trochę Amberków przybyło.
Fajnie było sobie powspominać jak to się budowało (te wszystkie posty) i dalej coś buduję, a 5 lat już mieszkamy - tym razem zadaszenie tarasu, a docelowo zamknięcie coś ala oranżeria, jeszcze kominek zew. został do zrobienia. Długo myślałem jak to zrobić, aby nie popsuć bryły budynku, no i wyszło coś takiego:
konstrukcja drewniana, 1 słup murowany, pokrycie szkłem na profilach aluminiowych, od dołu przewieszenia płótnem z możliwością zrolowania - robota w trakcie...
https://forum.budujemydom.pl/?autocom=galle...m&album=890

Pozdrawiamy serdecznie, ale ten czas leci...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...