Skocz do zawartości

wąska i długa działka budowlana


alinall40

Recommended Posts

witam
posiadam działkę budowlana o powierzchni całkowitej 4.300 metrów.wymiary działki to szerokość 14 metrów x długość 320 metrów.dojazd do działki jest tylko na szerokości
działki-14 metrów.chce ja podzielić na mniejsze działki budowlane z ustanowieniem drogi koniecznej wzdłuż działki co zapewni dostęp do działek.czy taki podział jest możliwy?
szerokość działki po ustanowieniu drogi koniecznej będzie 10 metrów.czyli maksymalna szerokość budynku to 7 metrów.bardzo proszę o poradę.
Link do komentarza
do agusiax
serdecznie dziękuje za odpowiedz
dzisiaj byłam w urzędzie miasta i pani z geodezji mi powiedziała ze na podział urząd miasta nie wyda zgody bo działka wąska.spytałam dlaczego i chciałam by mi przytoczyła paragraf z prawa budowlanego który mówi o tym ze działka będzie za wąska i nie można dokonać podziału..powiedziała także ze drogę konieczna ustanawia się tylko i wyłącznie wtedy gdy nie ma żadnego dojazdu a ja mam dojazd (tylko na początku z szerokości działki a nie wzdłuż!!!!)owa pani ma zadzwonić do mnie i poinformować mnie dokładnie.
następnie poszłam do pana geodety i powiedział mi ze będzie można działkę podzielić ale żeby drogi nie ustanawiać jako drogi koniecznej lecz jako wspólna czyli taka w której wszyscy właściciele podzielonej działki będę mieć procentowy udział.
wiec już nic nie wiem.informacje mam rożne i sprzeczne ze sobą.
do kogo mam się zwrócić by dal mi konkretna odpowiedz?
Link do komentarza
Cytat

do agusiax
serdecznie dziękuje za odpowiedz
dzisiaj byłam w urzędzie miasta i pani z geodezji mi powiedziała ze na podział urząd miasta nie wyda zgody bo działka wąska.spytałam dlaczego i chciałam by mi przytoczyła paragraf z prawa budowlanego który mówi o tym ze działka będzie za wąska i nie można dokonać podziału..powiedziała także ze drogę konieczna ustanawia się tylko i wyłącznie wtedy gdy nie ma żadnego dojazdu a ja mam dojazd (tylko na początku z szerokości działki a nie wzdłuż!!!!)owa pani ma zadzwonić do mnie i poinformować mnie dokładnie.
następnie poszłam do pana geodety i powiedział mi ze będzie można działkę podzielić ale żeby drogi nie ustanawiać jako drogi koniecznej lecz jako wspólna czyli taka w której wszyscy właściciele podzielonej działki będę mieć procentowy udział.
wiec już nic nie wiem.informacje mam rożne i sprzeczne ze sobą.
do kogo mam się zwrócić by dal mi konkretna odpowiedz?



Proponuję zajrzeć w miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy, tam będzie napisane jakie wymiary musi mieć działka po podziale, żeby można ją było dzielić. U mnie np. dla nowowydzielanej działki minimalna powierzchnia wynosi 800m2, a minimalna szerokość działki to 20m. Ale każda gmina ma inne, więc tym się nie sugeruj.
Co do tego co powiedział Ci geodeta w sprawie drogi, to to jest właśnie służebność. Każdy z właścicieli musi cofnąć się z płotem o szerokość drogi i musi zapewnić dojazd do pozostałych działek. Nie zmniejsza to jednak powierzchni działki, co za tym idzie jej szerokości, wiec nadal do budowy masz do dyspozycji 14m.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...