Skocz do zawartości

AMBER i AMBER II / MTM Styl


wingerman

Recommended Posts

Cytat

Witajcie,

Również pozdrawiamy wszystkich budowniczych. Tych na finiszu i tych początkujących. U nas strop na piwnicy wylany, związał i.... znów ulewa. Ale w tym tygodniu ponoć znów ruszymy w górę.

Mamy dwa pytania do bardziej doświadczonych "amberowiczów":

- czy ten malowniczy słupek naprzeciw wyjścia z jadalni nie jest aby za blisko tegoż wyjścia? Czy zostaje wystarczająco miejsca, żeby sobie swobodnie przejść, np. z tacą ze śniadankiem?

- czy ktoś z Was zwiększał ten mniejszy balkon? Tzn. zwiększał jego głębokość, albo wyciągał w stronę połaci dachowej? Zastanawiamy się czy on nie mógłby być większy, bez strat estetycznych lub innych... A taki bardziej wysunięty w przód i w bok mógłby stanowić zadaszenie nad tarasem.

Ani i Alkowi gratulujemy coraz bardziej przytulnego gniazdka.



Ja mogę wypowiedzieć się tylko w kwestii zmian dotyczących balkonu. Zmiana wielkości mniejszego z balkonów jak reszta zmian zewnętrznych wpływa na wygląd zewnętrzny domu. Uważam że z takimi zmianami trzeba być ostrożnym zwłaszcza jeżeli komuś podoba się bryła oryginalnego projektu i chce ja wiernie odwzorować. Zmiany zewnętrzne zmieniają proporcję lub położenie elementów domu i nie zawsze wpływają pozytywnie na efekt końcowy. My postawiliśmy na trzymanie się projektu w sprawach konstrukcji i estetyki zewnętrznej, dlatego nie zmieniamy wielkości elementów zewnętrznych, aby możliwie najbardziej odwzorować projekt. Podsumowując, nie zniechęcam do zmian zewnętrznych, ale radzę na spokojne przemyślenie takich zmian i próbę wyobrażenia sobie efektu. Edytowano przez Ewa_&_Marcin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Walczymy z więźbą dachową. Zdecydowaliśmy się na oryginalna więźbę z płatwiami. Zobaczymy jaki będzie efekt końcowy. Na razie niewiele widać, ale posuwamy się do przodu icon_smile.gif

https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...m&album=541



Witajcie,

Bardzo inspirująca ta Wasza galeria icon_smile.gif
U nas też trochę się dzieje:
https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...m&album=580
https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...m&album=581

Do więźby jednak jeszcze nam daleko i obawiamy się czy zdołamy w tym roku...
A zmiany wszelakie, oczywiście, przemyślane muszą być po tysiąckroć icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witajcie,

Bardzo inspirująca ta Wasza galeria icon_smile.gif
U nas też trochę się dzieje:
https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...m&album=580
https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...m&album=581

Do więźby jednak jeszcze nam daleko i obawiamy się czy zdołamy w tym roku...
A zmiany wszelakie, oczywiście, przemyślane muszą być po tysiąckroć icon_smile.gif



Teraz gdy stan zerowy macie już skończony, pójdzie szybko w górę. Teraz dom będzię rósł szybko.
Link do komentarza
witam
zaglądamy tu od pewnego czasu i postanowiliśmy się dołączyć.przeglądaliśmy różne projekty,mieliśmy nawet wytypowany ulubiony ale dzięki znajomym zobaczyliśmy dom amber.mamy zamiar zamówić projekt i rozpocząć budowę,ponieważ zrobił na nas można rzec piorunujące wrażenie.jak chyba wszyscy początkujący mamy mnóstwo pytań.większość odpowiedzi uzyskaliśmy na forum.tymczasem śledzimy wasze poczynania budowlane i kibicujemy.
pozdrawiamy wszystkich posiadaczy amberka i przyszłych amberowiczów Edytowano przez iza i mariusz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

witam
zaglądamy tu od pewnego czasu i postanowiliśmy się dołączyć.przeglądaliśmy różne projekty,mieliśmy nawet wytypowany ulubiony ale dzięki znajomym zobaczyliśmy dom amber.mamy zamiar zamówić projekt i rozpocząć budowę,ponieważ zrobił na nas można rzec piorunujące wrażenie.jak chyba wszyscy początkujący mamy mnóstwo pytań.większość odpowiedzi uzyskaliśmy na forum.tymczasem śledzimy wasze poczynania budowlane i kibicujemy.
pozdrawiamy wszystkich posiadaczy amberka i przyszłych amberowiczów


Iza & Mariusz, projekt już kupiony? Kiedy ruszacie?

Tomek, kiedy założysz galerię? Pewnie już ostro ruszyłeś z wykończeniówką?!

Jesteśmy na etapie wyboru rodzaju rekuperatora. Ciężko mi wybrać między przeciwpradowym i obrotowym. Założyłem temat na forum i czekam na jekieś komentarze w tej sprawie. Może wy macie jakieś doświadczenia albo wiedzę którą warto się podzielić:
https://forum.budujemydom.pl/Rekuperator-pr...owy-t12557.html


Cytat

witam
Zastanawiam sie jaki jest koszt budowy piwnicy ?? czy mozecie mi powiedziec??
Rafal


Piwnica to droga sprawa, dlatego nawet nie braliśmy pod uwagę takiego luksusu. Znalazłem ciekawy temat na innym forum ile ludzie płacili za piwnicę:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?...szcze-je-buduje

Przyjmując 50 tys zł, lepiej wydać te pieniądze na Rekuperator z GWC i komplet kolektorów słonecznych - to przynajmniej na siebie zapracuje. Ale to tylko moja opinia i w żadnym wypadku nie chciałbym was zniechęcać do budowy piwnicy.

Na budowie wciąż męczymy się z więźbą dachową. Jest troszkę gimnastyki przy niej. Link do galerii:
https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...m&album=541 Edytowano przez Ewa_&_Marcin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Iza & Mariusz, projekt już kupiony? Kiedy ruszacie?

Tomek, kiedy założysz galerię? Pewnie już ostro ruszyłeś z wykończeniówką?!

Jesteśmy na etapie wyboru rodzaju rekuperatora. Ciężko mi wybrać między przeciwpradowym i obrotowym. Założyłem temat na forum i czekam na jekieś komentarze w tej sprawie. Może wy macie jakieś doświadczenia albo wiedzę którą warto się podzielić:
https://forum.budujemydom.pl/Rekuperator-pr...owy-t12557.html



Piwnica to droga sprawa, dlatego nawet nie braliśmy pod uwagę takiego luksusu. Znalazłem ciekawy temat na innym forum ile ludzie płacili za piwnicę:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?...szcze-je-buduje

Przyjmując 50 tys zł, lepiej wydać te pieniądze na Rekuperator z GWC i komplet kolektorów słonecznych - to przynajmniej na siebie zapracuje. Ale to tylko moja opinia i w żadnym wypadku nie chciałbym was zniechęcać do budowy piwnicy.

Na budowie wciąż męczymy się z więźbą dachową. Jest troszkę gimnastyki przy niej. Link do galerii:
https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...m&album=541



Drążąc temat piwnicy mogę powiedzieć, że to faktycznie jakieś 50 tys. Bardzo na oko licząc. Ale trzeba mieć na uwadze, że wiele aspektów piwnicy (a tym samym kosztów) pokrywa się z tym, co trzeba wykonać przy budynku niepodpiwniczonym. Tyle że wykop głębszy, ścianki wyższe= więcej bloczków,itp. My pomyśleliśmy, że skoro i tak trzeba zrobić dziurę w ziemi, to lepiej jej potem nie zasypywać, tylko zrobić w niej piwnicę. Jesteśmy, póki co, bardzo zadowoleni. To dużo dodatkowej przestrzeni, brudna kotłownia z dala od pomieszczeń mieszkalnych, kanał do naprawy auta (to tylko, jeśli ktoś lubi grzebać się w smarze), itp. W sumie każdy skrawek już w planach zagospodarowaliśmy.
Ale równie dobrze można sobie dostawić budynek gospodarczy.
Link do komentarza
[quote name='ania&alek' date='16.07.2010, 07:25 ' post='118678']

Drodzy, nieocenieni doświadczeni budowniczy Ambera. Mam takie pytanie: otóż nasi budowlańcy zwrócili nam uwagę, że narożne okno w salonie jest według projektu osadzone w styropianie. Trochę nas to zaskoczyło, wcześniej nie zwróciliśmy na to uwagi. Czy tak właśnie zamocowaliście swoje okna? Czy tak się w ogóle robi?

Z góry dziękujemy za wypowiedzi i opinie.
Link do komentarza
Cytat

Drodzy, nieocenieni doświadczeni budowniczy Ambera. Mam takie pytanie: otóż nasi budowlańcy zwrócili nam uwagę, że narożne okno w salonie jest według projektu osadzone w styropianie. Trochę nas to zaskoczyło, wcześniej nie zwróciliśmy na to uwagi. Czy tak właśnie zamocowaliście swoje okna? Czy tak się w ogóle robi?

Z góry dziękujemy za wypowiedzi i opinie.



Można bez problemu osadzić okna poza murem (w ociepleniu), stosując specjalny system kotew. Na przykład taki jak na załączonym obrazku. W przypadku naszego przeszklenia myk polega na tym że okna narożnika są bardzo bardzo ciężkie i aby się udało moja ekipa osadza okna na 1,5 cm w murze na listwach poszerzających i specjalnych kotwach. Jak we wrześniu się operacja uda to zamieszcze napewno zdjęcia w mojej galerii.


Istnieje oczewiście wersja alternatywna, czyli wstawienie w miejsce kolumny stalowej, kolumny żelbetowej. Taką modyfikację zastosowała większość Amberowiczów. Mi osobiście podoba się oryginalne rozwiązanie, choć napewno jest droższe.

DSC01446.jpg

Edytowano przez Ewa_&_Marcin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

A może pokusilibyście się na zmiany indywidualne w projekcie. Coprawda jest to dodatkowy koszt natomiast warto.



Cicho i głucho w naszym temacie, tylko ktoś przypadkowy się zaplatał. Co się dzieje na waszych budowach? z czym się aktualnie borykacie?

Widzę po galerii Adama i Agi, że ładnie murują ściany. Pewnie powoli będziecie szalowali strop? Co u reszty? Edytowano przez Ewa_&_Marcin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Już mamy okienka:)))))))))))))))))))))))))))
Teraz pompa ciepła icon_smile.gif))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))



Tomek, ładnie poszliście do przodu. Kiedy tynkujesz wewnątrz? A może już masz tynki położone?
Widzę, że nie żałowaliście okien dachowych. Ile dajecie wełny na izolację dachu? 40cm?
Zakładaj galerię, to będziesz mógł władować więcej zdjęć. Będzie widać więcej szczegółów.
Link do komentarza
Cytat

Tomek, ładnie poszliście do przodu. Kiedy tynkujesz wewnątrz? A może już masz tynki położone?
Widzę, że nie żałowaliście okien dachowych. Ile dajecie wełny na izolację dachu? 40cm?
Zakładaj galerię, to będziesz mógł władować więcej zdjęć. Będzie widać więcej szczegółów.



Tyki już mam, hydraulikę również (cały dom w podłogówce)icon_smile.gif
Jeżeli chodzi o okna to faktycznie trochę ich dołożyłem ale nie żałuje bez nich światła jest naprawdę mało icon_sad.gif
Ja deskowałem dom więc już tutaj jest jakieś ocieplenie - daję 30 cm wełny.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam
Ja na jesieni chcę wylać fundament.
Pytanie moje jest proste
Ile was kosztowało: wykop ,ława, bloczki z robotą(ile bloczków), izolacja i zasypania.
Wiem że pytam szczegółowo ale zależy mi na tych infornacjach

ps. Alek pisałeś coś o odchudzeniu ław możesz przypomieć szczegóły?...



U mnie stan zerowy wyniósł 35 tys zł.

1. Bloczki betonowe 38x25x14: 1200 sztuk: 4000zł
2. Beton na ławę fundamentową B20: ilość - 22m3: 6000zł
3. Beton chudziak B10: ilość - 11m3: 2500zł
4. Zbrojenie: 2500zł
5. Cement, steropian, dysperbit, izolacja: 2500zł
6. Wytyczenie domu (geodeta): 700zł
7. Rury kanalizacyjne parteru: 1500zł
8. Robocizna: wykop+ława fundamentowa: 4000zł
9. Robocizna: ścianki fundamentowe: 6000zł
10. Robocizna: zasypanie, ubijanie, zalanie chudziakiem: 3000zł

Razem wyszło 35 000zł

Nie wiem czy to dużo czy mało, ale tyle u mnie wyszło
Link do komentarza
Cytat

Cicho i głucho w naszym temacie, tylko ktoś przypadkowy się zaplatał. Co się dzieje na waszych budowach? z czym się aktualnie borykacie?

Widzę po galerii Adama i Agi, że ładnie murują ściany. Pewnie powoli będziecie szalowali strop? Co u reszty?


Witamy,

Mamy awarię komputera w domu, więc nie mogę wrzucać nowych zdjęć i mało mamy okazji, żeby skrobnąć coś. Wieniec u nas już wylany, a więźba dopiero wycina się w tartaku. Planujemy w październiku ją postawić i zabrać się za pokrycie. Jest jedno małe ale... Ceny pokryć dachowych poszły u nas szaleńczo w górę (szczyt sezonu na krycie dachów), nie ma chyba sensu kupować teraz. Myślicie, że warto pokryć papą na zimę?

Na pytanie dotyczące fundamentów nie odpowiemy miarodajnie, bo za beton zapłaciliśmy więcej niż ktokolwiek icon_wink.gif, a do tego mamy piwnicę, więc koszty są zupełnie inne (jak pisałam, jakieś 50 tys.).

Pozdrowienia.
Link do komentarza
Cześć wszystkim! Budującym i pobudowanym, no i oczywiście planującym się pobudować...
Należę do tych ostatnich. Po długich poszukiwaniach zdecydowałem się na Amber I . W pełni spełnia moje oczekiwania. Bardzo fajny domek. Mam pytanie do ludzi co już go mają, nie ukrywam że zazdroszczę okropnie, ale tak pozytywnie zazdroszczę, proszę powiedzcie mi ile faktycznie potrzeba stali i dokładnie jakiej, bloczków betonowych ( tak około, domyślam się, że to zależy od głębokości wykopu – nie będzie za głęboki, powiedzmy mieszczący się w normie) oraz materiał na ściany – pustak ceramiczny. Niestety nie mama jeszcze projektu, ale mam za to okazję kupić tanio materiał i muszę wiedzieć ile i czego. Szybko muszę dać odpowiedź. Proszę, zwłaszcza pobudowanych o opinię. Murarz coś wspominał, że murarka z pustaka ceramicznego niesie ze sobą sporo odpadów. Skoro tak, to jakiego rzędu to jest procent? 10, 20, a może więcej?

Czyli streszczając:
- ile stali i jakiej?
- ile bloczków ?
- ile pustaka ceramicznego?

Czekam z niecierpliwością na odpowiedź z góry bardzo dziękuję. Edytowano przez AnnoDomini (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Cześć wszystkim! Budującym i pobudowanym, no i oczywiście planującym się pobudować...
Należę do tych ostatnich. Po długich poszukiwaniach zdecydowałem się na Amber I . W pełni spełnia moje oczekiwania. Bardzo fajny domek. Mam pytanie do ludzi co już go mają, nie ukrywam że zazdroszczę okropnie, ale tak pozytywnie zazdroszczę, proszę powiedzcie mi ile faktycznie potrzeba stali i dokładnie jakiej, bloczków betonowych ( tak około, domyślam się, że to zależy od głębokości wykopu – nie będzie za głęboki, powiedzmy mieszczący się w normie) oraz materiał na ściany – pustak ceramiczny. Niestety nie mama jeszcze projektu, ale mam za to okazję kupić tanio materiał i muszę wiedzieć ile i czego. Szybko muszę dać odpowiedź. Proszę, zwłaszcza pobudowanych o opinię. Murarz coś wspominał, że murarka z pustaka ceramicznego niesie ze sobą sporo odpadów. Skoro tak, to jakiego rzędu to jest procent? 10, 20, a może więcej?

Czyli streszczając:
- ile stali i jakiej?
- ile bloczków ?
- ile pustaka ceramicznego?

Czekam z niecierpliwością na odpowiedź z góry bardzo dziękuję.



1.Stal na zbrojenie - nie prowadziłem zapisków. Zakupy i zużycie stali zbrojeniowej jest ciężko kontrolować.
2.Bloczki betonowe (38x25x14) na fundament: 1200 sztuk (fundament głęboki na 90 cm)
3.Cegła ceramiczna duża (498x240x238): 2150 sztuk
5.Cegła Suporeks (12x24x59) na ścianki działowe: 550 sztuk
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Muszę się pochwalić- MAMY POZWOLENIE !!!
W miarę szybko nam poszło. Papiery złożyliśmy 27 lipca, w poniedziałek odbieramy pozwolenie i jeszcze te nieszczęsne 2 tygodnie na uprawomocnienie.
I zaczynamy "wykopki" pod fundament.
Chcemy jeszcze w tym roku postawić stan surowy. Oby pogoda dopisała...



Gratuluje!

Macie ambitny plan skoro planujecie stan surowy do końca roku. W listopadzie i grudniu może być krucho z pogodą na strop i więźbę dachową. A pozostawienie na okres zimowych mrozów murów bez dachu to proszenie się o kłopoty. Polecałbym postawić stan zerowy i zacząć w lutym jak tylko mrozy odpuszczą z ściankami parteru. No oczywiście jeżeli macie ekipę 10 osobową to dacie radę i w 3 miesiące, ale inaczej nie bardzo to widzę. Edytowano przez Ewa_&_Marcin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

@ Ewa _& _Marcin
Bardzo dziękuję za podpowiedź icon_smile.gif
Jaką dachówkę polecacie na Amberka?
Która się sprawdza w praktyce?



Dachówkę radziłbym dobrać według własnych preferencji. Jednym podoba się błyszcząca, innym matowa. Jedni akceptują cementową inni tylko ceramiczną. Myślę że każda będzie pasowała do AMBERA.
My mieliśmy do wyboru tylko dwa kolory: brąz i czerwień, bo takie barwy mamy w planie zagospodarowania. Wybraliśmy dachówkę ceramiczną brąz angobowany firmy Roben. Dekarze twierdzili że jest ciężka do układania, ale to podobno przypadłość wszystkich dachówek Roben. Efekt można zobaczyć w naszej galerii. Edytowano przez Ewa_&_Marcin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

witam
zaglądamy tu od pewnego czasu i postanowiliśmy się dołączyć.przeglądaliśmy różne projekty,mieliśmy nawet wytypowany ulubiony ale dzięki znajomym zobaczyliśmy dom amber.mamy zamiar zamówić projekt i rozpocząć budowę,ponieważ zrobił na nas można rzec piorunujące wrażenie.jak chyba wszyscy początkujący mamy mnóstwo pytań.większość odpowiedzi uzyskaliśmy na forum.tymczasem śledzimy wasze poczynania budowlane i kibicujemy.
pozdrawiamy wszystkich posiadaczy amberka i przyszłych amberowiczów



Witamy serdecznie wszystkich Amberowiczów
Od czerwca budujemy nasz dom w Koszlinie jesteśmy na etapie wylewki stropiu do końca pażdziernika planujemy zakończenie stanu surowego otwartego . Tak jak i Wy wprowadziliśmy wiele zmian w projekcie ,udało nam się "wcisnąc " przyzwoitą łazienkę na parterze a pod schodami piwniczkę , niestety odbyło się to kosztem wielkości małego pokoju na parterze ( bedzie to mały pokój gościnny - gabinet ). Tą uwagę przekazuje nowym amberowiczom , jest to możliwe i całkiem funkcjonalne .
To na tyle chętnie podzielę się z wami swoimi uwagami i przemyśleniami
Szczególne pozdrowienia dla Ani i Alka ( byliśmy u was i oglądaliśmy budowę ,to nas utwierdziło w przekonaniu ,że dokonaliśmy właściwego wyboru !
Link do komentarza
Cytat

Witamy serdecznie wszystkich Amberowiczów
Od czerwca budujemy nasz dom w Koszlinie jesteśmy na etapie wylewki stropiu do końca pażdziernika planujemy zakończenie stanu surowego otwartego . Tak jak i Wy wprowadziliśmy wiele zmian w projekcie ,udało nam się "wcisnąc " przyzwoitą łazienkę na parterze a pod schodami piwniczkę , niestety odbyło się to kosztem wielkości małego pokoju na parterze ( bedzie to mały pokój gościnny - gabinet ). Tą uwagę przekazuje nowym amberowiczom , jest to możliwe i całkiem funkcjonalne .
To na tyle chętnie podzielę się z wami swoimi uwagami i przemyśleniami
Szczególne pozdrowienia dla Ani i Alka ( byliśmy u was i oglądaliśmy budowę ,to nas utwierdziło w przekonaniu ,że dokonaliśmy właściwego wyboru !



Macie jakieś zdjęcia? Pochwalcie się icon_wink.gif

Po wielu perypetiach i 2 miesięcznym opóźnieniu mamy wreszcie stan surowy otwarty. Zabieramy się za ocieplenie poddasza i instalację elektryczną:
https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...m&album=541 Edytowano przez Ewa_&_Marcin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witamy wszystkich.
Trochę się działo przez wakacje, najważniejsze to zmiana stanu cywilnego - więc mieszkamy jak należy.
Nie liczyłem, ale ile teraz się buduje domów Amber ? Imponujące się postępy prac.
U nas w domku małe zmiany a to obrazek a to lampa, listwy, jakiś mebelek powoli do przodu.
Kilka fotek w albumie:
https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...m&album=454
Mamy zamiar jeszcze przed zimą zrobić podjazd z kostki i splantować teren.

Pozdrawiamy budowniczych
Link do komentarza
Witam wszystkich ABEROWICZÓW!

Na początek specjalne podziękowania dla Alka- Twoje info bardzo się przydały!
Po roku formalności (08. 2009) i nieustannych spychologii od 2 gmin, na pograniczu, których będziemy mieszkać, doszliśmy do wspaniałego momentu rozpoczęcia naszej budowy- ambera w lustrzanym odbiciu. Dokonaliśmy oczywiście kilku zmian, które przedstawię niebawem na zdjęciach, począwszy od poszerzenia wiatrołapu o sporą szafę, do zrobienia małej piwnicy pod schodami. Zależało nam bardzo na obniżeniu kosztów budowy. Zrezygnowaliśmy zupełnie z klinkieru, ale na pewno strzelimy jakieś kolory w granicach rozsądku.
Po 6 dniach prac budowlanych, mamy zalane ławy fundamentowe i po mału klarują się nasze pomieszczenia na parterze.

Poniesione przez nas koszty fundamentów po uszczupleniu, przedstawiają się tak :
(materiały mamy po niższych cenach ze względu na pewne znajomości)

1.810 ok.720 kg stali ( połowa z zamówionej )
3.500 bloczki fund. 30 ton
300 koparka (niewypał )- zdjęcie humusu i wykopanie jednej ławy i ekipa facetowi podziękowała
800 2-ga koparka (90 zł za godz)
70 drut wiązałkowy
1.000 cement i piach
854 suchy beton b10 5m3
260 folia izol. 30m2
90 plastyikator cemplas
250 pospółka
500 20 ton piachu
4.500 beton b 20 (18 m2) i niestety nie cały metr zabrakło
200 i chłopaki musieli dorobić
8.000 robocizna
=22.134

Natomiast łącznie z fundamentami koszty poniesione razem z projektem, mapkami , ogrodzeniem siatką to prawie 40 tys.

Pozdr.Ana
Link do komentarza
Gdzie można kupić tanio projekt Amber? Ktoś się chwalił, że kupił za 1200zł. Kurczę, bardzo tanio, aż nie możliwie tanio. Proszę podpowiedzcie szanowni aberowicze, gdzie w necie znajdę najlepszą ofertę?

Dachówkę, jeśli nie będzie tego wymagał projekt zabudowy, to zdecyduję się na kolor grafitowy i raczej ceramika, bo podobno lepsza od betonowej, ale nie wiem ile w tym prawdy.

Mam jeszcze takie pytanie:
Słyszałem, że niektórzy izolują ławy fundamentowe od spodu. Dają do wykopów tłuczone szkło na spód przed wylaniem. Czy ma to jakiś sens? Czy to nie osłabi konstrukcji. Na wsi mam sporo starych słoików i butelek. Może i tak zrobię, ale wole najpierw zaczerpnąć języka.

Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich ABEROWICZÓW!

Na początek specjalne podziękowania dla Alka- Twoje info bardzo się przydały!
Po roku formalności (08. 2009) i nieustannych spychologii od 2 gmin, na pograniczu, których będziemy mieszkać, doszliśmy do wspaniałego momentu rozpoczęcia naszej budowy- ambera w lustrzanym odbiciu. Dokonaliśmy oczywiście kilku zmian, które przedstawię niebawem na zdjęciach, począwszy od poszerzenia wiatrołapu o sporą szafę, do zrobienia małej piwnicy pod schodami. Zależało nam bardzo na obniżeniu kosztów budowy. Zrezygnowaliśmy zupełnie z klinkieru, ale na pewno strzelimy jakieś kolory w granicach rozsądku.
Po 6 dniach prac budowlanych, mamy zalane ławy fundamentowe i po mału klarują się nasze pomieszczenia na parterze.

Poniesione przez nas koszty fundamentów po uszczupleniu, przedstawiają się tak :
(materiały mamy po niższych cenach ze względu na pewne znajomości)

1.810 ok.720 kg stali ( połowa z zamówionej )
3.500 bloczki fund. 30 ton
300 koparka (niewypał )- zdjęcie humusu i wykopanie jednej ławy i ekipa facetowi podziękowała
800 2-ga koparka (90 zł za godz)
70 drut wiązałkowy
1.000 cement i piach
854 suchy beton b10 5m3
260 folia izol. 30m2
90 plastyikator cemplas
250 pospółka
500 20 ton piachu
4.500 beton b 20 (18 m2) i niestety nie cały metr zabrakło
200 i chłopaki musieli dorobić
8.000 robocizna
=22.134

Natomiast łącznie z fundamentami koszty poniesione razem z projektem, mapkami , ogrodzeniem siatką to prawie 40 tys.

Pozdr.Ana



Bardzo tanio was to wyszło. trzymajcie tak dalej.
Link do komentarza
U nas po zamknięciu stanu surowego domu, prace rozgorzały na całego. Pracuje wiele ekip na raz:
1. Instalacja Elektryczna
2. Alarm
3. Ocieplenie poddasza
4. Rekuperator
5. Piony kanalizacyjne

Szczerze nie polecam angażowania więcej niż 2 ekip na raz, bo można zwariować.
Efekty można oglądać w galerii. Starałem się komentować szczegóły na zdjęciach:

https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...m&album=541 Edytowano przez Ewa_&_Marcin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam na forum,

Gdy tylko stopnieje śnieg na działce zaczynamy budowę naszego Bursztynka w wersji lustrzanej w okolicy Zielonej Góry.

Na wstępie wielkie podziękowania kieruję do Alka, który udostępnił mi swój projekt po przeróbkach . Bez bicia przyznaję się do skopiowania wielu zmian, zwłaszcza tych ograniczających koszty przedsięwzięcia. Muszę przyznać, że gdyby nie zmiany pewnie zrezygnowałbym z budowy i szukał innego projektu.

Damy znać jak będą jakieś postępy icon_smile.gif




Witam,
ja również przymierzam się do budowy Amberka, w związku z tym mam pytanie, na czym polegały oszczędności z których skorzystaliście, jeżeli zechcecie podzielić się informacjami, podaję adres mailowy z góry dziękuję i pozdrawiam icon_biggrin.gif . jadziabe@wp.pl
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Muszę się pochwalić- MAMY POZWOLENIE !!!
W miarę szybko nam poszło. Papiery złożyliśmy 27 lipca, w poniedziałek odbieramy pozwolenie i jeszcze te nieszczęsne 2 tygodnie na uprawomocnienie.
I zaczynamy "wykopki" pod fundament.
Chcemy jeszcze w tym roku postawić stan surowy. Oby pogoda dopisała...


Witajcie!

To fantastycznie! I jak Wam idzie? Faktycznie, stan surowy w tym tempie, to duże wyzwanie. Jakbyście chcieli coś podejrzeć u nas na budowie, to dawajcie znać.
U nas zmiana wykonawcy i ... klapa. Murarze spisali się świetnie (jak widać w naszych galeriach), a dekarze ociągają się, odwlekają, chcą podwyższać cenę, ciągle coś im nie pasuje (przykład: po jakichś 3 wizytach na budowie, w dniu rozpoczęcia prac oznajmiają, że nie mogą zacząć, bo nie ma murka na poddaszu i nie ma na czym opierać belek, dzielni murarze, choć się z tym nie zgadzają, w kilka godzin dorabiają murki. Po kilku dniach opadów zjawiają się cieśle, którzy stwierdzają, że w sumie te belki byłoby im lepiej kłaść na słupkach, a nie na tych nieszczęsnych murkach). Ale coś pomału się wyłania. Boimy się tylko czy zdążymy przed zimą zadeskować dach, a to bardzo ważne.
Zdjęcia z "podrygów" dekarzy znajdziecie tutaj: https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...m&album=600

Liczę, że od poniedziałku ruszą... wiecie co i wrzucę zdjęcia pięknej więźby dachowej ustawionej na swoim miejscu. Potem papa, deski i kończymy sezon. (Licząc, że od wiosny podgonimy trochę i dościgniemy pionierów).
Pozdrowienia dla wszystkich.

Link do komentarza
Cytat

Witajcie!

To fantastycznie! I jak Wam idzie? Faktycznie, stan surowy w tym tempie, to duże wyzwanie. Jakbyście chcieli coś podejrzeć u nas na budowie, to dawajcie znać.
U nas zmiana wykonawcy i ... klapa. Murarze spisali się świetnie (jak widać w naszych galeriach), a dekarze ociągają się, odwlekają, chcą podwyższać cenę, ciągle coś im nie pasuje (przykład: po jakichś 3 wizytach na budowie, w dniu rozpoczęcia prac oznajmiają, że nie mogą zacząć, bo nie ma murka na poddaszu i nie ma na czym opierać belek, dzielni murarze, choć się z tym nie zgadzają, w kilka godzin dorabiają murki. Po kilku dniach opadów zjawiają się cieśle, którzy stwierdzają, że w sumie te belki byłoby im lepiej kłaść na słupkach, a nie na tych nieszczęsnych murkach). Ale coś pomału się wyłania. Boimy się tylko czy zdążymy przed zimą zadeskować dach, a to bardzo ważne.
Zdjęcia z "podrygów" dekarzy znajdziecie tutaj: https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...m&album=600

Liczę, że od poniedziałku ruszą... wiecie co i wrzucę zdjęcia pięknej więźby dachowej ustawionej na swoim miejscu. Potem papa, deski i kończymy sezon. (Licząc, że od wiosny podgonimy trochę i dościgniemy pionierów).
Pozdrowienia dla wszystkich.



Aga i Adam, witajcie w klubie "trafiłem na beznadziejną ekipę". Nie zazdroszczę wam przepychanek z dekarzami, bo czas goni, zima za pasem icon_sad.gif U nas też nie jest wesoło. Ekipa od elewacji przerwała pracę w połowie, bo obrazili sie na moje krytyczne uwagi co do ocieplenia poddasza. Wytknąłem im niedokładność, oraz bardzo wysoką generację odpadów wełny mineralnej, około 15% (Z tego co wiem, nie powinno być ich w ogóle). Panowie stwierdzili że jestem zbyt wymagający i stwierdzili że przerywają pracę i odchodzą. Gotowałem się przez 2 dni. W szczycie sezonu znaleźć nową ekipę od zaraz, graniczy z niemożliwością. Po kilku dniach znalazłem ekipę, która może wejść do mnie za 2 tygodnie. Nie pozostaje mi nic innego jak czekać, więc czekam.

Szczerze wszystkim polecam, pytać o referencję i sprawdzać ekipy przed zatrudnieniem, bo można trafić na niezłe budowlane gnomy. pseudo-budowlańcy wykorzystują do maksimum popyt na usługi budowlane pod koniec roku. Roboty mają więcej niż jest firm na rynku, każdy znajdzie robotę, nawet ten co nie potrafi.

Widzę, że zdecydowaliście się na oryginalną kolumnę stalową w salonie. I bardzo dobrze, na pewno nie będziecie żałowali. U nas już przeszklenie i efekt końcowy jest fenomenalny. Załączam próbki.
Polecam pomalować kolumnę jeszcze przed wstawieniem okien, bo później gdy okna obudują kolumnę, będzie ciężko ją oczyścić i pomalować.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez Ewa_&_Marcin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witajcie!

To fantastycznie! I jak Wam idzie? Faktycznie, stan surowy w tym tempie, to duże wyzwanie. Jakbyście chcieli coś podejrzeć u nas na budowie, to dawajcie znać.
U nas zmiana wykonawcy i ... klapa. Murarze spisali się świetnie (jak widać w naszych galeriach), a dekarze ociągają się, odwlekają, chcą podwyższać cenę, ciągle coś im nie pasuje (przykład: po jakichś 3 wizytach na budowie, w dniu rozpoczęcia prac oznajmiają, że nie mogą zacząć, bo nie ma murka na poddaszu i nie ma na czym opierać belek, dzielni murarze, choć się z tym nie zgadzają, w kilka godzin dorabiają murki. Po kilku dniach opadów zjawiają się cieśle, którzy stwierdzają, że w sumie te belki byłoby im lepiej kłaść na słupkach, a nie na tych nieszczęsnych murkach). Ale coś pomału się wyłania. Boimy się tylko czy zdążymy przed zimą zadeskować dach, a to bardzo ważne.



Napiszę szczerze, że w sobotę 2.X) byliśmy podejrzeć wasz domek. Musimy umówić się kiedyś icon_biggrin.gif ( wkrótce) na kawkę i porozmawiać na temat budowy.
U nas jest "dziura" w tej chwili wykopana. Mąż jeździ codziennie (prawie) i sprawdza, "czy się lisy nie zalęgły". icon_biggrin.gif
Pewnie w tym roku zrobimy stan zerowy i starczy. W sobotę, albo poniedziałek ekipa zaczyna robotę.
Link do komentarza
Uch, to nie jesteśmy sami... U nas to wygląda tak, że ja jestem dużo mniej wyrozumiała i cierpliwa, niż mój mąż, zatem (po spięciu z murarzami) zdecydowaliśmy, że to on rozmawia z ekipami, właśnie żeby się nie poobrażały i nie uciekły icon_wink.gif A widzę, że potrafią być bardzo wrażliwi i delikatni... icon_wink.gif
Właśnie dziś rano się dowiedzieliśmy, że zabraknie krokwi... Nikt nie potrafi powiedzieć dlaczego. Czy ktoś z forumowiczów już się z takim zjawiskiem spotkał?

Okno w salonie wrażenie robi super. Na pewno wynagradza te wszystkie nerwy. Co do kolumny, to fajnie słyszeć słowa poparcia icon_smile.gif Jak przyszło do jej wstawiania, to wszyscy odradzali i uważali to za fanaberię icon_smile.gif Ale upór Koziorożca zwyciężył icon_smile.gif

Wracając do tematu zostawania na lodzie - macie rację, zostaje wykazać cierpliwość. Już widzę ten album, pt. "zimowe krycie dachu" w zamieci śnieżnej.

Cytat

Aga i Adam, witajcie w klubie "trafiłem na beznadziejną ekipę". Nie zazdroszczę wam przepychanek z dekarzami, bo czas goni, zima za pasem icon_sad.gif U nas też nie jest wesoło. Ekipa od elewacji przerwała pracę w połowie, bo obrazili sie na moje krytyczne uwagi co do ocieplenia poddasza. Wytknąłem im niedokładność, oraz bardzo wysoką generację odpadów wełny mineralnej, około 15% (Z tego co wiem, nie powinno być ich w ogóle). Panowie stwierdzili że jestem zbyt wymagający i stwierdzili że przerywają pracę i odchodzą. Gotowałem się przez 2 dni. W szczycie sezonu znaleźć nową ekipę od zaraz, graniczy z niemożliwością. Po kilku dniach znalazłem ekipę, która może wejść do mnie za 2 tygodnie. Nie pozostaje mi nic innego jak czekać, więc czekam.

Szczerze wszystkim polecam, pytać o referencję i sprawdzać ekipy przed zatrudnieniem, bo można trafić na niezłe budowlane gnomy. pseudo-budowlańcy wykorzystują do maksimum popyt na usługi budowlane pod koniec roku. Roboty mają więcej niż jest firm na rynku, każdy znajdzie robotę, nawet ten co nie potrafi.

Widzę, że zdecydowaliście się na oryginalną kolumnę stalową w salonie. I bardzo dobrze, na pewno nie będziecie żałowali. U nas już przeszklenie i efekt końcowy jest fenomenalny. Załączam próbki.
Polecam pomalować kolumnę jeszcze przed wstawieniem okien, bo później gdy okna obudują kolumnę, będzie ciężko ją oczyścić i pomalować.




Cytat

Witamy wszystkich.
Trochę się działo przez wakacje, najważniejsze to zmiana stanu cywilnego - więc mieszkamy jak należy.
Nie liczyłem, ale ile teraz się buduje domów Amber ? Imponujące się postępy prac.
U nas w domku małe zmiany a to obrazek a to lampa, listwy, jakiś mebelek powoli do przodu.
Kilka fotek w albumie:
https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...m&album=454
Mamy zamiar jeszcze przed zimą zrobić podjazd z kostki i splantować teren.

Pozdrawiamy budowniczych


No tak, chyba nie składaliśmy jeszcze gratulacji z okazji zmiany stanu cywilnego. Czy jakieś zdjęcia z przenoszenia panny młodej przez próg Ambera powstały? icon_smile.gif
Link do komentarza
No tak, chyba nie składaliśmy jeszcze gratulacji z okazji zmiany stanu cywilnego. Czy jakieś zdjęcia z przenoszenia panny młodej przez próg Ambera powstały? icon_smile.gif
[/quote]

Witam.
Dziękujemy za życzenia, zdjęcia z przenoszenia panny młodej nie powstały, ale powstały inne icon_smile.gif
Kostaka zrobiona https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...m&album=408

Pozdrawiamy
Link do komentarza
Witam Klanowiczów

W projekcie Amber 3 ściany piwnic są warstwowe: bloczek 25 + styropian 15 + bloczek 12 + emulbit, analogicznie do ścianek fundamentów w Amber 2.
Wykonawca proponuje mi murować tą ścianę jako: bloczek 38 (25 w poprzek) + styropian 15 + emulbit.

Czy ktoś z Was orientuje się może, czy jest jakaś istotna różnica pod względem wpływu na dalszą budowę, energooszczędności domu?

Szerokość wyjdzie taka sama, tylko styropian będzie na zewnątrz.

Pozdrawiam
Łukasz
Link do komentarza
Cytat

Witam Klanowiczów

W projekcie Amber 3 ściany piwnic są warstwowe: bloczek 25 + styropian 15 + bloczek 12 + emulbit, analogicznie do ścianek fundamentów w Amber 2.
Wykonawca proponuje mi murować tą ścianę jako: bloczek 38 (25 w poprzek) + styropian 15 + emulbit.

Czy ktoś z Was orientuje się może, czy jest jakaś istotna różnica pod względem wpływu na dalszą budowę, energooszczędności domu?

Szerokość wyjdzie taka sama, tylko styropian będzie na zewnątrz.

Pozdrawiam
Łukasz



Witam.
Ten bolczek zewnętrzy 12 cm potrzebny jest do ściany 3 warstwowej.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam Klanowiczów

W projekcie Amber 3 ściany piwnic są warstwowe: bloczek 25 + styropian 15 + bloczek 12 + emulbit, analogicznie do ścianek fundamentów w Amber 2.
Wykonawca proponuje mi murować tą ścianę jako: bloczek 38 (25 w poprzek) + styropian 15 + emulbit.

Czy ktoś z Was orientuje się może, czy jest jakaś istotna różnica pod względem wpływu na dalszą budowę, energooszczędności domu?

Szerokość wyjdzie taka sama, tylko styropian będzie na zewnątrz.

Pozdrawiam
Łukasz



Tak jak wspomniał Alek, zewnetrzna warstwa fundamentu jest fundamentem pod cegłę klinkierową. Jeżeli planujesz obkładać elewację płytką to możesz z tej warstwy zrezygnować i murować tylko 25cm bloczek + 15cm styropian.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Oto nasz domek.
Na dzisiaj:
kładziemy płytki,
szpachlujmy ściany icon_smile.gif

PS. Mam pompę ciepła i polecam wszystkim:)




To pewnie wprowadzacie się przed gwiazdką?

U nas schną świeżo zalane posadzki. Tynki już prawie całkowicie wyschły. Polecam dosuszanie tynków i posadzek rekuperatorem ale tylko w nocy. W dzień najlepszy jest tradycyjny przeciąg.
Wczoraj zamontowaliśmy wkład kominkowy, dziś zapłonął pierwszy ogień. poczułem się jak Tom Hanks w "Cast Away"

Zapraszam do galerii: https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...m&album=541

DSC01446.jpg

Edytowano przez Ewa_&_Marcin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam wszystkich Amberowiczow. Podobaja nam sie zmiany w projekcie Ani&Alka stad pytanie glownie do nich: ile placiliscie architektowi za adaptacje projektu wraz z tymi zmianami. Prosze tez innych o podpowiedz jakie sa przedzialy cenowe.



Witam.
Nie wiem jakie są przedziały cenowe, ja miałem po znajomości. Na pewno będę wiedzieć Ewa & Marcin, z tego co pamiętam to mieli architekta.
Pozdrawiamy
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Nie wiem jakie są przedziały cenowe, ja miałem po znajomości. Na pewno będę wiedzieć Ewa & Marcin, z tego co pamiętam to mieli architekta.
Pozdrawiamy




My płaciliśmy za adaptację 1700zł. Cena nie obejmowała jednak mapek, geodetów i tym podobnych spraw.
Tak naprawdę nasza pani Architekt się nie napracowała, bo wiele zmian było żywcem wzięte od Alka.
Niestety nie wiem na ile ta cena jest rynkowa, za to wiem że byłem bardzo niezadowolony z tempa pracy i operatywności naszego architekta. Ponadto gorąco polecam konsultowanie wszystkich zmian w projekcie z kierownikiem budowy/wykonawcą. Często architekt i budowlaniec mają dwa skrajne stanowiska w jakieś sprawie. Lepiej konsultować jakiekolwiek wątpliwości na etapie wprowadzania zmian w projekcie.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...