Skocz do zawartości

AMBER i AMBER II / MTM Styl


wingerman

Recommended Posts

Witam po długaśnej przerwie.
Na początek gratulacje i życzę szczęścia na nowej drodze życia.
Adze i Adamowi oraz Ewie i Marcinowi- gratuluję pociech.

U nas w połowie maja ruszają prace i pójdą w górę ściany.
Najpierw jeszcze hydraulik wyznaczy punkty i wylewka chudego betonu.
Dzisiaj mąż kupił komin ceramiczny.
Stemple zakupione, zaliczka na więźbę dachową wpłacona...
Link do komentarza
Witam ponownie amberowiczow. Mam pytanie (jak zwykle) do osob ktore z łazienki i garderoby przy sypialnie zrobiły powiekszona łazienkę. Jak wygląda rozmieszczenie wszystkich elementów w łazience, czy mozna po jej powiekszeniu zmiescic tam prysznic, wc, bidet i podwojna umywalke czy nie ma szans? Jezeli to mozliwe wstawcie zdjecie. Z gory dziekuje
Link do komentarza
Witam
Zawsze odwiedzaliśmy to forum jako gość, ale już czas się ukazać.
My można powiedzieć wstępnie zakończyliśmy. Obecnie w poniedziałek ruszamy tylko z klatka schodową i korytarzem na górze.
Na początek w galerii zamieszczamy 1 zdjęcie najbardziej użytkowanego pomieszczenia w domku.
Link do galerii: [url]https://forum.budujemydom.pl/index.php?autocom=gallery&req=user&user=30141&op=view_album&album=693[url]

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Justyna i Łukasz, widzę że mamy kolejny Amber w wersji lustrzanej. Wychodzi na to, że wersje lustrzane cieszą się równie dużą popularnością co podstawowe. Fajnie że się pokazaliście, teraz prosimy o więcej zdjęć.


Kataliza, łazienka w sypialni po powiększeniu jest całkiem pojemna. My mamy po jednej stronie umywalkę i szafkę (razem 2m długości), a po drugiej prysznic 80x80 i ubikację. Nie narzekamy na brak miejsca. Możecie sami ocenić po zdjęciach czy tyle miejsca w łazience wystarczy?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Kataliza, łazienka w sypialni po powiększeniu jest całkiem pojemna. My mamy po jednej stronie umywalkę i szafkę (razem 2m długości), a po drugiej prysznic 80x80 i ubikację. Nie narzekamy na brak miejsca. Możecie sami ocenić po zdjęciach czy tyle miejsca w łazience wystarczy?




Dzieki za pomoc, zawsze to lepiej zobaczyc zdjecia niz sobie wyobrazac. Powiedzcie jeszcze jaka macie wysokosc scianki kolankowej w lazience.
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanko do Ewy i Marcina. Jak po zimie prezentuje się cegła CRH Nuths 01 ? Podoba się nam ta cegła i byliśmy na nią prawie zdecydowani, dopóki nie zobaczyliśmy ekspozycji w dwóch składach budowlanych. Widać było, że stoi ona tam dość długo, na jednej ekspozycji wyhodował się już mech, a cegła niczym nie przypominała tej ze zdjęcia, tej pięknej, piaskowej cegły. Była brudna, szara i mało zachęcająca do zakupu. Cegła ręczne formowana ma swój urok i fajnie wkomponowuje się w nowoczesne budownictwo, ale jej nierówna struktura jest bardziej podatna na osadzanie się różnych zanieczyszczeń. Oprócz CRH braliśmy pod uwagę cegły VANDERSANDEN, ale po tym co zobaczyliśmy, jak te cegły wyglądają po latach (a może lepiej napisać bez mycia i konserwacji), mamy duże obawy.

Napiszcie jak to jest u was (nie tylko Ewa i Marcin) i jakiej cegły użyliście. Myśleliście o połączeniu cegły elewacyjnej z drewnem elewacyjnym i tarasem drewnianym.

Na dachówkę pewnie wybierzemy grafitową płaską dachówkę Brass Tegalit Cisar.

Pozdr.
N.


Och, płaska dachówka i do tego grafitowa... To będzie pięknie wyglądać! Liczymy na zdjęcia. My zdecydowaliśmy się na tańsze rozwiązanie - blachę płaską na rąbek stojący. W kolorze szarym. Udało się wrzucić trochę zdjęć:

https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...m&album=694

Naprawdę nieźle to wygląda. Jeśli zaś chodzi o elewację, to drewno przy takim projekcie jak Amber jest super rozwiązaniem. My zamierzamy zastosować właśnie drewno na taras i elewację, a także kamień. Z cegły rezygnujemy. W ten sposób dom - mam nadzieję - dobrze wkomponuje się w otoczenie (teren polodowcowy - mnóstwo głazów, do tego wokół same lasy).

Cytat

Witam po długaśnej przerwie.
Na początek gratulacje i życzę szczęścia na nowej drodze życia.
Adze i Adamowi oraz Ewie i Marcinowi- gratuluję pociech.

U nas w połowie maja ruszają prace i pójdą w górę ściany.
Najpierw jeszcze hydraulik wyznaczy punkty i wylewka chudego betonu.
Dzisiaj mąż kupił komin ceramiczny.
Stemple zakupione, zaliczka na więźbę dachową wpłacona...


Dzięki i zapraszamy na naszą wioskę celem podejrzenia budowy, gdzie też sporo się dzieje.

[quote name='JustynaŁukasz' post='204761' date='7.05.2011, 22:37 ']Witam
Zawsze odwiedzaliśmy to forum jako gość, ale już czas się ukazać.
My można powiedzieć wstępnie zakończyliśmy. Obecnie w poniedziałek ruszamy tylko z klatka schodową i korytarzem na górze.
Na początek w galerii zamieszczamy 1 zdjęcie najbardziej użytkowanego pomieszczenia w domku.
Link do galerii: [url]https://forum.budujemydom.pl/index.php?autocom=gallery&req=user&user=30141&op=view_album&album=693[url]


Witajcie! Zjawiskowy pies! icon_smile.gif
A do tego fajne rozwiązanie oświetlenia salonu. Też o takim myślimy. Jak się sprawdza? Podobnie jak Ewa i Marcin apelujemy o więcej zdjęć icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Powiedzcie mi proszę ile zapłaciliście za robociznę stanu surowego bez więźby, podajcie tez proszę czy strop lany czy inny.



Mnie stan surowy bez więźby wyniesie ok 30 tyś. Niestety koszt trochę urósł, ponieważ z pierwszym budowlańcem musiałem się rozstać, a ten drugi dolicza parę złotych za poprawki po poprzedniku. Strop zalewamy zgodnie z projektem (teriva mi jakoś nie pasuje). Solidny, tradycyjny strop.

Pozdr.
N.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Mnie stan surowy bez więźby wyniesie ok 30 tyś. Niestety koszt trochę urósł, ponieważ z pierwszym budowlańcem musiałem się rozstać, a ten drugi dolicza parę złotych za poprawki po poprzedniku. Strop zalewamy zgodnie z projektem (teriva mi jakoś nie pasuje). Solidny, tradycyjny strop.

Pozdr.
N.



Rozumiem, że podajesz koszty samej robocizny ekipy budowlanej bez kosztów architekta, dokumentacji, geodety, innych formalności?

My za stan surowy bez dachu i ścianek kolankowych daliśmy rok temu 43tys. (Cały stan surowy otwarty wyniósł 65tys) Ale to są tylko koszty robocizny ekipy budowlanej. Strop mamy w technologii teriva. Całkiem tanio wyszła was robocizna. jestem pod wrażeniem, bo myslałem że w 2011 to już nie będzie możliwe.

A co do rodzaju stropu to ja z kolei uważam że strop teriva jest lepszy bo mniej akustyczny, a pozatym nie wymaga aż tak dużego zbrojenia jak lany. Przy stropie lanym nie trzeba kupować anteny, bo wystarczy się podpiąć do zbrojenia stropu icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Rozumiem, że podajesz koszty samej robocizny ekipy budowlanej bez kosztów architekta, dokumentacji, geodety, innych formalności?

My za stan surowy bez dachu i ścianek kolankowych daliśmy rok temu 43tys. (Cały stan surowy otwarty wyniósł 65tys) Ale to są tylko koszty robocizny ekipy budowlanej. Strop mamy w technologii teriva. Całkiem tanio wyszła was robocizna. jestem pod wrażeniem, bo myslałem że w 2011 to już nie będzie możliwe.

A co do rodzaju stropu to ja z kolei uważam że strop teriva jest lepszy bo mniej akustyczny, a pozatym nie wymaga aż tak dużego zbrojenia jak lany. Przy stropie lanym nie trzeba kupować anteny, bo wystarczy się podpiąć do zbrojenia stropu icon_smile.gif




Jak najbardziej. Te 30 tyś to koszt samej robocizny budowlańców. U nas koszt robocizny waha się od 150 do 200 zł. za m2. Trochę negocjacji i udało się taką cenę wywalczyć. icon_biggrin.gif

Cytat

Rozumiem, że podajesz koszty samej robocizny ekipy budowlanej bez kosztów architekta, dokumentacji, geodety, innych formalności?

My za stan surowy bez dachu i ścianek kolankowych daliśmy rok temu 43tys. (Cały stan surowy otwarty wyniósł 65tys) Ale to są tylko koszty robocizny ekipy budowlanej. Strop mamy w technologii teriva. Całkiem tanio wyszła was robocizna. jestem pod wrażeniem, bo myslałem że w 2011 to już nie będzie możliwe.

A co do rodzaju stropu to ja z kolei uważam że strop teriva jest lepszy bo mniej akustyczny, a pozatym nie wymaga aż tak dużego zbrojenia jak lany. Przy stropie lanym nie trzeba kupować anteny, bo wystarczy się podpiąć do zbrojenia stropu icon_smile.gif



Odnośnie stropu to strop lany, jeśli jest dobrze zazbrojony i odpowiedniej grubości ( a w projekcie jest 14 cm i 18 cm nad salonem) nie jest akustyczny. Dodatkowo styropian też robi swoje. Niemniej jednaj terivy nie przekreślam i nie odradzam ponieważ nie znam tej konstrukcji za dobrze. My chcieliśmy mieć tradycyjny strop i dlatego nic nie zmienialiśmy. Pozdr.
Link do komentarza
Cytat

U mnie robocizna wyniesie 46 tys. za stan surowy bez dachu, ze ściankami kolankowymi i wykonaniem ogrodzenia tymczasowego. Do tego solidna ekipa z którą nie muszę się rozstawać icon_smile.gif więc chyba nie jest tak źle. Strop filigran.


Wow! Niesamowite rozbieżności w cenach. My w ubiegłym roku zapłaciliśmy 28 500 zł netto. Ze stropem lanym jak w projekcie i... z piwnicą! Wprawdzie wybór właściwej ekipy i negocjacje cenowe zajęły nam sporo czasu, ale widać, opłacało się. A panowie okazali się szybcy, słowni i naprawdę fachowi. Choć nie obyło się bez spięć icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Wow! Niesamowite rozbieżności w cenach. My w ubiegłym roku zapłaciliśmy 28 500 zł netto. Ze stropem lanym jak w projekcie i... z piwnicą! Wprawdzie wybór właściwej ekipy i negocjacje cenowe zajęły nam sporo czasu, ale widać, opłacało się. A panowie okazali się szybcy, słowni i naprawdę fachowi. Choć nie obyło się bez spięć icon_wink.gif


My płaciliśmy 38000 netto (w tym kierownik budowy, więźba dachowa )
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Wow! Niesamowite rozbieżności w cenach. My w ubiegłym roku zapłaciliśmy 28 500 zł netto. Ze stropem lanym jak w projekcie i... z piwnicą! Wprawdzie wybór właściwej ekipy i negocjacje cenowe zajęły nam sporo czasu, ale widać, opłacało się. A panowie okazali się szybcy, słowni i naprawdę fachowi. Choć nie obyło się bez spięć icon_wink.gif




Aga, a ta cena to ze ścianami działowymi?
U nas bez piwnicy, ale ze ściankami, z więźbą dachową- 45000 zł
Faktycznie- ceny rozbieżne a odległość między nami icon_smile.gif ...
Link do komentarza
Cytat

Aga, a ta cena to ze ścianami działowymi?
U nas bez piwnicy, ale ze ściankami, z więźbą dachową- 45000 zł
Faktycznie- ceny rozbieżne a odległość między nami icon_smile.gif ...



Witam,

Tak, to cena ze ścianami działowymi. W naszej okolicy średnia cena to ok. 10 tys. zł za kondygnację. Tak każdy mówi, oczywiście później dodaje to i owo... W swoich poszukiwaniach trafiliśmy na różne ekipy: drogie, tanie ale kiepskie, a w końcu dotarliśmy do niedrogiej i fachowej.
Link do komentarza
Cytat

Aga i Adam czy możnaby prosić o podesłanie screenów projektu, bo również zastanawiamy się nad piwnicą i byłoby super móc podpatrzeć to rozwiązanie u kogoś kto już temat przerabiał.
Z góry dzięki
Pozdrawiam Marcin



Witam,
Albo to z permanentnego niewyspania icon_wink.gif albo nie mam opcji dodania załącznika do wiadomości, toteż wrzucam rzut piwnicy i przeróbki parteru polegającej na dodaniu schodów do piwnicy. A nuż jeszcze komuś posłuży?[attachment=10126:rzut_piwnicy.pdf][attachment=10127:rzut_par..._nowy_WC.pdf]
W stosunku do załączonego projektu przesunęliśmy wejście do pomieszczenia pod garażem mniej więcej tam, gdzie na rzucie znajduje się umywalka. Zrezygnowaliśmy też ze ścianek działowych, postawimy tylko jedną, w kotłowni. No i w podłodze garażu jest otwór, tzw. kanał.
Oczywiście przeróbce musiał ulec także dach i parę innych elementów. W razie pytań służymy informacjami.
P.S. Ciekawi jesteśmy, co sądzicie o tej piwnicy.

rzut_piwnicy.pdf

rzut_parteru_nowy_WC.pdf

rzut_piwnicy.pdf

rzut_parteru_nowy_WC.pdf

Link do komentarza
Cytat

Witam.
Czy ktoś w naszego klanu wybiera się na zlot 11 czerwca do Ruscia ?
Ja z żoną się wybieramy, zobaczymy co i jak.
Podziwiamy nowe budowy i czekamy na więcej zdjęć.
Pozdrawiamy



Witam,
My niestety, po raz kolejny, odpuszczamy. Właśnie rozliczamy I transzę kredytu i czeka nas weekend z rzeczoznawcą... A do tego pracy na budowie niemało.

Życzymy udanego wyjazdu i świetnej zabawy.
Link do komentarza
Cześć, jakaś cisza po tym zlocie zapadła icon_wink.gif Pewnie wszyscy odpoczywają po weekendzie pełnym wrażeń...

A my się zastanawiamy czy ktoś z licznych budowniczych Ambera zdecydował sie na ocieplenie poddasza pianką poliuretanową zamiast "tradycyjnej" wełny mineralnej. A może chociaż ktoś rozważał i może się podzielić swoją wiedzą? My właśnie rozważamy i stwierdzamy brak informacji na ten temat, poza - oczywiście jednostronną - informacją handlową.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Cytat

Witam
Czy możecie podpowiedzieć gdzie najlepiej umieścić pralke w domu.Wydaje mi sie ze miejsce w kotłowni bedzie złym pomysłem choć tak na poczatku planowałam.Mało miejsca i to przejscie przez garaz w praktyce chyba sie nie sprawdzi.Prosze o podpowiedz i pozdrawiam icon_biggrin.gif


My mamy w kotłowni i jest super:)
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

straszna cisza na tym forum. Wrzućcie jakieś zdjęcia, wszystkie są dla mnie inspiracją.
Ania&Alek i Ewa&Marcin z tego co pamiętam zabudowaliście czytelnię na piętrze żeby mieć garderobę, macie już tam szafy? Jak to wygląda? Dużo miejsca czy szału nie ma?



My nie zabudowywaliśmy czytelni. Zrobiliśmy właśnie biblioteczkę i jesteśmy zadowoleni. Wszystkim którym wystarczy szafa w sypialni i nie potrzebują garderoby polecam pozostawienie otwartej czytelni. Przestrzeń czytelni jest bardzo dobrze naświetlona przez obydwa okna trójkątne. Oświetlenie na przestrzał naprawdę daje dużo. Nawet w tak deszczowy dzień jak dziś, siedzę sobie wygodnie właśnie w czytelni i śmigam po necie.


Trzymajcie się twardo fundamentów! Pozdrawiam Edytowano przez Ewa_&_Marcin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Jestem tego samego zdania,chociaz jeszcze w domu nie mieszkamy. Jest bardzo duża przestrzeń dzieki tej "biblioteczce". W razie czego przesunęliśmy troszkę drzwi wejściowe do sypialni i jak będzie potrzeba albo nam się znudzi, zawsze możemy tą przestrzeń zamknąć.
Jestem też bardzo zadowolona z obniżonego salonu, bo to naprawdę PIĘKNIE wygląda. Doczekaliśmy się wylewek i czekamy na tynki w przyszłym tygodniu.Pozdrawiam szczególnie Ewę i Marcina oraz Alka, bo są niewątpliwie inspiracją do dalszej budowy.
Link do komentarza
"Ewa i Marcin" oraz inni co mają już elewacje, możecie wrzucić jakieś zdjęcia. Jak po zamieszkaniu oceniacie szklany przedsionek. Nie chodzi mi o efekt wizualny, bo ten jest świetny, tylko o praktyczny. Mi właśnie kryją dach, ale zdjęcia zamieszczę jak już będzie gotowy.

Pozdr.
N.
Link do komentarza
Cytat

"Ewa i Marcin" oraz inni co mają już elewacje, możecie wrzucić jakieś zdjęcia. Jak po zamieszkaniu oceniacie szklany przedsionek. Nie chodzi mi o efekt wizualny, bo ten jest świetny, tylko o praktyczny. Mi właśnie kryją dach, ale zdjęcia zamieszczę jak już będzie gotowy.

Pozdr.
N.




Dach prawie skończony icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
norbi1
a jaka masz obrobkę krokwi? To wszystko to blacha czy część jest malowana?
I jak wygląda krawędź dachówki bo widziałam Tegalit na wystawce i krawędź wyglądał bardzo niechlujnie.
Będziemy mieli tą samą dachówkę, chciałam tą szarą a nie grafitową ale jej krawędź wyglądała jeszcze gorzej niż grafitowej a do tego w warunkach zabudowy mam że dach ma być w odcieniach brązu, czerni albo czerwieni i niektórzy twierdzą że szary się nie łapie
Link do komentarza
Cytat

norbi1
a jaka masz obrobkę krokwi? To wszystko to blacha czy część jest malowana?
I jak wygląda krawędź dachówki bo widziałam Tegalit na wystawce i krawędź wyglądał bardzo niechlujnie.
Będziemy mieli tą samą dachówkę, chciałam tą szarą a nie grafitową ale jej krawędź wyglądała jeszcze gorzej niż grafitowej a do tego w warunkach zabudowy mam że dach ma być w odcieniach brązu, czerni albo czerwieni i niektórzy twierdzą że szary się nie łapie



Dachówkę mam w kolorze grafitowym, obróbka jest blachą tytan cynk firmy RHEINZINK w kolorze szaro-niebieskim. Dla mnie efekt jest super. Gdyby obróbka była również w graficie dach moim zdaniem wydawałby się zbyt masywny, a tak jest pas odcinający dach od elewacji. Wykończenie, jakość i trzymanie wymiaru dachówki jest jak najbardziej w porządku. Co do jakości to dekarze bardzo sobie chwalili, bardziej narzekali na ceramikę Rupp (mało dachówek trzyma ten sam wymiar).

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Dachówkę mam w kolorze grafitowym, obróbka jest blachą tytan cynk firmy RHEINZINK w kolorze szaro-niebieskim. Dla mnie efekt jest super. Gdyby obróbka była również w graficie dach moim zdaniem wydawałby się zbyt masywny, a tak jest pas odcinający dach od elewacji. Wykończenie, jakość i trzymanie wymiaru dachówki jest jak najbardziej w porządku. Co do jakości to dekarze bardzo sobie chwalili, bardziej narzekali na ceramikę Rupp (mało dachówek trzyma ten sam wymiar).



Witam!

Dach piękny! Ciekawa jestem ostatecznego efektu, w połączeniu z elewacją.
U nas prace idą, raz wolniej, raz szybciej, ale wciąż do przodu. Zaaferowana kafelkami, brodzikami i innymi umywalkami nie zdążam uzupełniać galerii. Podejrzewam, że i pozostali amberowcy są w podobnym "amoku" budowlanym.

Wrzucam najnowsze zdjęcie naszego domu. Zatytułowałam je: "Niektórzy potrzebują większej kosiarki".

Pozdrowienia dla wszystkich.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam!

Dach piękny! Ciekawa jestem ostatecznego efektu, w połączeniu z elewacją.
U nas prace idą, raz wolniej, raz szybciej, ale wciąż do przodu. Zaaferowana kafelkami, brodzikami i innymi umywalkami nie zdążam uzupełniać galerii. Podejrzewam, że i pozostali amberowcy są w podobnym "amoku" budowlanym.

Wrzucam najnowsze zdjęcie naszego domu. Zatytułowałam je: "Niektórzy potrzebują większej kosiarki".

Pozdrowienia dla wszystkich.



A czy w garażu zmieści się Wam ta kosiarka? ;)
Link do komentarza
Cytat

Witam
Norbi1 mógłbyś napisac ile cie wyniosła ta obróbka blachą?Bardzo fajnie wygląda.



Za położenie całego dachu z obróbkami okien, kominów i orynnowanie - 8,5 tyś. Materiał to kwestia indywidualna, zależy od negocjacji z dostawą, rabatów, producenta materiałów...

Cytat

Tym się muszę z wami podzielić



"Ewa i Marcin" mam trzy pytania:
1. Jak w praktyce sprawdza się szklany przedsionek, czy zmienilibyście coś w nim teraz?
2. Czy zmieniliście grubość ocieplenia fundamentów? Wydaje mi się, że jest u was uskok w grubości na łączeniu ocieplenia ścian i fundamentów. O jakiej elewacji myślicie, takiej jak w projekcie, czy coś innego?

My chcielibyśmy zrobić gładkie (bez "baranka") ściany w połączeniu z elementami drewna.

3. Czy pokoje na poddaszu są wystarczająco doświetlone przez okna balkonowe, czy warto pomyśleć o oknach dachowych?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdr.
N.
Link do komentarza
Cytat

Za położenie całego dachu z obróbkami okien, kominów i orynnowanie - 8,5 tyś. Materiał to kwestia indywidualna, zależy od negocjacji z dostawą, rabatów, producenta materiałów...



"Ewa i Marcin" mam trzy pytania:
1. Jak w praktyce sprawdza się szklany przedsionek, czy zmienilibyście coś w nim teraz?
2. Czy zmieniliście grubość ocieplenia fundamentów? Wydaje mi się, że jest u was uskok w grubości na łączeniu ocieplenia ścian i fundamentów. O jakiej elewacji myślicie, takiej jak w projekcie, czy coś innego?

My chcielibyśmy zrobić gładkie (bez "baranka") ściany w połączeniu z elementami drewna.

3. Czy pokoje na poddaszu są wystarczająco doświetlone przez okna balkonowe, czy warto pomyśleć o oknach dachowych?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdr.
N.



1.Wiatrołap sprawdza się zimą, kiedy słońce nie pali tak mocno. Latem jest szklarnia i po mimo wentylacji grawitacyjnej wiatrołapu (kominek +nawiewniki) jest bardzo gorąco.
2. Fundamenty mamy ocieplone 10cm styropianu a ściany 16cm wełny - stąd różnica. Chyba nie ma potrzeby izolowania się od gruntu zbyt grubą warstwą styropianu.
3. Wszystkie pokoje na górze są bardzo dobrze doświetlone i nie widzę potrzeby montowania okien dachowych. Szkoda pieniędzy i izolacji cieplnej dachu.
Link do komentarza
Cytat

1.Wiatrołap sprawdza się zimą, kiedy słońce nie pali tak mocno. Latem jest szklarnia i po mimo wentylacji grawitacyjnej wiatrołapu (kominek +nawiewniki) jest bardzo gorąco.
2. Fundamenty mamy ocieplone 10cm styropianu a ściany 16cm wełny - stąd różnica. Chyba nie ma potrzeby izolowania się od gruntu zbyt grubą warstwą styropianu.
3. Wszystkie pokoje na górze są bardzo dobrze doświetlone i nie widzę potrzeby montowania okien dachowych. Szkoda pieniędzy i izolacji cieplnej dachu.



A od której strony świata macie wejście do domu?

Cytat

1.Wiatrołap sprawdza się zimą, kiedy słońce nie pali tak mocno. Latem jest szklarnia i po mimo wentylacji grawitacyjnej wiatrołapu (kominek +nawiewniki) jest bardzo gorąco.
2. Fundamenty mamy ocieplone 10cm styropianu a ściany 16cm wełny - stąd różnica. Chyba nie ma potrzeby izolowania się od gruntu zbyt grubą warstwą styropianu.
3. Wszystkie pokoje na górze są bardzo dobrze doświetlone i nie widzę potrzeby montowania okien dachowych. Szkoda pieniędzy i izolacji cieplnej dachu.



I ile macie ocieplenia na poddaszu?
Link do komentarza
Witam
Mam dylemat. Temat dotyczy krokwi a murowania szczytów i ścian działowych:
W projekcie jest zostawiona szczelina między deskowaniem a ścianami szczytowymi na grubość krokwi a mi murarze wymurowali aż do zadeskowania. I teraz czy to zostawić czy kazać murarzom wycinać? ( a naczytałem się że w ten sposób co jest u mnie tworzę mostek itp. a inni mówią że to niema znaczenia. jakie jest wasze zdanie?
Pozdrawiam zales80
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...