Skocz do zawartości

jak uzyskać kopię aktu własności


Recommended Posts

Witam wszystkich po raz pierwszy!!
W niedalekiej przyszłości zamierzam budować domek. najpierw jednak mój ojciec musi przepisać na mnie nieruchomość i tu pojawił się problem bo podczas jednego z remontów starego domu gdzieś zgubił się akt własności. Szukamy, szukamy i nie umiemy znaleść. Czy któreś z was było by mi wstanie poradzić jak uzyskać kopię aktu. Dodam że został on sporządzony w 1977 roku w urzędzie gminy, nadto nie dokonano wpisu w księdze wieczystej.
Z góry dziękuję za ewentualna podpowiedź.!!

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich po raz pierwszy!!
W niedalekiej przyszłości zamierzam budować domek. najpierw jednak mój ojciec musi przepisać na mnie nieruchomość i tu pojawił się problem bo podczas jednego z remontów starego domu gdzieś zgubił się akt własności. Szukamy, szukamy i nie umiemy znaleść. Czy któreś z was było by mi wstanie poradzić jak uzyskać kopię aktu. Dodam że został on sporządzony w 1977 roku w urzędzie gminy, nadto nie dokonano wpisu w księdze wieczystej.
Z góry dziękuję za ewentualna podpowiedź.!!

pozdrawiam


Najprościej będzie przespacerować się do urzędu gminy i dowiedzieć się tam co zrobić. Najprawdopodobniej wystarczy złożyć wniosek o wydanie duplikatu aktu własności. Urząd gminy powinien mieć w archiwum. Szkoda, że nie ma wpisu do księgi wieczystej - załatwiłoby to sprawę.Tak na przyszłość - warto dopilnować założenia księgi wieczystej.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...